Princis Harijs jeb Saseksas hercogs un valdošā Apvienotās Karalistes karaļa Čārlza III dēls 2023. gada 10. janvārī oficiāli izlaida savus ilgi gaidītos memuārus “Spare” (tieši tulkojot no angļu valodas – rezerve). Viņš ļauj no sava skata punkta paraudzīties viņa priviliģētajā un sāpīgajā pagātnē, kā arī tagadnē.

Viņš sniedz ļoti personisku un detalizētu dažādu notikumu rekonstrukciju un to redzējumu caur savu pieredzi. Tika gaidīts, ka memuāros daudz tiks atklāts par “Megsitu” jeb 2020. gada aiziešanu no karaliskās dzīves kopā ar savu amerikāņu aktrisi un sievu Meganu Mārklu. Bet izrādās, ka grāmatā ir daudz, daudz vairāk. Apskatīsim piecpadsmit šokējošākās atklāsmes no viņa ļoti personīgā un detalizētā notikumu apraksta, no viņa versijas par šiem notikumiem.

Karalis Čārlzs III savu dēlu Hariju nosauca par savu “rezervi”

Saseksas hercogs apgalvoja, ka viņa tēvs, toreizējais Velsas princis, viņa mātei, Velsas princesei Diānai, viņa dzimšanas brīdī teica: “Brīnišķīgi! Tagad tu man esi dāvājusi mantinieku un arī rezervi, mans darbs ir padarīts!”

Harijs atzīstas narkotiku lietošanā

Saseksas hercogs atzīst, ka lietojis narkotikas: kokaīnu, maģiskās sēnes un marihuānu. Viņš rakstīja, ka kokaīna lietošana “nav jautra un nelika man justies tik laimīgam, kā šķita, ka jūtas citi, bet tas lika man justies citādākam, un tas bija mans galvenais ieguvums. Sajust. Būt citādākam.”

Harijs atklāj abu brāļu iesaukas

Savos memuāros Harijs atklāj abu brāļu segvārdus: Villijs – princim Viljamam un Harolds – princim Harijam (lai gan Harija īstais vārds ir Henrijs).

Princim Viljamam jau no paša sākuma bija problēmas ar Meganu Mārklu

Harijs stāsta, ka abu brāļu strīdā princis Viljams amerikānieti Meganu Mārklu esot nodēvējis par “rupju”, “sarežģītu” un “abrazīvu”.

Princis Viljams norādīja ar pirkstu Meganas Mārklas sejā

Harijs savos memuāros stāsta, ka Viljama un Meganas strīda laikā Viljams norādīja uz viņu ar pirkstu sacīdams: “Nu, tas ir nepieklājīgi, Megana. Šādas lietas šeit netiek darītas.” Uz ko Megana atbildēja: “Ja neiebilsti, aizvāc pirkstu no manas sejas.”

Harijs zaudēja nevainību aiz kroga ar vecāku sievieti

Nelielā stāstā Saseksas hercogs stāsta, kā viņš zaudēja nevainību 17 gadu vecumā ar vecāku sievieti, apmeklējot Ītonas koledžu Vindzorā, aiz “ļoti piepildīta kroga”. Viņš saka, ka sieviete pret viņu izturējās kā pret “jaunu ērzeli”.

Harijs atkārtoja nelaiķes princeses Diānas pēdējo ceļojumu caur Parīzes tuneli

Apmeklējot Parīzi 2007. gadā Pasaules kausa regbijā pusfināla laikā, Harijs lika savam šoferim izvest viņu caur “Pont de Alma” tuneli Parīzē, atkārtojot viņa mātes princeses Diānas traģisko pēdējo ceļojumu, kas notika 10 gadus agrāk – 1997. gadā.

 

Harijs apgalvo, ka saņēmis ziņu no nelaiķes princeses Diānas

Saseksas hercogs raksta: “sieviete, kura apgalvoja, ka viņai ir spējas,” saņēma ziņu no viņa mirušās mātes princeses Diānas, kurā teikts, ka viņš “dzīvo tādu dzīvi, kādu viņa nevarēja, tādu dzīvi, kādu viņa vēlējusies savam dēlam”.

Prinčiem Harijam un Viljamam bija fiziska ķilda

Harijs savos memuāros raksta, ka starp brāļiem prinčiem izcēlusies fiziska ķilda. Harijs skaidro, ka viņa vecākais brālis Viljams, Velsas princis: “satvēra mani aiz apkakles, saplēsa man kaklarotu un nogāza uz grīdas.”

Harijs paskaidro, kurš īsti pirms kāzām licis raudāt

Harijs apgalvo, ka Megana sarūgtināja Keitu ar komentāru, kurā teikts, ka viņai droši vien ir “mazuļa smadzenes” no nesenās prinča Luisa dzimšanas. Harijs turpina, ka smagie aizrādījumi no Viljama un Keitas par viņas nepiedienīgo komentāru izraisīja bēdīgi slaveno hercogieņu strīdu pirms kāzām, atstājot amerikāņu līgavu asarās.

