fly-me-away

BrīvBrīdis.lv sadarbībā ar ceļotājiem draudzīgo tūroperatoru FlyMeAway.lv piedāvā tev iespēju doties uz ceturto lielāko Vidusjūras salu – Korsiku. Liec somā fotoaparātu, ērtus apavus un peldkostīmu, lai dotos izbaudīt šo saules apmīļoto vietu un visu aplūkotu savām acīm.  

 

 

Korsika ir Francijai piederoša sala Vidusjūrā, kas pēc platības ir ceturtā lielākā šajos ūdeņos, uzreiz aiz Sicīlijas, Sardīnijas un Kipras. Aptuveni divas trešdaļas no salas platības veido kalni, stiepjoties garā, vienotā virknē. Lai gan Francijai sala pieder kopš 1769. gada, Korsikai ir sava kultūra. Ēzeļi un cūkas, kuras brīvi klīst pa lauku nostūriem, unikāla mūzika un virtuve ar īpašiem šedevriem, piemēram, mežacūku desām un kastaņu cepumiem.

Senos laikos grieķi šo vietu sauca par “Mūžīgā skaistuma salu”, savukārt mūsdienās tā ir atzīta par vienu no TOP 10 romantiskākajām vietām pasaulē. Teju 3 miljoni cilvēku ik gadu to apmeklē,  izbauda salas neizmērojamo pievilcību un ļaujas skaistumam, mīlestībai, kas tur valda. Korsika tiek uzskatīta par dārgakmeni, kas gozējas pie Francijas un Itālijas krastiem. Apbrīnojama ar savām balto smilšu pludmalēm, akmeņainajām klintīm, skaistajām ostas pilsētām un diženajām villā. Ir neiespējami itin visu aplūkot vienā vienīgā salas apmeklējuma laikā, taču, ja dodies turp pirmo reizi, sāc ar šīm desmit lietām!

 

jautajums-korsika

 

Krasta līnija vairāk nekā 1000 kilometru garumā, ēkas klinšu virsotnēs, skaista daba un iespaidīga arhitektūra – tas viss un vēl daudz kas cits. Uzzini vairāk par to, ko vēl iespējams aplūkot Korsikā un izmanto tūroperatora FlyMeAway sarūpēto piedāvājumu, lai dotos turp jau maija brīvdienās!

 

 

Ajaccio (Ažaksjo jeb Ajačju)

ajaccio-Antoine Dupin
Foto:Flickr.com/Antoine Dupin/CC

Pilsētas dabas skaistums apbur apmeklētājus – majestātiski slejoties jūras krastā. Tālumā esošie kalni ar sniegotajām smailēm un tepat, blakus esošās maigo smilšu pludmales – tas viss rada brīnumainu iespaidu. Ajaccio ir Korsikas galvaspilsēta un arī lielākā pilsēta visā salā. Tā ir gluži interesants kultūras mantojums no tālā 1492. gada, kad pilsētu dibināja dženovieši. Vecpilsētā atrodas osta un tā ir brīnišķīga pastaigām – ejot pa šaurajām ieliņām teju uz katra soļa sajutīsi vēstures elpu un liecības.

FotorCreated2

 

Apskates vērta noteikti ir 16. gadsimta Notre-Dame de la Miséricorde katedrāle. Ajaccio centrā atrodas Place de Gaulle – liels kvadrātveida laukums, kā centrā atrodas 1865. gadā radīta statuja – Napoleons Bonaparts uz zirga. Laukumā ir daudz un dažādu interesantu, neparastu apskates objektu un vietu.

 

 

Izbaudi silto ūdeni

Foto:Flickr.com/Lori Branham/CC
Foto:Flickr.com/Lori Branham/CC

Līdz ar labvēlīgajiem Vidusjūras laikapstākļiem – karstajām vasarām un maigajām ziemām, garā piekrastes līnija vien var kļūt par lielisku vilinājumu ceļotājiem. Vai ir iespējams pretoties silta un dzidra ūdens vilinājumam? Turklāt tas piedāvā ļoti plašas izklaides iespējas, atliek vien izvēlēties savējo – peldēšana, smaiļošana, vindsērfings, laivu braucieni, makšķerēšana, snorkelēšana, niršana. Turklāt niršanas vietas Korsikā ir vienas no labākajām visā Eiropā.

