Tallink Grupp pirmdien, 4. aprīlī, parakstīja līgumu ar Igaunijas Sociālās apdrošināšanas pārvaldi par uzņēmuma kuģa Isabelle fraktēšanu, lai nodrošinātu pagaidu izmitināšanu ukraiņu bēgļiem, kas ierodas Igaunijā.

Kuģis tiks nofraktēts Igaunijas varas iestādēm no ceturtdienas, 2022. gada 7. aprīļa uz četru mēnešu periodu, ar iespēju pagarināt frakta līgumu vēl par diviem mēnešiem un pēc tam vēl par diviem mēnešiem atkarībā no nepieciešamības.

Līdz ar līguma noslēgšanu par kuģa fraktu Igaunijas varas iestādēm, lai sniegtu steidzamu palīdzību pagaidu mājokļa jautājumā, uzņēmums pieņēmis lēmumu 2022. gada 3. jūnijā neatjaunot maršrutu Rīga-Stokholma, kā tika paziņots marta beigās. Sākotnēji uzņēmums plānoja atjaunot 2020. gadā apturēto maršrutu starp Latvijas uz Zviedrijas galvaspilsētām no šī gada 6. aprīļa, taču pirms nedēļas paziņoja, ka maršruta atjaunošana tiek pārcelta vēl uz diviem mēnešiem, kas galvenokārt ir saistīts ar izaicinošo ģeopolitisko situāciju, nepietiekamu pasažieru skaitu un augstām degvielas cenām, padarot maršruta atsākšanu aprīlī-maijā ekonomiski neizdevīgu. Šodien noslēgtais kuģa Isabelle frakta līgums, sniedzot neatliekamu atbalstu Igaunijas varas iestādēm, atliek maršruta atjaunošanu vēl tālākā nākotnē.

“Lēmums par kuģa Isabelle fraktēšana mums nav bijis viegls. Uzņēmuma regulārais maršruts starp Rīgu un Stokholmu tika veidots un attīstīts 16 gadus, un tas ir piedzīvojis un pārdzīvojis vairākas izmaiņas, un savu pirmo vissmagāko triecienu tas piedzīvoja pirms diviem gadiem, kad to skarā Covid-19 izraisītā krīze. Tagad maršruta atsākšanos ietekmē neskaidrības par tālāko un cenu straujie kāpumi, ko lielā mērā izraisīja karš Ukrainā. Ņemot vērā, ka Tallink pēdējo divu gadu krīzes laikā ir piedzīvojis intensīvu un izvērstu izdzīvošanas kursu uzņēmuma ilgtspējas nodrošināšanai, katrs pieņemtais lēmums ir rūpīgi izvērtēts, aptverot un izanalizējot visus iespējamos riskus. Arī šodien pieņemtais lēmums par kuģa Isabelle fraktēšanu ar mērķi izmitināt ukraiņu bēgļus, ir viens no šādiem lēmumiem,” sacīja Tallink Grupp valdes priekšsēdētājs Pāvo Negene.

Turpina Negene: “Kuģa fraktēšana nozīmē, no vienas puses, ka mēs varam piedāvāt savu atbalstu ukraiņu bēgļiem, nodrošinot tik ļoti nepieciešamo izmitināšanu, kā arī piedāvāt darba iespējas uz mūsu kuģiem. No otras puses, vienošanās, protams, nozīmē, ka 2022. gadā mēs nevarēsim no jauna atvērt maršrutu Rīga-Stokholma, kā sākotnēji bijām plānojuši un cerējuši. Lai gan mēs neesam atteikušies no plāna nākotnē atkārtoti atvērt šo populāro maršrutu, tomēr šobrīd ir pāragri spriest, kad tas varētu notikt izdevīgi un ilgtspējīgi.”

“No visas sirds atvainojamies visiem mūsu Latvijas klientiem, kuri ilgi gaidīja maršruta starp Latviju un Zviedriju atsākšanu, un visiem tiem pasažieriem, kuru ceļojumu plānus šis fraktēšanas līgums tagad ietekmēs. Mūsu klientu apkalpošanas komanda sazināsies ar visiem pasažieriem, lai piedāvātu abpusēji pieņemamu risinājumu, mainītu iegādāto ceļojumu maršrutus vai atgrieztu naudu par iegādātām ceļojumu biļetēm. Jūs visi esat laipni gaidīti uz visiem pārējiem Tallink Silja kuģiem un mūsu maršrutos Igaunija-Zviedrija, Igaunija-Somija un Somija-Zviedrija,” noslēdz Negene.

Tallink tuvāko mēnešu laikā piedāvās darbu apkalpei un darbiniekiem, kas šobrīd strādā uzņēmuma Latvijas organizācijā uz citiem Tallink kuģiem, tostarp Isabelle.

Tāpat uzņēmums informēs atsevišķi par jauniem plāniem maršruta Rīga-Stokholma atsākšanai, tiklīdz tiks pieņemti šādi lēmumi.

Sabiedrība

Ceturtdiena sākusies ar ziņu par lielu nelaimi

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 119 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas 13 personas un viena gājusi...

Magone saņēmusi brīdinājumu un steigšus rīkojas

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone pēc ilgām pārdomām likvidē Kiviču ģimenes kā joku...

BMW vadītājs rīkojas nepiedodami – notikusi milzīga nelaime, draud līdz 10 gadiem cietumā

  Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par ceļu satiksmes negadījumu šī gada 19. augustā Rīgā, Maskavas...
pixabay.com

Strādnieks Engures pusē vienā rāvienā atrisina problēmu, kā ziemā samaksāt bargos rēķinus

  Šī gada septembra sākumā 43 gadus vecs kokapstrādes operators no Engures laimējis 10 000 eiro Simtgades loterijā. Laimīgā momentloterijas...

Šonakt Pierīgā risinājušies traģiski notikumi

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 4. oktobra plkst. 6.30 līdz 5. oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Pie Uģa Kuģa ierodas no mobilizācijas Krievijā bēgošs vīrietis

  Šovā "Ģimene burkā" Kuģi dod naktsmājas ticības brālim no Krievijas, kurš, baidoties no mobilizācijas, pametis...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. oktobris

  Ideāli piemērota diena komunikācijai ar partneriem un citiem līdzīgi domājošiem cilvēkiem. Ja vēlies ar kādu...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. oktobris

  Šodien nevajadzētu pārlieku nopietni pieķerties dažādām lietām un ieteikumiem. Neviens cits labāk par tevi pašu...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. oktobris

  Šodien vajadzētu pievērst uzmanību saviem vārdiem. Viss, ko tu nejauši izteiksi pat, negribot neko sliktu,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. oktobris

Šis ir ideāls brīdis jaunām romantiskām saistībām un flirtam. Neesi pārsteigts, ja starp tevi un...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. oktobris

  Šodien sāksi just enerģijas pieplūdumu. Mēģini saprast un apzināties savas pamatvērtības. Mēģini savas šīs dienas...

Mājai un Dārzam

No nākamās nedēļas laiks mainīsies. Prognoze nogalei un nākamās nedēļas sākumam

Nedēļas izskaņa būs vējaina un vietām īslaicīgi līs, nākamā nedēļa iesāksies ar sausāku laiku, vēsta...

Izskan brīdinājums par laiku vakarā un naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku pirmdienas vakarā un naktī uz...

Laiks mainīsies! Sinoptiķim Bricim jaunas ziņas par šonedēļ un turpmāk gaidāmo

  Kāds laiks gaidāms turpmāk? To sarunā ar "Rīta panorāmu" skaidro LTV laika ziņu redaktors Toms...