“LAINE’s NAIL ART and beauty studio” Siguldā radās pirms septiņiem gadiem 22. februārī. Vienu nedēļu pēc Valentīna dienas. Par ideju, sievietes spēku un sapņa īstenošanu! Saruna ar salona īpašnieci Laini Lapiņu, kā arī vizāžisti Lieni Baltruku.

“Šis datums, 22. februāris, man ļoti palicis atmiņā, jo es sākumā atklāšanu plānoju uz 14. februāri, bet uz to datumu nevarēju visu noorganizēt, ko vēlējos, tāpēc nācās datumu pārcelt par nedēļu vēlāk – mana bērna vārda dienā,” atceras studijas īpašniece. Sākotnēji studija bija saistīta tikai ar manikīru un manikīra kursiem, bet, kad klienti sāka interesēties par citiem pakalpojumiem, tad tika lemts par salona paplašināšanās iespējām. “Tā lēnām no manis vienas izauga komanda līdz pat 20 cilvēkiem, kā arī – tika atvērta filiāle Rīgā,” stāsta Laine.

Kā vispār radās ideja par salona izveidošanu?

Sākotnēji strādāju mājās no rīta līdz pat vēlam vakaram. No 8/9 rītā līdz 23/24 vakarā. Kad klientu skaits bija turpat pie 150 cilvēkiem mēnesī, arī pieprasījums pēc dizaina auga! Apguvu ļoti daudz kursu. Sāku piedalīties konkursos, kur guvu daudz pirmās godalgotās vietas visā pasaulē. Sapratu, ka vēlos kļūt par pasniedzēju. Tā es nokārtoju pasniedzēja eksāmenus, ieguvu starptautisku sertifikātu ar tiesībām pasniegt manikīru un gēla nagu modelēšanu. Pabeidzu arī pedagoģiju Latvijā, lai saskaņā ar Latvijas likumdošanu arī būtu tiesīga veikt apmācības. Beigās sanāca, ka ne tikai apkalpoju klientus savās mājā, bet arī jau pasniedzu kursus. Cilvēku pieplūdums bija tik liels, ka mana ģimene jutās kā caurstaigājamā mājā. Enerģijas sablīvējums un spriedze auga. Tad arī izlēmu, ka jāmeklē telpas. Un tā arī nemainīgi nu jau septiņus gadus esmu vienās telpās.  Bet! Tas nenozīmē, ka tās bija sākotnēji tik daudz manā rīcībā. Augot komandai, tika “paķertas” telpas klāt un klāt… Ēkas saimnieks atļāva izlauzt sienas un paplašināties! Paldies Mārim Amerikam. Kopā nu jau septiņus gadus – nav maz!

 

Kāds bija izveides process, kas visvairāk palicis atmiņā?

Būtībā izveides process bija no gada uz gadu. Katru gadu bija jaunas idejas, komandas paplašinājums. Neapšaubāmi arī divi kovida gadi deva savu artavu! Viss tika iebremzēts, tika atņemts spēks un ticība. Un lēnām nācās atgūties, lai saprastu, ka viss turpinās! Un turklāt ar lielāku jaudu nekā iepriekš. Kovida laiks lika pārdomāt un ieraudzīt cilvēku patieso būtību. Tas atsijāja cilvēkus, kuriem nav jābūt man blakus un piesaistīja tos, ar kuriem ikdienā ir tikai pozitīva enerģijas apmaiņa, spēks un lielāka jauda.

 

Kas visvairāk un vislabāk raksturo salonu?

Studiju vislabāk raksturotu vārdi: KUSTĪBA! VIRZĪBA! ATTĪSTĪBA! INOVĀCIJA!

Mēs vienmēr esam centušies izdomāt kaut ko interesantu klientam. Plašāku piedāvājumu sniegt.

Kas ietilpst pakalpojumu klāstā?

Mūsu pakalpojumu klāsts ir, manuprāt, VISS skaistumkopšanā pieejamais! Un ne tikai ar skaistumu, bet arī ar veselības uzlabošanas/nostiprināšanas pakalpojumiem. Varētu teikt tā – sākot no matu galiņiem līdz pat kāju pirkstiņiem!

 

Runājām, ka nesen ir atvērts salons arī Rīgā – kā radās šāda ideja un kāds bija process ievirzīt ko šādu no Siguldas Rīgā?

