Vai tu iesūdzētu tiesā sevi, jo reibumā sastrādāji ziepes? Uzzini, par visai dīvainiem tiesas procesiem.

 

KARSTĀS KAFIJAS LIETA

Iztēlojies: tevi sauc Stella Lībeka, ir 1992. gads un tu no papīra glāzītes McDonald’s restorānā baudi kafiju, taču pēkšņi tu to izmet no rokām – iemet klēpī un apdedzinies. Tev ir 79 gadi un cilvēki, iesējams, smejas par šo nelaimi… Ko tālāk? Šī kundzīte rīkojās tā, kā daudziem, iespējams, pat sapņos nerādītos. Viņa iesūdzēja pasaulslaveno ēstuvi tiesā, pieprasot gandrīz 2,9 miljonus $ (vairāk nekā 20 miljonu EUR) kompensāciju, jo ieguva smagus apdegumus un pārcieta vairākas ādu atjaunojošas operācijas. Lībeka uzvarēja, taču saņēma nevis prasīto summu, bet 480 tūkstošus $ (vairāk nekā 340 tūkstošus EUR).

 

 

RIČARDS OVERTONS PRET BUD LIGHT SEKSĪGO REKLĀMU

Daudzi no mums zina, ka seksīgu daiļā dzimuma pārstāvju attēlošana reklāmā, lai pārdotu kādu produktu ir tikai fantāzija. Ričards Overtons tā gan nedomāja! 1991. gadā viņš iesniedza tiesā prasību pret uzņēmumu, kam pieder Bud Lights alus, apgalvojot, ka šī produkta reklāma, kas attēlo viņu dzēriena maģisko spēju radīt gleznainu tropisko ainavu ar skaistu sievieti un alus baudītāju, kuri ļaujas nebeidzamai un neierobežotai jautrībai – ir nepatiesa. Overtons pieprasīja 10 tūkstošus $ (vairāk nekā 7 tūkstošus EUR) atsaucoties uz reklāmas nepatieso un maldinošo dabu, kas esot par iemeslu viņa un citu vīriešu emocionālajām ciešanām, garīgiem kaitējumiem un finansiāliem zaudējumiem. Lieta tika noraidīta.

 

DŽOANS DŽOZEFS EVERARDUS VAN DER MĒRS PRET FACEBOOK

„Like” poga, iespējams, ir visvairāk lietotā opcija Facebook, ar kuru varam parādīt savu attieksmi. Šķiet, ka tas ir unikāls rīks, kas radies šajā sociālajā tīklā, taču patiesībā tās izmantošana noveda pie tiesas prāvas, kurā tika pārstāvētas mirušā holandiešu programmētāja Van der Mēra intereses. Patentu kontrolakciju sabiedrība iesūdzēja tiesā Facebook, apgalvojot, ka šis populārais sociālais medijs daļēji iemantojis pasaules atpazīstamību un popularitāti tieši pateicoties diviem Van der Mēra patentiem, tai skaitā „Like” opcijai – bez viņa piekrišanas. Izrādās, ka holandiešu programmētājs ieguva patentu tam piecus gadus pirms vispār parādījās Facebook.

 

ES – PRET SEVI

Dīvaina patiesība vēsta – ja jūs nevarat iesūdzēt sistēmu, jūs vienmēr varat iesūdzēt sevi! 1995. gadā Roberts Lī Broks iesniedza tiesā prasību pats pret sevi, pieprasot 5 miljonus $ (vairāk nekā 3,5 miljonus EUR). Viņš apgalvoja, ka ir pārkāpis savas civilās un reliģiskās tiesības, atļaujot sev piedzerties un izdarīt noziegumu. Vīrieti aizturēja un ievietoja Indianas štata uzvedības korekcijas centrā. Broks apgalvoja, ka vēlas samaksāt šo summu sev, bet tā kā bija bez darba, lūdza, lai valsts to samaksā viņa vārdā, jo ir taču valsts aizbilstamais. Šī prasība, protams, tika noraidīta.  

 

PSEIDO SLAVAS SLOGS  

2006. gadā Allens Heckards mēģināja iesniegt tiesā prasību pret leģendāro basketbolistu Maiklu Džordanu un uzņēmumu Nike,apgalvojot, ka viņš nespēj dzīvot normālu dzīvi, jo līdzās slavenajam sportistam. Neraugoties uz to, ka Heckards ir astoņus gadus vecāks un vairāk nekā 15 cm īsāks nekā slavenais līdzinieks, cilvēki nākot viņam klāt, domājot, ka viņš ir maģiskais Džordans, kas padarot viņu traku. Vīrietis centās iesūdzēt tiesā Džordanu, pamatojoties uz neslavas celšanu un ilgstošu kaitējumu, kā arī emocionālu sāpju un ciešanu radīšanu. Heckards tāpat centās izvirzīt prasību pret uzņēmuma Nike dibinātāju Filu Naitu, jo tieši viņa vadītais koncerns palīdzējis padarīt Džordanu par vienu no pazīstamākajiem vīriešiem pasaulē, pastarpināti kaitējot Heckardam. Viņš pieprasīja no 416 miljoniem $ (gandrīz 300 miljonus EUR) līdz 832 miljoniem $ (gandrīz 600 miljonus EUR), kā no Džordana, tā Naita. Vīrietis vēlējās, lai viņu atpazīst un zina kā Allenu Heckardu, nevis Džordanu. Pēc gada viņš atsauca šo prasību, bet jāatzīst – ieguva zināmu atpazīstamību.

 

LĪGAVAS TĪKLOS

2012. gadā Džians Fengs ar sievu sagaidīja pasaulē ierodamies pirmdzimto, bet brīdī, kad viņš ieraudzīja jaundzimušo, bija patiesi šokēts, pat šausmināts. Fengs nespēja noticēt, ka viņa apburošā sieva varētu radīt tik neglītu bērnu un kļuva aizdomīgs. Ilgi pētot un analizējot, vīrietis atklāja, ka viņa sievas lieliskā izskata noslēpums ir 62 tūkstošus mārciņu (gandrīz 74 tūkstošiem EUR) ieguldīšana dažādās plastiskās ķirurģijas manipulācijās un nolēma šķirties, padarot to par, iespējams, vienu no neglītākajām šķiršanās prāvām juridiskajā vēsturē.

Fengs atklāja juristiem, ka sieva viņu ir apmānījusi, slēpjot patieso ārieni aiz skaistumu uzlabojošo operāciju rētām, jutās dziļi apmuļķots. Viņš uzvarēja. Tiesa piesprieda sievai samaksāt Fengam 75 tūkstošus mārciņu (gandrīz 90 tūkstošus EUR) kompensāciju un pasludināja viņus par šķirtiem.

 

Vai zini vēl kādu līdzīgu tiesas procesu?

Iepriekšējais rakstsFrāze, kas jāizskauž no vārdu krājuma, ja vēlies zaudēt lieko svaru
Nākamais rakstsPārsteidzoši fakti, ko, iespējams, nezināji par svara zaudēšanu