Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 23.aprīļa plkst. 06.30 līdz 26. aprīļa plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 128 izsaukumus – 56 uz ugunsgrēku dzēšanu, 45 uz glābšanas darbiem, bet 27 izsaukumi bija maldinājumi.

Svētdien plkst. 22.37 VUGD saņēma izsaukumu Rundāles novadā, kur vienstāva dzīvojamās mājas dzīvoklī deg viena istaba. Notikuma vietā konstatēts, ka dega dīvāns, grīda un logu aile ar kopējo platību 5m2. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 10 cilvēki, un vairāki iedzīvotāji no ārpuses caur logu, uzlejot ūdeni, apdzēsa liesmas uz dīvāna. Dzīvoklī tika atrasts viens bojā gājis cilvēks. Darbi notikuma vietā pabeigti plkst. 00.36. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

Aizvadītajās diennaktīs no ūdenstilpēm izcelti divi bojāgājuši cilvēki -sestdien Jelgavas novadā no Lielupes, savukārt svētdien Rīgā no Dambjpurva ezera. Bojāgājušie nodoti Valsts policijas darbiniekiem. VUGD statistika liecina, ka ugunsgrēkos šogad bojā gājuši 49 cilvēki, bet no ūdens izcelts 21 mirušais.

Plkst. 04.50 tika saņemts izsaukums Rīgā, kur trīsstāvu daudzdzīvokļu ēkā dega pirmā stāva dzīvoklis 15m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 15 cilvēki. Plkst. 06.44 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz svētdienu plkst. 02.31 VUGD saņēma informāciju, ka Saldus novada Lutriņu pagastā sabiedriskā objektā deg katlu māja. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka divstāvu ēkas pirmajā stāvā deg apkures katls 1m2 platībā un izveidojies sadūmojums, kā rezultātā bija nostrādājusi automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma un bija sākta cilvēku evakuācija. Notikumā cietušo nav. No ēkas tika evakuēti 28 cilvēki. Plkst. 03.30 ugunsgrēks tika lokalizēts, telpas izvēdinātas un evakuētie ēkas iemītnieki varēja atgriezties ēkā. Plkst.04.09 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst. 00.46 tika saņemts izsaukums Dundagas novadā, kur dega vienstāva koka saimniecības ēka pilnā 120m2 platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt blakus esošo dzīvojamo māju un šķūni. Plkst. 05.19 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 20.20 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Salaspils novadā, kur dega divstāvu mūra dzīvojamā māja ar pagrabu 80m2 platībā, pie mājas piebūvētas koka garāžas jumts 15m2 platībā un pagalmā esoša automašīna 10m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no mājas evakuējās trīs cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 00.34 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz sestdienu plkst. 01.59 tika saņemts izsaukums uz Amatas novadu, kur pirtī blakus krāsnij dega mūra sienā iebūvēts koka plaukts 0,1m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies septiņi cilvēki, no kuriem viens bija cietis. Plkst. 02.55 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās diennaktīs valstī dzēsti deviņi kūlas ugunsgrēki, no kuriem platības ziņā lielākais ugunsgrēks reģistrēts Ludzas novadā, kur kūla un niedres dega divu hektāru platībā. Šogad valstī kopumā dzēsti jau 1008 kūlas ugunsgrēki.

VUGD atgādina: kūlas dedzināšana ir aizliegta un to nav iespējams kontrolēt! Pērnās zāles dedzināšana apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumu un nodara būtisku kaitējumu videi!

 

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. aprīlis
Nākamais rakstsRimi nāk klajā ar būtisku informāciju daudzbērnu ģimenēm