Rīgas Studija tika atvērta pagājušajā gadā un joprojām tiek pilnveidota, papildinot to ar meistariem. Ideja radās, veicot dažādas sadarbības ar meistariem, kuri ir no Rīgas. Un saprotot, ka pakalpojumu pieprasījums būs arī tur.

Šāda ideja man personīgi bija radusies pirms visām kovida afērām. Bet līdz ar tā sākumu, visas idejas un vēlmes noplaka. Noplaka tik tālu, ka nezinot, kad vispār atļaus skaistumkopšanas saloniem atvērties, vai nebūtu prātīgāk vispār vērties ciet! Beidzoties valstiskajām sankcijām, viss turpināja attīstīties. Tostarp komanda arī! Un komandai piebiedrojās vizāžiste Liene Baltruka. Ar viņas enerģijas sprādzienu, idejām un aktivitāti nācās “inficēties” vēl vairāk arī man pašai. Līdz ar to, mudinājums nāca arī no viņas puses – kāpēc neatvērt studiju arī Rīgā?  Nu… man divreiz jau nebija jāsaka. Kad zini, ka ir vēl blakus tādi paši kā tu, tad saproti, ka būs spēks un jauda! Un tā atvērās arī Studija Rīgā.

Vai ir plāni vēl citām filiālēm?

Kad Rīgas filiāle būs pilnībā nokomplektēta un strādās pilnā sparā, tad varēs domāt arī par citām pilsētām, kur vēl atvērties. Visu lēnām un bez steigas! Bet tajā pašā laikā – uz mērķi!

Atceros, ka turpat jau kovida pēdējā elpas vilciena laikā tika man izteiktas idejas, lai es veru visu ciet un, ka man tas galīgi nav nepieciešams. Tagad domāju, cik labi ir tas, ka vienmēr rīkojos saskaņā ar savu iekšējo intuīciju un sirdsbalsi! Tā nav pievīlusi! Un Studija, protams, ka netika aizvērta! Bet gan tikai “izauga” vel lielāka!

 

Bieži redzamas fotogrāfijas ar pārvērtībām – jūs piedāvājat sievietēm mainīt savu vizuālo tēlu, un rezultāti ir apbrīnojami! Cik daudz meistaru iesaistās?

Pārvērtību pakalpojums un ideja radās jau pirms kovida. Ar tiem meistariem, ar kuriem projekts tika uzsākts, vairs nesadarbojāmies, bet pats process un pakalpojums ir uzlabots! Atvieglota arī darba gaita! Iekļauti ir vairāki meistari – gan manikīrs, pedikīrs, gan make up un friziera pakalpojumi, gan fotografēšanās drēbēs, kuras klientu izceļ tikai no labākās puses.

Šeit nonākam arī līdz vizāžista mākslai un tam, ka Tevis iepriekš jau pieminētā Liene Baltruka ir tā, kura rūpējas par grimu, kas noteikti ir īpašs pienesums salonam. Kā Tu varētu raksturot Lieni un viņas darbu?

Ja, pagājušā gada vasarā mūsu komandai pievienojas vizāžiste Liene! Kā jau iepriekš minēju, viņas enerģija spridzina! Lienei ir ļoti daudz ideju, arī daudz neprātīgu ideju – labajā nozīmē! Tā kā es esmu vairāk racionāls cilvēks, es vairāk izvērtēju visus plusus un mīnusus. Uzreiz nevaru piekrist visam, ko Liene piedāvā, bet tas nozīmē, ka ir, kur tiekties! Manā skatījumā labāk drusku lēnāk, bet ar pamatu, nekā kaut ko sasteigt. Lai gan mani arī var dažreiz pierunāt uz risku! (Smejas) Bet, pateicoties Lienes entuziasmam, esam nu jau ar plašāku vērienu piedalījušās dažādos projektos, tajā skaita TV projektos. Lai arī iepriekš Studija jau bija piedalījusies TV projektā “Caur ērkšķiem uz..” un atbalstījusi finālisti ar dāvanu – iespēju pabeigt manikīra kursus, kas dotu meitenei atspērienu dzīvē… diemžēl, bet viņa neatnāca uz kursiem un šo iespēju tā arī neizmantoja.

Vai arī aktivitāti varētu nosaukt par vienu no salona lielajiem plusiem? Piemēram, minēto iesaisti dažādos projektos, arī sapucējot dāmas šovā “Caur ērkšķiem uz…”, tāpat piedāvājot pārvērtības, kā arī, piemēram, Liene vairākkārt grimējusi videoklipu filmēšanām mūziķus un klipos iesaistītos aktierus.