Salas rietumu krastā vari iznomāt buru laivu, lai dotos aplūkot 900 metru garo sarkano klinšu stāvu – “Reserve Naturelle de Scandola”. Tas iekļauts Unesco Pasaules mantojuma sarakstā. Turklāt šī brauciena laikā, iespējams, varēsi aplūkot vēl ko neaizmirstamu – delfīnu rotaļas šajos dzidri zilajos ūdeņos. Savukārt salas dienvidos noteikti vērts redzēt aizsargājamo, neapdzīvoto saliņu grupu “Iles Lavezzi” ar visiem to dabīgajiem baseiniem un šķietami nebeidzamajiem balto smilšu krastiem. Nepieradinātais skaistums.

 

 

Bonifacio pilsēta un tās klints cietoksnis

Foto:Flickr.com/Arnaud Abadie/CC
Foto:Flickr.com/Arnaud Abadie/CC

Kamēr esi Korsikā, noteikti nepalaid garām iespāju doties uz Bonifacio, lai pastaigātos pa šaurajām, bruģētajām ieliņām, palūkotos uz viduslaiku namiem un neparastajām kapelām. Turpat aplūkojami nami, kas atrodas pašā klints  virspusē un masīvais cietoksnis, kas stiepjas augšup pa klinti, paceļoties aptuveni 60 metru augstumā. Iespaidīgais 9. gadsimta monolīts Otrā pasaules kara laikā tika izmantots kā cietums. Cietokšņa vārtiem aizvien ir antīks paceļamais tilts, kas saglabājis savu cēlumu no viduslaikiem. No forta paveras lielisks skats uz Bonifacio šaurumu un visapkārt redzamas stāvās, krīta baltās klintis, kas slejas augšup tieši no jūras.

 

 

Dodies izbraucienā pa piekrasti

Foto:Flickr.com/photophilde/CC
Foto:Flickr.com/photophilde/CC

Ja tev ir pietiekami daudz laika, ko pavadīt šajā brīnumskaistajā salā, noteikti dodies ar auto braucienā pa piekrastes ceļu, kas ved pa krasta līniju augšup un lejup pa kalniem. Varēsi aplūkot un iepazīt vietējo ostas ciemu dzīvi un kultūru. Aplūko Porto līci, dženoviešu torni un noteikti nepalaid garām “Les Calanques de Piana” jeb latviski tā dēvētos Kalankus. Šīs krāšņās granīta klintis atkarībā no leņķa, kurā tās apspīd saule, mainās no sarkanās uz rozā un pat zelta nokrāsām. Turklāt šo skatu vēl gleznaināku padara tas, ka klintis teju izaug no tirkīzzilās jūras.

 

 

Napoleonam Bonapartam pa pēdām

FotorCreated

Kā tiek uzskatīts, tieši viņš ir viens no visu laiku izcilākajiem karavadoņiem. 1769. gadā dzimis Korsikā, vēlāk kļūstot ne tikai par republikāņu ģenerāli Francijas revolūcijas laikā un Pirmās Francijas Republikas pirmo konsulu, bet vēlāk arī par Francijas imperatoru un Itālijas Karali Napoleonu I. Dodoties viņam pa pēdām, vispirms nonāksi  viņa dzimtajā Ažaksjo jeb Ajačju – Korsikas reģiona un Dienvidkorsikas departamenta administratīvajā centrā. Šeit atradīsi viņa senču mājas, kur ierīkots Bonaparta rezidences nacionālais muzejs (La Maison Bonaparte, kas atrodas 1 Rue Saint-Charles, 20000 Ažaksjo) Tā ir vieta, kur viņš pavadīja savus dzīves pirmos deviņus gadus. Ēka sākotnēji piederēja Korsikas nacionālistiem,  tad 1790tajos gados  nonāca Anglijas īpašumā, taču tad šo īpašumu likumīgi atguva un pārbūvēja Napoleona māte Letīcija Ramorino un tā beidzot kļuva par svētceļojumu galamērķi Francijas revolucionāriem. Ēkā labi saglabājušās liecības par republikāņu ģenerāli Franču revolūcijas laikā un viņa ģimeni, piemēram, stikla medaljons ar viņa matu cirtu.

 

 

Atgriezies pagātnē

Foto:Flickr.com/Paul Arps/CC
Foto:Flickr.com/Paul Arps/CC

Dodies un gūsti iespaidus arī aizvēsturiskajā Filitosas nogāzē, kur redzamas tā saucamās akmens galvas – dolmeni un menhiri. Šī vieta tiek uzskatīta par slaveno Lieldienu salu Eiropas versiju. Šie akmeņu stāvi rēgojas laukā no zemes. Arheologi, kuri šo vietu ir pētījuši, uzskata, ka tās aizsākums meklējums tālajā neolīta laikmetā, norādot, ka šīs akmens figūras attēlo pirmatnējos karotājus, kuri cīnījās ar senajiem ēģiptiešiem.

