Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 28. maija plkst. 6.30 līdz 29. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 62 izsaukumus – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā divus uz mežu ugunsgrēku  dzēšanu, 22 uz glābšanas darbiem, bet 19 izsaukumi bija maldinājumi. Naktī Daugavā pie Vecrīgas pamana cilvēku

Šonakt plkst. 03.48 VUGD saņēma izsaukumu uz Grēcinieku ielu Rīgā, kur cilvēks atradās upē. Ugunsdzēsēji glābēji ar motorlaivas palīdzību nogādāja cilvēku krastā un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Jāatzīmē, ka šogad noslīkuši jau 33 cilvēki, tostarp septiņi kopš oficiālās peldesezonas sākuma šī mēneša vidū.

Šorīt plkst. 05.22 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Parku ielu Ludzā, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega otrā stāva dzīvoklis, sadzīves mantas, gaitenis un jumts 30 m2 platībā. No ēkas otrā stāva evakuējās divi cilvēki, kuri notikumā cieta, savukārt no pirmā stāva evakuējās vēl četri cilvēki. No otrā stāva ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku. Plkst. 07.31 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 22.53 saņemts izsaukums uz Vangažu ielu Rīgā, kur sākotnējā informācija liecināja, ka no divpadsmitstāvu dzīvojamās mājas piektā stāva nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka kāpņu telpas palīgtelpā deg sadzīves mantas 5 m2 platībā. No ēkas pašu spēkiem evakuējās 30 cilvēki. Izmantojot autokāpnes, no piektā stāva dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba divus cilvēkus. Plkst. 01.26 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumiem, kuros dega neapsaimniekota ēka, šķūnis, mikroautobuss, elektroinstalācija, skapis un zobārstniecības aprīkojums, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, ventilācijas motors, elektrības stabs, koks, koka dobums, zaru kaudze, niedres un astoņos gadījumos atkritumi.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsSatraucoši notikumi risinājušies Latgales pusē
Nākamais rakstsSpēcīgais karstums Latvijā: Ar paziņojumu klajā nācis tirgotājs “Lidl”