Harijs ticēja, ka Kamilla būs viņa “ļaunā pamāte”

Harijs apgalvo, ka viņš un Viljams baidījās, ka Kamilla kļūs par viņu “ļauno pamāti”, un abi lūdza tēvu pēc mātes nāves viņu neprecēt.

Tad princis Čārlzs lūdza dēlus salabt viņa tēva bērēs

Sava tēva Edinburgas hercoga prinča Filipa bērēs Čārlzs lūdza savus dēlus salabt, sakot: “Lūdzu, zēni. Nepadariet manus pēdējos gadus par postu,” teikts Harija memuāros.

Harijs apgalvo, ka Velsas princis un princese smējās par viņa 2005. gada nacistu kostīmu

2005. gadā Harijs ģērbās kā nacists Halovīna ballītē, izraisot sašutumu visā pasaulē. Harijs apgalvo, ka Viljams un Keita, Velsas princis un princese, “kauca no smiekliem”, kad ieraudzīja viņa tērpu, un mudināja viņu turpmāk valkāt nacistu tērpu, nevis pilota formas tērpu.

Harijs atklāj sevis nogalināto cilvēku skaitu, dienējot Afganistānā

Zināms, ka Harijs dienējis par “Apache” helikoptera pilotu Lielbritānijas armijā, taču Saseksas hercoga atņemtās dzīvības (vai tādas ir un, ja ir – cik?) Afganistānā pavadītajā laikā nebija publiski zināmas. Harijs to ir atklājis savos memuāros: “tātad mans numurs ir 25,” viņš raksta.

Harijs dabūja apsaldējumus smalkā vietā

Neticami intīmā anekdotē Harijs savos memuāros stāsta, kā ceļojuma laikā uz Antarktīdu pirms Viljama laulībām viņš apsaldējis savu vīrišķo lepnumu, kurš, kā viņš paskaidro, ir apgraizīts. Par detaļām, kuras mēs varam tikai iedomāties, viņa ģimene ir “sajūsmā” par publiskošanu.

 

Sabiedrība

Ļoti svarīga ziņa ikvienam, kurš ikdienā pārvietojas ar vilcienu

  No 11. jūnija stāsies spēkā vilcienu kustības vasaras grafiks, kurā gaidāmas būtiskas vilcienu kustības izmaiņas...

Jūras krastā pie Ventspils šonakt notikusi traģiska avārija

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 110 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas 14 personas un viena gājusi...

Diemžēl svētdien saņemta ļoti skumja vēsts

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 103 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas 14 personas un viena gājusi...

Zināmi raidījuma “Latvijas Sirdsdziesma” 15 finālisti un pasākuma norises vieta

  Ir noskaidrotas piecpadsmit dziesmas, kas sacentīsies par titulu – Gada Sirdsdziesma – raidījuma “Latvijas Sirdsdziesma”...
policija

Nepilngadīgai ventspilniecei nolaupīta telefona meklējumos atklāj īstas šausmas

  Pagājušā gada aprīlī Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka kādai nepilngadīgai jaunietei, ventspilniecei...

Vidzemniece 50. kāzu jubilejā vīram sarūpē neaizmirstamu dāvanu

1. jūnijā, pie savas saimnieces – Anitas Ārstnieces no Tūjas – nonāca TV šova SuperBingo Lielā laimes rata spēlē...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. jūnijs

  Šī solās būt labvēlīga diena. No rīta atklāsi, ka cilvēki cenšas novirzīt tavus mēģinājumus uzsākt,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. jūnijs

  Planētu stāvoklis ir nelabvēlīgs izbraucieniem, īpaši dienas pirmajā pusē. Arī komunikācija šodien nebūs visveiksmīgākā. Tā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. jūnijs

  Auns Agrs rīts ir labākais laiks uzdevumiem, kas prasa daudz uzmanības un precizitātes. Tie var būt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. jūnijs

  Šodien tu jutīsies enerģijas pārpilns un gatavs darbam. Tomēr mēģini virzīt savu enerģiju radošajā virzienā...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 5.-11. jūnijs

  Nāc, aplūko, kāda šī nedēļa solās būt tieši tev. Ko sola zvaigznes un planētas, bet...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. jūnijs

Pirmā dienas puse sniegs tev laimes un optimisma sajūtu. Veiksme pavadīs jebkurā rīcībā. Šodien tev...

Mājai un Dārzam

Brīdina par apstākļiem trešdien un ceturtdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti pagarinājuši brīdinājumus par augstu ugunsbīstamību mežos. Tagad tie...

Sinoptiķim Bricim diemžēl nav patīkamu ziņu par laiku šonedēļ un vasaras turpinājumā

  Latvijas Televīzijas laika ziņu redaktors Toms Bricis pirmdienas rītā raidījumā "Rīta panorāma" pastāstījis par šonedēļ...

Laiks pilnībā mainīsies – jaunākās sinoptiķu prognozes 7 dienām!

Jūnijs iesākās ar vēsu un mitru laiku. Dažviet tika uzstādīti jauni aukstuma rekordi, bet Stendes...