Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 15. janvāra plkst. 06.30 līdz 18. janvāra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 207 izsaukumus – 82 uz ugunsgrēku dzēšanu, 74 uz glābšanas darbiem, bet 51 izsaukumi bija maldinājumi. Diemžēl vairāki cilvēki zaudējuši dzīvības.

Šorīt plkst.07.30 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Baldones novada Baldones pagastā, kur deg angāra tipa ēka. Notikuma vietā strādā 20 ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot piecas autocisternas un vienas autokāpnes, lai ierobežotu uguns izplatīšanos.

Vakar plkst.22.46 VUGD saņēma izsaukumu uz Augšlīgatni, kur ar atklātu liesmu dega angāra tipa ēka 250m2 platībā. Plkst.02.57 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.21.36 tika saņemts izsaukums Kuldīgas novadā, kur pilnā platībā dega divstāvu dzīvojamā māja kopumā 250m2 platībā. Dzēšanas darbu laikā tika atrasts, iespējams, bojāgājis cilvēks. Notikuma vietā dzēšanas darbi turpinās.

Plkst.16.07 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Carnikavas novadā, kur vienstāva dzīvojamā mājā pie krāsns dega grīda 2m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst.17.34 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst.06.10 tika saņemts izsaukums Ozolnieku novadā, kur dega divstāvu ēkas starpstāvu pārsegums 10m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 15 cilvēki. Plkst.07.59 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz svētdienu plkst.01.33 VUGD saņēma izsaukums Beverīnas novadā. Divstāvu mājā dega starpstāvu pārsegums 8m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās deviņi cilvēki.  Plkst.03.53 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst.15.58 tika saņemts izsaukums Talsu novadā. Dega vienstāva koka dzīvojamā māja pilnā 50m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Plkst.19.03 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.15.16 tika saņemts izsaukums Bauskas novadā. Divstāvu dzīvojamā māja dzīvoklī dega izdedži  platībā 0,01m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks – nodots NMPD mediķiem. Plkst.16.16 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.11.58 tika saņemts izsaukums Cēsīs. Dega divstāvu dzīvojamā māja ar piebūvētu garāžu 200m2 platībā. Plkst.16.20 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz sestdienu plkst.03.47 tika saņemts izsaukums Rēzeknes novada Sakstagala pagastā, kur dega dzīvojamā māja 30m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki. Plkst.05.53 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.01.21 tika saņemts izsaukums Lielvārdē, kur trīsstāvu ēkas dūmvadā dega sodrēji 3m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies četri cilvēki. Plkst.03.03 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.00.35 tika saņemts izsaukums Grobiņā, kur trīsstāvu ēkas dūmvadā dega sodrēji 1m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies septiņi cilvēki. Plkst.02.03 ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā bija arī Grobiņas pašvaldības ugunsdzēsēju formējums

Plkst.00.03 tika saņemts izsaukums Tukuma novadā, kur divstāvu koka ēkā dega otrā stāva dzīvoklis 40m2 platībā. No ēkas pirmā stāva tika izglābts viens cilvēks. Degošajā dzīvoklī tika atrasts viens bojāgājis cilvēks. Plkst.02.09 ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien plkst.23.19 tika saņemts izsaukums Viesītē, kur vienstāva ēkā ar mansardu dega jumts un starpstāvu pārsegums 20m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki. Plkst.01.37 ugunsgrēks tika likvidēts. Dzēšanas darbos piedalījās arī Salas brīvprātīgie ugunsdzēsēji.

Plkst.16.13 izsaukums Rīgā piecstāvu dzīvojamā mājā ar atklātu liesmu dega dzīvoklis 50m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 12 cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji ar autokāpņu palīdzību izglāba četrus cilvēkus un  piecus cilvēkus izglāba, izvedot pa ēkas iekšējām kāpnēm. Degošajā dzīvoklī tika atrasts bojāgājis cilvēks. Notikumā trīs cilvēki bija cietuši un tika nodoti NMPD mediķiem. Plkst.19.38 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.15.39 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Aglonas novadā, kur dega garāža 120m2 platībā. Mēģinot dzēst liesmas paša spēkiem, notikuma vietā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD. Plkst.18.10 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.14.46 tika saņemts izsaukums Daugavpilī, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 80m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst.17.28 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.14.14 izsaukums uz Babītes novada Babītes pagastu. Dega divstāvu māja 70m2 platībā. Cietušo notikumā nav. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst.16.36.

Plkst.10.25 izsaukums saņemts Limbažu novada Katvaru pagastā. Divstāvu mājas pirmā stāva dzīvoklī pie plīts dega grīda un skaidu briketes 0,5m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki. Plkst.11.13 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.08.31 tika saņemts izsaukums Kuldīgas novadā, kur divstāvu dzīvojamā mājā, otrā stāva dzīvoklī pie plīts bija degusi malka 1m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās iedzīvotāji bija apdzēsuši liesmas un izglābuši no piedūmotā dzīvokļa cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. VUGD pateicas iedzīvotājiem par pašaizliedzīgo rīcību!

