Nedēļas pirmā puse būs nokrišņiem bagāta un vējaina – jau pirmdien daudzviet būs sagaidāma snigšana, kuras rezultātā vietām atkārtoti izveidosies sniega sega vairāku centimetru biezumā, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Nedēļas sākums nesīs dramatiskas pārmaiņas; pēc tam laiks atkal mainīsies

Pirmdien spēkā ir dzeltenais brīdinājums par stipru snigšanu, kas vakarā pāries oranžās pakāpes brīdinājumā! Laikapstākļiem mainoties, nedēļas vidū līdz ar jaunas nokrišņu zonas pietuvošanos, daudzviet līs un sniega sega strauji kusīs. Tālākajās dienās kļūs mierīgāks, jo paaugstināsies gan atmosfēras spiediens, gan gaisa temperatūra, vietām tā sasniegs +15° atzīmi.

Pirmdien un otrdien debesis klās mākoņu sega, kas visā valsts teritorijā atnesīs lietu, kas pakāpeniski pāries slapjā sniegā un sniegā. Pirmdien snigšanas rezultātā vietām rietumu un centrālajos rajonos var izveidoties 5-9 cm bieza sniega sega, līdz ar to spēkā ir dzeltenais brīdinājums par stipru snigšanu, taču vakarā, turpinoties snigšanai, sniega sega lokāli palielināsies līdz 10 cm – spēkā būs oranžais brīdinājums! Sinoptiskās situācijas dēļ lokāli pastāv iespēja dzirdēt arī kādu pērkona dārdu. Atsevišķos posmos ceļi kļūs slideni, un redzamība intensīvo nokrišņu ietekmē var būt apgrūtināta, tāpēc aicinām satiksmes dalībniekiem ievērot piesardzību! Jau naktī uz pirmdienu, sākot ar piekrasti, pastiprināsies ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš, kas pakāpeniski iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem, brāzmās sasniedzot 15-19 m/s. Otrdien dienas laikā ne tikai pakāpeniski pierims vējš, bet arī nokrišņi kļūs arvien mazāk. Laiks būs vēss, jo gaisa temperatūra kā diennakts tumšajās, tā arī gaišajās stundās lielākajā valsts daļā būs 0…+5° robežās.

Nedēļas vidū starp mākoņiem vietām izsprauksies saule. Trešdien lielāko dienas daļu būtiski nokrišņi nav gaidāmi, taču vakarpusē Latviju no dienvidiem sasniegs jauna nokrišņu zona, kas visā valstī nesīs lietu, kura ietekmē pirmīt izveidojusies sniega sega strauji kusīs. Ceturtdien vējš atkal kļūs stiprāks, taču tuvākam vakaram gan lietus, gan arī vēja brāzmas pakāpeniski mitēsies. Ja nakts uz trešdienu būs auksta, vietām gaisa atdziestot līdz pat -5°, tad dienā pamazām sāks ieplūst siltāka gaisa masa, līdz ar to gaisa temperatūra nedēļas vidū lielākoties būs +3…+8° robežās.

Nedēļas izskaņā pakāpeniski paaugstināsies atmosfēras spiediens, kā rezultātā laikapstākļi kļūs labvēlīgāki – nokrišņu būs mazāk un arī vējš nepūtīs tik stipri. Gaisa temperatūra kā nakts, tā arī dienas laikā būs augstāka – brīvdienās termometra stabiņš dažviet varētu pakāpties pat virs +15° atzīmes.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsNopietni brīdina par situāciju pirmdienas rītā un dienas laikā
Nākamais rakstsRīgā pirmdien gaidāma spēcīga snigšana; būs “sniega biļetes” un autovadītāji varēs izmantot sabiedrisko transportu bez maksas