Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 26. novembra plkst. 06.30 līdz 29. novembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 126 izsaukumus – 38 uz ugunsgrēku dzēšanu, 56 uz glābšanas darbiem, bet 32 izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst.03.28 VUGD saņēma izsaukumu uz Ludzas novada Cirmas pagastu, kur garāmbraucējs bija pamanījis gandrīz nodegušu ēku. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg pirts 15m2 platībā un dzīvojamā ēka apmēram 100m2 platībā nodegusi gandrīz līdz pamatiem. Notikuma vietā tika atrasts viens bojāgājis cilvēks. VUGD darbu notikuma vietā turpina.

Šonakt plkst. 03.04 VUGD saņēma izsaukumu uz Daugavpils ielu Ogrē, kur dega pārvietojamais treilers un kravas automašīnas riteņi 15m2 platībā. Notikumā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 04.57 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 01.49 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Krāslavas novada Piedrujas pagastā, kur vienstāva koka dzīvojamā mājā dega divas istabas 45m2 platībā. Notikuma vietā tika atrasts viens bojāgājis cilvēks. Plkst. 07.44 ugunsgrēks likvidēts.

Svētdien plkst. 11.56 tika saņemts izsaukums uz Aizputes ielu Priekulē, kur dega divstāvu mājas otrais stāvs un jumts 100m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās pieci cilvēki. Plkst. 18.17 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Naktī uz svētdienu plkst. 03.29 VUGD saņēma izsaukumu uz Krāslavas novada Ūdrīšu pagastu, kur pilnā platībā deg vienstāva dzīvojamā māja 96m2 platībā. VUGD ierašanās brīdī ar ķieģeļiem apšūtās koka ēkas jumts jau bija iebrucis. Notikuma vietā tika atrasti divi bojāgājuši cilvēki. Plkst. 09.26 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien plkst. 22.21 tika saņemts izsaukums Ugālē, kur vienstāva mūra mājā dega sadzīves priekšmeti 2m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no degošās ēkas izveda vienu cilvēki, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Pirms VUGD ierašanās bija evakuējušies 6 cilvēki. Plkst. 23.23 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz sestdienu plkst. 02.00 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Ilūkstes ielā Rīgā, kur sešpadsmitstāvu mājā bija nostrādājusi automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ēkas otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves priekšmeti 10m2 platībā un izveidojies spēcīgs sadūmojums. No degošā dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem un vēl viens cilvēks, izmantojot glābšanas masku, tika izglābts no blakus dzīvokļa. No ēkas tika evakuēti 45 cilvēki. Plkst. 04.22 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien plkst. 23.43 VUGD saņēma izsaukumu uz Rūpnīcu ielu Olainē, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju vienstāva ražošanās ēkā bija notikusi tehnoloģiskas iekārtas eksplozija, kā rezultātā telpā izcēlies ugunsgrēks un izveidojies spēcīgs sadūmojums. Notikuma vietā dega angāra tipa vienstāva dzelzsbetona ražošanas ēka un ķīmiska viela 144m2 platībā. Ēkā tika atrasts viens bojāgājis cilvēks. Viens cilvēks no ēkas tika evakuēts un bija cietis, un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 03.29 VUGD darbu notikuma vietā, Rūpnīcu ielā Olainē, pabeidza.

Plkst. 18.51 saņemts izsaukums Maltās, kur ar atklātu liesmu dega divstāvu saimniecības ēka, šķūnis un garāža zem viena jumta un blakus esošas ēkas ārējā apdare 218m2 patībā. Mēģinot apdzēst liesmas pirms VUGD ierašanās, notikumā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 23.36 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 13.19 tika saņemts izsaukums Pūrē, kur dega divstāvu ražošanas ēkas otrais stāvs un jumts 450m2 patībā. Plkst. 19.20 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien Liepājā no Karostas kanāla tika izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Svētdien plkst. 11.13 VUGD saņēma informāciju, ka Bauskas novada Īslīces pagastā grāvī uz ūdens virsmas redzams degvielai līdzīgs plankums. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no lietus notekūdeņu caurules grāvī ieplūdusi viela, veidojot plankumu divu metru garumā. VUGD divās vietās uzstādīja absorbējošās bonas sešu metru garumā, nodeva informāciju par notikumu Valsts vides dienestam un  plkst. 12.04 darbu notikuma vietā pabeidza.

Sabiedrība

Foto: Jaro Larnos/Flickr.com/cc

Nopietni brīdina par laiku ceturtdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno un oranžo brīdinājumu par ceturtdien gaidāmo...

Profesors Dumpis: “Slimnīcās šobrīd ir klusums pirms vētras. Protams, ka situācija pasliktināsies”

  Esošā situācija saistībā ar Covid-19 pacientu skaitu slimnīcās ir klusums pirms vētras, LTV raidījumā "Panorāma"sacīja...

Ģimenes ar bērniem martā saņems vienreizēju atbalstu no valsts – cik liels tas būs un kam pienāksies?

  Cilvēkam, kuram ir tiesības uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, ģimenes...

Pirmo reizi diennaktī vairāk nekā 5000 inficēto; 17 cilvēki miruši un vēl 75 nonākuši slimnīcās

  Trešdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 5082 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, kas ir pārliecinoši...

Diemžēl epidemiologam nav labu ziņu par Latvijā turpmāk gaidāmo – VIDEO

  Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija liecina, ka aizvadītajā nedēļā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits...

TV zvaigzni Magoni pat grūti atpazīt; viņa atklāj savus jaunumus mīlas frontē

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone jaunās sezonas sākumā tā sapucējusies, uzkrāsojusies un tikusi...

Horoskopi un Testi

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam FEBRUĀRIM

  Šī gada pirmais mēnesis jau tūliņ ir galā, bet te nākamais jau steidz – jāsaka...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. janvāris

  Rīts var sagādāt pārsteigumus. Kādi tie būs – viss atkarīgs tikai un vienīgi no mums...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. janvāris

  Šī diena kopumā solās būt harmoniska un mierīga. Šī diena dos tev daudz pozitīvu emociju...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. janvāris

  Šodien būs grūti pretoties jebkāda veida kārdinājumiem. Neaizmirsti par to, kas tev ir svarīgs un...
wallpapersis.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. janvāris

  Šodien vairāk varētu nākties iesaistīties savstarpējās attiecībās, paužot savas simpātijas. Ja kāds ar tevi flirtē,...
flckr.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 17.-23. janvāris

  Klāt kārtējā šī gada janvāra nedēļa. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas. Uzzini, ko...

Mājai un Dārzam

Foto: Jaro Larnos/Flickr.com/cc

Nopietni brīdina par laiku ceturtdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno un oranžo brīdinājumu par ceturtdien gaidāmo...
Rīgas satiksme/Facebook

Rīgas dome pirms spēcīgās vētras izplatījusi brīdinājumu iedzīvotājiem

  Pirmdien, 17. janvārī, Rīgā gaidāma viena no stiprākajām vētrām pēdējo gadu laikā. Sagaidāms, ka vislielāko...

Vētra beigusies: zināms, kāds laiks gaidāms nedēļas turpinājumā

  Pēc pirmdienas ciklona otrdien debesis skaidrosies un vējš pierims un iegriezīsies no dienvidrietumiem, bet ceturtdien...