Nedēļas nogalē 21 gadījumā VUGD steidzās uz izsaukumiem, kur dzīvojamo māju dūmvados dega sodrēji. VUGD aicina regulāri tīrīt sodrējus no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem. To vislabāk izdarīs skursteņslaucītājs, taču, ja privātmāju saimnieki prot un zina, kā iztīrīt skursteni, to var paveikt arī saviem spēkiem. Atgādinām, ka ilgdedzes cietā kurināmā ierīces un iekārtas dūmvadus jātīra vēl papildus vienu reizi apkures sezonas laikā (no 1.novembra līdz nākamā gada 1.martam).

Saistībā ar glābšanas darbiem uz ledus VUGD saņēma vairākus izsaukumus. Sestdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Jūrmalā, kur nepilngadīga persona no slidkalna bija uzbraukusi uz Lielupes ledus un ielūzusi. Cilvēks tika nogādāts krastā un nodots NMPD mediķiem. Svētdien divi cilvēki atradās Rīgā uz Daugavas – ugunsdzēsēji glābēji nogādāja cilvēkus krastā.

Sestdien Krāslavas novadā ielūzis zemledus makšķernieks saviem spēkiem bija izkļuvis no ūdens. Svētdien līdzcilvēki palīdzēja izkļūt no ūdens trim ielūzušiem cilvēkiem.

Svētdien Rēzeknes novadā tika izceltas divas govis, kas bija ielūzušas ledū. Vēl vienu dzīvnieku bija izcēluši iedzīvotāji.

Rīgā kopumā piecos gadījumos tika saņemtas ziņas par cilvēkiem atradās uz ūdenstilpju ledus. Glābšanas darbus nebija jāveic, jo cilvēki paši nogāja no ledus.

Saistībā ar ledu saņemti trīs maldinājumi – Jūrmalā nepastiprinājās informācija par ielūzušu cilvēku, divos gadījumos tika saņemta informācija, ka uz lesus ir cilvēki, bet ierodoties notikuma vietā, cilvēki uz ledus nebija; bet vēl divos gadījumos neapstiprinājās ziņas par ledū iesalušām pīlēm un gulbi.

VUGD atgādina: atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami! Pieskatiet bērnus un mājdzīvniekus, lai tie nedotos uz ūdenstilpju ledus! Ja pamanāt, ka ledū ielūzis cilvēks vai dzīvnieks, nekavējoties zvaniet 112!

Sabiedrība

Sinoptiķi brīdina par apstākļiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par paaugstinātu ūdens līmeni daudzviet Latvijā. Februāra...
Dailes teātris

Dailes teātra leģendai Dreģei dramatiska cīņa par veselību

  Daudziem nemaz nebija zināms, ka pagājušā gada nogalē smagas veselības problēmas piemeklēja Dailes teātra leģendu...

Rīgā kādā adresē uzsākti 47 procesi par ierobežojumu neievērošanu; administratori “atalgo” ar bargāko sodu

  Valsts policija turpina Covid-19 ierobežojumu kontroles pasākumus; februāra mēnesī kādā pakalpojuma sniegšanas vietā uzsākti 47...

Izskan jaunas ziņas par pavasarī gaidāmo Eirovīzijas dziesmu konkursu

  Eiropas Raidorganizāciju apvienība (EBU) kopā ar Nīderlandes pārstāvjiem publicējusi drošas Eirovīzijas norises protokolu, kas paredz...

Veselības ministrija nāk klajā ar nepatīkamu vēsti

  Šī brīža epidemioloģiskā situācija un citu valstu pieredze, kur strauji izplatās jaunais vīrusa paveids, kas...
pixabay.com

500 eiro pabalsts par bērnu: Izplatīta svarīga informācija vecākiem

  18.februārī Saeimā pieņemtie Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā paredz sniegt vienreizēju atbalstu 500...

Horoskopi un Testi

Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. marts

  Šodien vairāk laika vajadzētu pavadīt savās mājās un veltīt laiku tam, lai vairotu prieku un...

Horoskopa zīmes, kurām MARTS būs īpaši veiksmīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...
Foto:Flickr.com/Eric Lynch/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. marts

  Šodien daudziem cilvēkiem tā vien būs gaisā jūtama mīlestība. Iespējams, šodien daudzi cilvēki spēs savienoties...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. marts

  Par ļaunu nenāks piesardzība, jo īpaši, ja esi sācis domāt par jauniem projektiem. Ko vēl...
Foto:Unsplash.com/Jordan Whitt/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 1.-7. marts

  Esam teikuši ardievas ziemas pēdējam mēnesim. Uzzini, ar kādām vēsmām un notikumu pavērsieniem sagaidīsim martu....

Tavs horoskops veiksmīgam MARTAM

  Pirmais pavasara vēstnesis – marts – ir klāt! Sveicināsim to ar smaidiem un labām domām!...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķi brīdina par apstākļiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par paaugstinātu ūdens līmeni daudzviet Latvijā. Februāra...

Kļuvis zināms, kāds laiks mūs sagaida martā

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā publiskojis laika...

Sinoptiķim Bricim ir jaunas ziņas par laiku tuvākajās dienās – VIDEO

  Latviju lielais siltums skāra tikai mazliet, bet citviet Eiropā vairākas dienas vadījušas vasarai atbilstošas temperatūras....