Šī gada 1. februārī Jelgavā tika nozagta automašīna „Toyota Corolla”. Transportlīdzekļa meklēšanā iesaistījās Jelgavas pilsētas pašvaldības policijas, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa un Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes darbinieki, kuri 8. februārī nozagto automašīnu atrada, kā arī 11. februārī pašvaldības policijas darbinieki aizturēja vīrieti, kurš, iespējams, veicis noziedzīgo nodarījumu. Policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess un aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Pirmdien, 1. februārī, Jelgavā no kādas dzīvojamās mājas pagalma tika nozagta 2014. izlaiduma gada automašīna „Toyota Corolla”, kas 8. februārī sadarībā ar Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes pirmās nodaļas darbiniekiem tika atrasta Jelgavā kādā stāvlaukumā un atgriezta tās likumīgajam īpašniekam.

Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas neatliekamās izmeklēšanas darbības. Jelgavas pilsētas pašvaldības policijas darbinieki, 11. februāra naktī patrulējot, pamanīja vīrieti, kurš nesa somu un metāla kasti. Uz aizdomu pamata par izdarītu zādzību pašvaldības policijas darbinieki vīrieti aizturēja. Uzrādot mugursomas saturu, tajā tika konstatēta pults no elektroniski veramajiem vārtiem, vairāku automašīnu atslēgas, navigācija, video reģistrators, mobilie tālruņi, maki ar svešu personu dokumentiem un daudzi citi sadzīves priekšmeti. Tā kā bija pamats domāt, ka minētās mantas ir iegūtas noziedzīgā ceļā, uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policija, un  aizdomās turētais vīrietis tika aizturēts un nogādāts Valsts policijas Operatīvās vadības nodaļā tālākai lietas apstākļu noskaidrošanai. Kriminālprocesa ietvaros 1988.gadā dzimušajam vīrietim, kurš agrāk bijis tiesāts 9 reizes, tika piemērots bargākais drošības līdzeklis – apcietinājums. Šobrīd tiek veikta izmeklēšana, lai noskaidrotu minētās personas saistību ar vairākām zādzībām no dažādiem transportlīdzekļiem Jelgavā.

Par notikušo policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, kā arī par transportlīdzekļa zādzību. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.   

Iepriekšējais rakstsAtrod vīrieti, kurš nodedzinājis policijas auto – ar to vien pārsteigumi nebeidzas
Nākamais rakstsTraģēdijā Jelgavas pusē šorīt miruši trīs cilvēki