Aplūko 10 brīnumskaistus dabas veidojumus, kuru krāšņums liek apšaubīt to reālumu…
MĪLESTĪBAS TUNELIS UKRAINĀ
Tas atrodas Rovenskas apgabalā, Klevanas pilsētā – 350 kilometrus no Kijevas. Mīlestības tunelis ir ierīkots kilometru garā, neizmantotu , pamestu dzelzceļa sliežu posmā, kas gada siltākajos mēnešos brīnišķīgi sazaļo, veidojot tunelim līdzīgās, sirreālās aprises.
Foto:Ponoramio.com
TULPJU LAUKI HOLANDĒ
Varētu šķist, ka šis daudzkrāsainais krāšņums ir datorspeciālistu roku darbs, taču, nē! Tā ir reāla fotogrāfija, kurā attēlots tulpju lauks Holandē. Tulpes ir ziedi, kas daudziem noteikti asociējas tieši ar šo valsti, ne par velti holandiešiem paruna vēsta: „Kas nemīl puķes, tas zaimo Dievu. Tulpe ir visskaistākā puķe, tādēļ tas, kurš viņu neciena, ļoti smagi zaimo Dievu.” Un šajā zemē noteikti tā nenotiek! Šie ziedi valstī tika ievesti 1569. gadā no Turcijas kā ēdamie sīpoli, taču neapmierināja holandiešu garšas izjūtas, nonākot atkritumos, kur jo krāšņi uzziedēja pavasarī, iekarojot Holandes iedzīvotāju sirdis uz visu mūžu. 17. gadsimtā šo ziedu iznīcināšana tika uzskatīts par smagāku noziegumu nekā cilvēka slepkavība.
Foto:Persjusullivan.wordpress.com
SALAR DE UYUNI, BOLĪVIJĀ
Daudzi, kuri apmeklējuši Salar de Uyuni jeb Salar de Tunupa dēvē to par vietu, kur debesis sajaucas par zemi. Tas ir pasaules lielākais, 10 582 kvadrātkilometru plašs sāls līdzenums, kuru klāj vairākus metrus bieza šī kristāliskā minerāla kārta. Līdzenums atrodas Potosí iecirknī Bolīvijas dienvidrietumu daļā, 3656 m virs vidējā jūras līmeņa. Dīvains ir fakts, ka šeit debesis gandrīz vienmēr ir skaidras, tāpēc vietā, kur līdzenumu klāj ūdens, tas pārvēršas par vienu no pasaules lielākajiem spoguļiem, vistiešākajā nozīmē – attēlojot zemes un debess saplūšanu.
Foto:De.Wikipedia.org
HITACHI PIEJŪRAS PARKS, JAPĀNĀ
190 hektāru plašais, ar krāšņiem dabasskatiem pārpilnais parks atrodas Ibaraki prefektūrā, Japānā līdzās Ajigaurapludmalei. Apmeklētāju skatam – visu cauru gadu paveras dažādi ziedu lauki, īpaši pazīstams tas ir pateicoties zilo puķu pļavām, miljoniem narcišu, 170 tulpju šķirnēm un daudziem citiem floras brīnumiem. Hitachi parkā ir speciāli izveidoti veloceliņi un neliels atrakciju parks ar panorāmas ratu, lai visu šo krāšņumu varētu vērot teju no putna lidojuma.
Foto:Collective-evolution.com
MENDENHALL LEDUS ALAS – DŽŪNO, AĻASKĀ
Tā ir ledus mēle, kas stiepjas 12 km no Džūno leduslauka līdz Mendenhall ezeram. Mendenhall ledāja nolauztā mala ir divus kilometrus plata un 91, 4 – 549 metru dziļumā paver skatam neparastas ledus alas, brīnumainus dabas veidojumus…
Foto:Miraimages.photoshelter.com
SARKANĀ PLUDMALE, PANJIN – ĶĪNĀ
Sarkanā pludmale ir vairāk nekā 20 kvadrātkilometru liels Nacionālais rezervāts Liaohe upes deltā, Lioningprovincē, Ķīnā un ir viens no lielākajiem aizsargājamajiem mitrājiem pasaulē. Panjin lepnums ir HongHai – sarkanā jūra, kas ir dabiska pludmale. Tās krāsu veido augs – jūras blite (Suaeda linearis), kas aug dubļos un no aprīļa sāk ietonēties sarkanā krāsā, uzburot rezervāta pasakaino ainavu. Šeit mājo aptuveni 236 putnu sugas.
Foto:Absolutechinatours.com
SAGANO BAMBUSU MEŽS, JAPĀNĀ
Šajā neticamo dabasskatu sarakstā ietilps arī Sagano Bambusu audze, kuru nesen minējām kā vienu no pasaules neparastākajiem mežiem. Tas atrodas Arashiyama rajona rietumu nomalē Kioto, Japānā un aizņem 16 kvadrātkilometru platību. Vēja mūzika, kas traucas caur bambusu birzi, pēc Japānas valdības domām ir viena no simts skaņām, kas noteikti ir jāsaglabā. Šis ir viens no visapbrīnojamākajiem dabas objektiem Japānā, daudzu tūristu mērķtiecīgs galamērķis.
Foto:Pictopin.com
BONNAS IELA, VĀCIJĀ
Šāds skats tev pavērsies, ja apmeklēsi Bonnu – pilsētu Vācijas rietumos, Ziemeļreinas – Vestfālenes dienvidos. Pēc aukstajām ziemas dienām, kad pasaule atgūst savas dabiskās rotas, pavasaris šādi izrotā pilsētas ielas. Smaržojošie, ziedošie koki maina tās seju uz 2 – 3 nedēļām, kur nu vēl romantiskāka vieta pastaigām!
Foto:Knittingcapricorn.blogspot.com
NAICA MINE KRISTĀLU ALAS, MEKSIKĀ
Vietējie iedzīvotāji šo vietu pazīst labāk kā Cueva de los Cristales. Lai nokļūtu raktuvēs, kurās dabiski iegūst arī svinu, cinku un sudrabu, ir jāsasniedz Chihuahua ziemeļu daļas pilsēta Meksikā. Kristālu ala atrodas aptuveni 300 m zem zemes, kaļķakmens virsmā un tieši šeit ir sastopami gigantiski selenīta kristāli, daži – vieni no lielākajiem jebkad atrastajiem!
Foto:En.wikipedia.org
VISTĒRIJU ZIEDU ALEJAS
Vistērijas jeb glicīnijas ir tauriņziežu dzimtas vīteņaugi jeb kāpelējoši koki. Tos dēvē arī par zilo lietu, tieši pateicoties šī toņa ziedu skarām, kas aug nokareni. Vistēriju krāšņumu varam vērot ASV austrumos, Ķīnā, Korejā un Japānā. Īpaši skaists ir ziedu tunelis Japānā – Kawachi Fuji dārzos.
Foto:Theownerbuildernetwork.com