Pagājušā gada aprīlī Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka kādai nepilngadīgai jaunietei, ventspilniecei ir nolaupīts mobilais telefons. Ja sākotnēji likumsargiem bija informācija par laupīšanu, par ko paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, noslēgumā, veicot apjomīgu izmeklēšanas darbu, cietušo iedrošināšanu un pārliecināšanu izstāstīt notikušo, tika atklāta virkne noziedzīgu nodarījumu, kas vērsti pret nepilngadīgām jaunietēm – laupīšana, seksuāla vardarbība un cilvēktirdzniecība personu grupā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ventspils reģionālās nodaļas amatpersonas ir pabeigušas apjomīgu un sarežģītu izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pagājušā gada aprīlī Valsts policijā tika saņemta informācija par telefona nolaupīšanas faktu. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonām, strādājot pie šī materiāla, radās aizdomas par citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Lai gan sākotnēji cietušās, būdamas iebiedētas no pāridarītāju puses, kā arī, izjuzdamas kaunu, nelabprāt runāja par notikušo, tomēr izmeklētāji sarunu ceļā pārliecināja par to, ka darbības, kas veiktas pret jaunietēm, ir krimināli sodāmas un vainīgajiem ir jāatbild par izdarīto likuma priekšā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ventspils reģionālās nodaļas amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu un aizturēja nepilngadīgu jaunieti aizdomās par jaunietes savervēšanu ekspluatācijas nolūkā, un jaunietim uz izmeklēšanas laiku tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka jauniete, būdama iebiedēta un, iespējams, apreibinošo vielu ietekmē, tika iesaistīta intīma rakstura pakalpojumu sniegšanā Ventspilī un Rīgā, par pakalpojumiem saņemot naudas līdzekļus, pēc tam daļu no tiem atdodot vīriešiem, kuri atbildīgi par pret jaunieti vērstajiem noziedzīgiem nodarījumiem. Šī jauniete, kura cietusi no cilvēktirdzniecības un seksuālas vardarbības, sniegusi seksuāla rakstura pakalpojumus nepazīstamiem vīriešiem aptuveni 20 reizes nedēļā un tā vairāku mēnešu garumā.

Tāpat pret šo jaunieti, kā arī pret divām citām nepilngadīgām jaunietēm tikusi vērsta seksuāla vardarbība no vervētāju puses – izvarošana, orāla akta un dzimumtieksmes apmierināšana pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo, kā arī, piedraudot ar nazi, divām jaunietēm tika pieprasīti mobilie tālruņi. Izmeklēšanā tika gūti pierādījumi pret vēl diviem vīriešiem un viņiem uz izmeklēšanas laiku tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Visi aizdomās turētie iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par cita veida likumpārkāpumiem.

Saskaņā ar Krimināllikumu, bargākais sods par šādiem noziedzīgiem nodarījumiem ir mūža ieslodzījums. Soda apmēru noteiks tiesa.  

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Iepriekšējais rakstsSmagā autokatastrofa, kas varēja būt superpopulārās grupas “Apvedceļš” beigas
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 5.-11. jūnijs