Protams, ka dalība dažādos projektos ir tikai pluss. Lai arī ne visi Studijas meistari grib būt šādos publiskos projektos, tas kopskatā dod tikai klientu pieplūdumu salonam, tajā skaitā arī tiem meistariem, kuri nav piedalījušies kopīgajos projektos. Bet tā kā mēs respektējam ikkatra viedokli, tad sados projektos piedalās, protams, labprātīgi, nevienu nepiespiežot.

 

Šo noteikti var uzskatīt par sapņa realizēšanu – ko Tu ieteiktu citām sievietēm, kurām ir savi sapņi, bet līdz šim nav izdevies tos īstenot?

Tā kā esmu mainījusi pilnīgi savu darba jomu/sfēru – no policijas, robežsardzes un tiesas darba uz skaistumkopšanas sfēru un esmu šobrīd saimnieks pats sev, tad vienīgais, ko es varu ieteikt un apstiprināt citām sievietēm – galvenais klupšanas akmens ir bailes! Un līdz ar to – bailes uzsākt kaut ko savu, bailes attīstīties, jo vajā doma, ja nu kaut kas nesanāks, bailes, ka būs izmesta bezdibenī nauda utt. Visur ir tikai bailes, bailes, bailes! Mans ieteikums ir uzstādīt sev sākumā mazus mērķus. Un sasniedzot tos, mēs pat nepamanām, kā esam sasnieguši jau nākamo mērķi, kas būtībā un pārsvarā ir jau lielāks par iepriekšējo. Jo katrs sasniegtais mērķis dod drosmi, pārliecību par sevi un motivāciju. Un, kad mums ir drosme, tad mēs uzstādām sev daudz lielākus mērķus, kas visnotaļ ir sasniedzami.

Jāsāk kaut vai ar kaut kādiem kursiem! Jādara tās lietas, kas patīk! Nekad neejat uz darbu, kur katru rītu mostoties ar nepatiku, ar riebumu, ka uz turieni jāiet! Tas noved tikai pie eksistences bez prieka. Tikai pliks izpildījums. Ja tiks darīts tas, kas patīk, tas ilgtermiņā atmaksāsies! Un arī veselība būs daudz labāka, jo tad mēs nedzīvosim neapmierinātībā.

Turpinājumā pievēršamies sarunai arī ar Laines iepriekš pieminēto īpašo pienesumu, enerģijas pilno vizāžisti Lieni Baltruku. Pastāsti par savu darbu – ko Tu dari kā vizāžists, kādus pakalpojumus Tu sniedz, cik ilgi to jau dari?

Es kā vizāžiste veicu visa veida make up pakalpojumus, ikdienas make up, svētku make up, vakara make up, līgavas make up, podium make-up, vēsturiskie make up, kreatīvie make up utt. Kā arī sniedzu make up konsultācijas gan individuāli, gan mazām grupiņām līdz 5 cilvēkiem. Vizāžiste esmu jau trīs gadus un trīs gadus arī visu šo daru, nepārtraukti turpinot apgūt jaunus trendus un tendences.

 

Kā esi nonākusi “Laine’s Nail Art and beauty studio”? Kā izveidojusies jūsu sadarbība?

Pie Laines vēlējos strādāt uzreiz, kā beidzu skolu, pat skolas laikā gribēju praksi pie Laines, bet kaut kā nesaklājās, toreiz varbūt nebija īsti aktuāli manai darbībai salonā. Kad biju pamēģinājusi jau strādāt citā salonā un nolēmusi, ka iešu individuāli pati par sevi, tad man bija negaidīta vēstule no Laines ar uzaicinājumu strādāt pie viņas, no sākuma pēc iepriekšējas pieredzes citā salonā, ļoti šaubījos vai vispār vēlos atkal iet salonos strādāt, bet tad nolēmu satikties ar Laini un parunāt par nosacījumiem, un pieņēmu lēmumu mēģināt, līdz šim neesmu nožēlojusi savu izvēli. Ar Laini man ir viegla komunikācija, saprotamies no pusvārda, reizēm pat pietiek ar acu skatienu, kad ir skaidrs kā rīkoties tālāk. Pašā saknē vienojāmies, ka par visu vienmēr izrunāsim un tā arī strādājam.