 

 

Aplūko salas dārgumus

Foto:Flickr.com/Dino Olivieri/CC
Foto:Flickr.com/Dino Olivieri/CC

Ir tā vērts, lai veltītu laiku muzeju izpētei. Tie ir interesanti ne vien vēstures un mākslas cienītājiem, jo ko interesantu tur atradīs ikviens. Šie muzeji ir trīs visaizraujošākie Korsikā:

Fesch Museum, kur aplūkojami vairāki lieliski slavenu vecmeistaru darbi, tajā skaitā Botičelli, Bellini, Ticiāna, Veronesa un Fra Bartolomeo. Šī ir vieta, kur, ārpus Luvras sienām, visplašākajā klāstā aplūkojamas itāļu un franču gleznas. Muzeju dibinājis Napoleona Bonaparta tēvocis un muzeja iekšēnē esošajā “Chapelle Imperiale” ir kapenes, kur atrodas vairāki ģenerāļa ģimenes locekļi.

La Maison Bonaparte – Napoleona dzimtā vieta, lielais un vienkāršais nams, kurā atrodas muzejs par godu slavenajam karavadonim un viņa ģimenei.

Musee de la Corse – salas mākslas un arheoloģiskais muzejs, kas atrodas pašā klints smailē. 

 

 

Cap Corse

Clipboard02

Salas ziemeļu daļā esošā Cap Corse pussala ir viena no skaistākajām vietām Korsikā. Tajā ir skaista, kalnaina ainava un daudz auglīgu ieleju, kur aug vīnogulāji, dažādi augļi un olīvas. Viens no visapmeklētākajiem objektiem ir “Plage de Farinole”. Šī krāšņā, smilšainā pludmale var lepoties ar savu, aptuveni 100 metru plašo, pludmali. Tā ir populāra ne tikai tiem, kuri turp dodas sauļoties, bet arī sērfotājiem, jo te ir lieli viļņi. Te plašā klāstā pieejama vējadēļu īre kā arī iespējams piedalīties apmācības kursos, lai iegūtu vai vairotu savas prasmes šajā nozarē. Vēl kas interesanti – tieši šajā pludmalē ir atrodams arī restorāns, kas sniegs vēl īpašākas un neaizmirstamākas emocijas.

 jautajums1

1-belfasta 1-florence 1-korsika 1-maljorka 1-piza 1-sicilija 1-valensija

 

 

Izbaudi GR 20

Foto:Flickr.com/Jean-Baptiste Bellet/CC
Foto:Flickr.com/Jean-Baptiste Bellet/CC

Tā ir garas distances taka, kas šķērso Korsiku diagonāli no ziemeļiem uz dienvidiem. Esi gatavs? Tā būs 160 kilometru gara ekspedīcija pa daudzveidīgu reljefu. Dodies šajā slavenajā Grande Randonnée (GR) 20 ceļā, kas ietver visgrūtākās, taču vienas no skaistākajām kalnu takām Eiropā. Ceļojumā sasniegsi vairāk nekā 6000 pēdu jeb 1.8288 kilometru augstumu. Aptuveni nedēļas laikā iespējams iziet maršrutu, kas vijas līkumos caur kalniem un ciemiem no Calenzanas līdz Konkai. Vari samazināt šo posmu un atpūsties, apstājoties kalnu ciematos un nometnēs, izvēloties sev vispiemērotāko veidu kā apskatīt šo skaisto salu.

 

 

Izbaudi Korsikas virtuvi

beignetbrocciu2

Iztērētās kalorijas pārgājienos atgūsti ar kulinārijas priekiem šajā burvīgajā salā. To tu vienkārši nedrīksti ignorēt! Saplūstot franču un itāliešu virtuvēm, Korsikā gastronomiju caurvij svaigu garšaugu, desu, dažādu gaļas izstrādājumu, Brocciu – kazas siera, medus, vīna un kastaņu aromāti. Esi saldummīlis? Nepaej garām Boulangerie Galeani jeb dažādiem konditorejas veikaliņiem, kur tu, visticamāk, nevarēsi pretoties canestrelli – cepumiem, kas  izgatavoti no  valriekstiem, mandelēm, citrona un anīsa, kā arī Beignet de Brocciu jeb kazas siera fritētām pankūkām, kas kārdina dažādu gardumu mīļotājus jau daudzus gadu desmitus. Protams, tas ne tuvu nav viss, pārējo atstāsim tev – uzzināt un nobaudīt klātienē! 

 

 

Tik daudz, kas aprakstīts, taču tik daudz vēl palicis, ko aplūkot, atklāt un izzināt. Tieši tāpēc – aplūko, kādu piedāvājumu ceļojumam uz Korsiku tev sarūpējis tūroperators FlyMeAway.lv.

Izmanto izdevību un dodies ceļā jau maija brīvdienās. Kā, kas un ko? Vairāk informācijas par piedāvājumu: Korsika maija brīvdienās ar FlyMeAway.lv.

 

Aplūko plašāku piedāvājumu, izvēlies sev piemērotāko/tīkamāko:

sicilija-1

Maljorka

florence

valensija

belfesta

 

Sabiedrība

Iemūžina smagu avāriju Latgalē – šoferi glābj brīnums – FOTO

  Gluži kā kadri no kādas spriedzes filmas - tā var teikt par kādu avāriju, kas...

Pie Stradiņiem pieripo daudzi DEPO busiņi ar milzīgu pārsteigumu mediķiem – VIDEO

  Lai teiktu paldies ārstiem, kuri, spītējot naida runai internetā un pat pandēmijas apšaubīšanai, paliek savā...

Daugavā nogrimušais auto: Glābēji ierodas nekavējoties, bezsamaņā esošais vadītājs nogrimst dzelmē

  Pirmdienas agrā pēcpusdienā notikusi traģēdija Rīgā, pie Akmens tilta. Automašīna iebraukusi Daugavā un nogrimusi. Atrasts...

Sinoptiķis Bricis pārsteidz ar laika prognozi tuvākajai nedēļai – VIDEO

  Šonedēļ laiks Latvijā kļūs siltāks un nedēļas otrajā pusē temperatūra būs tuvu siltuma rekordiem, intervijā...

Mājsēdes naktī policija saņem kādu dīvainu izsaukumu; tālāk notikumi risinās strauji

  Šajā nedēļas nogalē likumsargi mājsēdes laikā ir fiksējuši vairākus iedzīvotājus, kuri ne tikai ir rupji...

Pēc dzīvesbiedru strīda Cēsīs vīrs zaudējis dzīvību

  22.oktobra pēcpusdienā Cēsīs kādā dzīvoklī strīda karstumā sieviete nodarīja smagus miesas bojājumus dzīvesbiedram, kā rezultātā...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. oktobris

  Šī diena būs visai nestabila emocionālā ziņā. Tavs garastāvoklis var bieži mainīties, turklāt  šīs svārstības...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. oktobris

  Piemērota diena jebkuram ikdienas darbam vai darbībai, kas prasa pamatīgu fokusēšanos. Ir laiks kļūt uzmanīgam...
Foto:Epilatorhome.com/Karolina Miseviciute/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. oktobris

  No vienas puses tevi sagaida nepamatotas bažas un no otras – pārmērīgs optimisms kopā ar...
Deviant Art

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 25. – 31. oktobris

  Oktobris strauji tuvojas savai izskaņai, kokus vairs rotā vien pēdējās lapas un vakaros tā vien...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. oktobris

  Labvēlīga diena saskarsmei ar cilvēkiem tev visapkārt. Komunikācija pašlaik var būt ļoti emocionāla, kas ievērojami...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. oktobris

Dienas pirmajā daļā vari veikt kāda pagātnes perioda analīzi vai pabeigt kādu aktuālu notikumu vai...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķis Bricis pārsteidz ar laika prognozi tuvākajai nedēļai – VIDEO

  Šonedēļ laiks Latvijā kļūs siltāks un nedēļas otrajā pusē temperatūra būs tuvu siltuma rekordiem, intervijā...

Oktobra pēdējā nedēļa jau pienāks ar pavisam citādu laiku; brīvdienās tas atkal mainīsies

  Šonedēļ laika apstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība ziemeļos, bet brīžiem tuvosies arī augsta spiediena atzars...

Pirmais sniegs Latvijā – FOTO, VIDEO

  Kā vēsta sinoptiķi un iedzīvotāji, svētdien vietām Latvijā - Alūksnes augstienē, Veclaicenē, Mālpils pusē un...