Liene Baltruka. Foto: No privātā arhīva

 

Kas cilvēkam ir svarīgākais, kas jāzina, dodoties pie Tevis kā pie speciālista?

Ka sliktāk jau nebūs, tikai labāk. (Smejas) Bet ja nopietni, tad viennozīmīgi es ļoti piedomāju pie cilvēka personības, kāds cilvēks pats pēc rakstura, darba procesa laikā iepazīstu (cik nu to var izdarīt 1h laikā) cilvēku un saprotu, cik košs vai atturīgs būs personas tēls. Vienmēr respektēšu klienta vēlmes, bet mēdzu arī pamudināt pamēģināt ko jaunu un neierastu.

 

Vai Tu dodies arī izbraukumos, vai šādu pakalpojumu ir iespējams pieteikt un, ja tā – kāds ir Tavs “darbības rādiuss”?

Jā, iespēju robežās es braucu izbraukumos, man pat tie patīk, ir forši, ka reizumis vari izrauties no ikdienā ierastā salona un komforta tajā. Klients, kas ļoti vēlas mani kā vizāžistu droši var man zvanīt un visu sarunāsim. Principā izbraucu pa visu Latviju.

Kas ir tas, kas Tev pašai visvairāk patīk šajā darbā?

Tas, ka drīkst ļauties fantāzijai un nav tai robežu, šis vairāk attiecas uz kreatīvo tēlu veidošanu. Bet ikdienas darbā es dievinu, kad atnāk klientes, viņas pārsvarā ir nedaudz sabijušās, bieži vien nepašpārliecinātas un ikdienas rūpju pārņemtas, bet tad, kad esmu pabeigusi darbu, tad ir 3min sevis aplūkošana spogulī… un man tikai atliek izritināt sarkano paklāju, jo tur aiziet apmierināta, pašpārliecināta Dīva, kura ir gatava iet un “šarmēt” visus kuri pa ceļam tiks satikti. Tas brīdis man savā darbā ir vismīļākais 

 

Zināms, ka esi pati arī piedalījusies TV šovā, vai šī pieredze arī Tev kaut kā palīdz Tavā darbā?
 Nu sākšu ar to, ka šovs “Pati pilnība” laikam ir vienīgais šovs Latvijā, pēc kura tā dalībnieces nekļuva slavenas un par tām neraksta žurnālos (Smejas), bet šovs kā tāds man kā cilvēkam, kas tajā piedalījās, palīdzēja man saprast, ka es tikai pati varu noteikt kā savu dzīvi dzīvot un nevienam nav tiesības man aizrādīt ne par izskatu, ne uzvedību ne par ko citu, jo cilvēks var patikt vai nepatikt. Taču tā jau vairs nav mana problēma, jo visiem tāpat nekad neizpatiksi. Mans uzdevums ir dzīvot savu dzīvi tā, lai tā būtu jēgpilna, un pieredzes bagāta, jo visi zinām ka “replay” funkcija mums nav dzīvē dota. Un protams, kontakti, kontakti vienmēr un visur agri vai vēlu noder. 


Ja Tev pašai sevi jānoreklamē, kas ir tas, ko Tu teiktu sievietei – kāpēc viņai būtu jāizmēģina aiziet pie vizāžistes Lienes Baltrukas pat tad, ja nav paredzēts doties uz, piemēram, balli?

Pašai par sevi jau tā grūti izteikties… Neesmu radusi… Bet es teiktu tā – vienmēr var sevi pārsteigt ar ko neierastu, var nākt pie manis izmēģināt tēlus, ko ikdienā baidies parādīt, atradīsim tevī iekšējo velniņu vai gluži pretēji eņģeli, izmēģini būt nepierasta, neierasta un es tev palīdzēšu atrast savas apslēptās puses ar kurām iespējams neesi līdz šim bijusi pazīstama, bet kaut kur zemapziņā tomēr gribējies ieskatīties.
Mēs dzīvojam vienu reizi, vienu skaistu dzīvi, un tāpēc ir jāuzdrīkstas un jābauda, jāļauj sevi mīlēt, pirmkārt, sev pašai un tad visiem pārējiem. Šo arī es pati sev ik dienu saku. 
Kā reiz mana pasniedzēja Una Bernatoviča teica: “Skaistums izglābs pasauli!” Un es tam ticu. Un runa nav tikai par ārējo skaistumu… 

Iepriekšējais rakstsIzplatīts brīdinājums par laiku vakarā un naktī
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. februāris