Šovs “X Faktors” straujiem soļiem virzās uz priekšu un pagājušās nedēļas izskaņā atkal divi izbalsoti dalībnieki. Šajā reizē viens no viņiem – grupa “Hypnotic”. Aicinājām meitenes uz nelielu sarunu par un ap šovu.

 

Meiteņu trio, ko sākotnēji “X Faktora” ietvaros iepazinām kā grupu “Fellas”. Pašas meitenes atlasē tulkoja žūrijai, ka nosaukums pēc būtības nozīmē “Draugi”, jeb žargonā “Čomi”. Pirmajā atlasē, ko savos TV ekrānos varējām vērot 10. septembra vakarā, viņas uzstājās ar Bejonses dziesmu “End of time”, un žūrija uzreiz atzina, ka viņām kopā ļoti labi skan, viennozīmīgi sakot meitenēm trīs “JĀ!”.

 

Nākamajā atlases pārbaudījumā, kas tika dēvēts par krēslu izaicinājumu, meitenes uzstājās ar Nico&Wings dziesmu “Am I wrong”. Priekšnesums patika gan skatītājiem, gan žūrijai, taču Aija Auškāpa aizdomājās par nosaukumu, teikdama: “Es domāju, ka nosaukumam ir ļoti liela nozīme, jo tas ir jāraksta uz plakātiem, albumiem un tā tālāk, un man šīs nosaukums nešķiet labs. Priekš manis tā ir tāda vienīgā aizķeršanās mīlestībā pret jums”. Reinis Sējāns, kurš izlozes rezultātā kļuva par kategorijas “grupas” mentoru bija sajūsmā par grupas sniegumu un deva meitenēm pirmo krēslu.

 

Pirmajā tiešraidē, 15. oktobra vakarā, kur uzstājās jau visi 12 atlasītie dalībnieki, meitenes jau bija izdarījušas lielu darbu un izvēlējušās grupai citu nosaukumu – skanīgu, saistošu un patiesi hipnotizējošu. Tagad un turpmāk pazīsim viņas kā grupu “Hypnotic”. Šajā reizē viņas izpildīja Fleur East dziesmu “Play that sax”. Pēc priekšnesuma žūrijas pārstāvis Intars Busulis atzina: “Dārgās dāmas, es neatceros, kāds bija jūsu iepriekšējais nosaukums, un es arī negribu atcerēties. Brīnišķīgi! Enerģija lieliska, jūs esat burvīgas! Par jūsu vokālu man vispār nav nekas iebilstams, viss ir savās vietās. Jūs katra darāt savu darbiņu un jūsu kolektīvs rullē! Meitenes, bravo!”

Nākamajā raidījumā – 22. oktobra vakarā “Hypnotic” enerģiski nodziedāja Wham! izpildīto “Wake me up before you go-go”. Žūrija atzina, ka priekšnesums atkal bijis patiesi hipnotizējošs. Jo īpaši atzinīgi sniegumu novērtēja grupas mentors Reinis Sējāns: “Tas, kas mani aizvien turpina pārsteigt jūsos ir tas, ka jūs vienmēr tik meistarīgi pārslēdzaties no solo dziedāšanas uz ansambļa dziedāšanu, tas ir tiešām kas tāds, ko no jums var mācīties visas vokālās grupas. Jūs katra individuāli esat spēcīga vokāliste, spēcīga soliste, bet tad, kad vajag, jūs esat viens kulaks!”

Trešajā tiešraidē meitenes izpildīja Jāņa Petera vārdu un Raimonda Paula melodijas kompozīciju – “Kerijas dziesma”. Šajā reizē grupa saņēma ļoti vērtīgus žūrijas ieteikumus turpmākajā darbā, lai varētu aizvien augt savā sniegumā, taču atzina arī to, ka aizvien viss ir hipnotizējoši. Tiesa, pašas meitenes vēlāk atklāja, ka pēc šī priekšnesuma steigušās ātri mēģināt izglābšanās dziesmu, jo pašām savs sniegums neesot paticis. Skatītāji gan lēma citādāk un meiteņu trio palika šovā vēl uz nedēļu.

Pagājušajā nedēļā “Hypnotic” atklāja šovu, uzstājoties kā pirmais dalībnieks un izpildot Stīvija Vondera dziesmu “Superstition”. Lai gan žūrijas pārstāvji atzina, ka šis ir bijis patiesi iespaidīgs šova atklāšanas numurs, grupai nācās cīnīties par palikšanu šovā, šoreiz dziedot savu izglābšanās dziesmu.  “Hypnotic” nācās konkurēt ar Alisi Haijimu, un trio izpildīja grupas “Spice Girls” dziesmu “Say you’ll be there”, kam bija izvēlējušies interesantu savu aranžiju. Tā kā uz izbalsošanas svītras atradās gan Sējāna, gan Auškāpas dalībnieki, viņi atkal grūtāko izvēli nodeva Busuļa rokās. Viņš savu izvēli izdarīja un grupu “Hypnotic” aizsūtīja mājās. Aicinājām meitenes uz sarunu, lai uzzinātu nedaudz vairāk par viņu izjūtām šovā un plāniem pēc tā.


Iepriekš esam dažādos konkursos un projektos redzējuši, dzirdējuši Sabīni kā individuālo dziedātāju, tāpēc vēlos pajautāt par grupas izveidošanos. Kā jūs nonācāt līdz šādam trio un, cik ilgi grupa jau pastāv?

Īstenībā jau līdz grupas dibināšanai katra no mums darbojās kā solo dziedātāja. Visas mēs braukājām pa dažādiem ārvalstu konkursiem krāt pieredzi, skatīties, kā viss notiek citur, kur satiekas dažādas kultūras un dziedāšanas stili. Tas viss palīdzēja tiekties uz priekšu un pilnveidoties. Gita ar Beatrisi konkursos pārstāvēja populāras mūzikas izpildītāju studiju “Aprīļa pilieni”, kuras vadītāja ir Nijole Berezina – Sabīnes mamma.  Līdz ar to, mēs Sabīnei diezgan bieži bijām blakus, izlīdzot ar bekvokāla piedziedāšanu. Jau tad sapratām, ka mums tās balsis diezgan labi saskan. Tā nu vienu jauku brīdi izdomājām, ka jāpamēģina apvienoties un skatīties, kas sanāks. Kāpēc gan neaizpildīt brīvo mūzikas nišu Latvijā? Trīs spēcīgu vokālu īpašnieces vienā! Tā nu mēs darbojamies jau veselu gadu.

 

 

Hypnotic – šis hipnotizējoši jaukais nosaukums. Pēc žūrijas ieteikuma nomainījāt nosaukumu un jau šovā atzināt, ka izvēle bijusi grūta un variantu ārkārtīgi daudz. Kā jūs pašas sadzīvojat ar jauno nosaukumu, vai līdz ar to ir mainījies arī kaut kas cits?

Variantu nosaukumam tiešām netrūka, varbūt, ka tie pat bija pārāk daudz un kļuva grūti saprast, kā mēs varētu saukties. Grūtākais jau nav nomainīt nosaukumu, grūtākais ir saprast un sajust, ka tas ir piemērots mums, un mēs tajā labi jūtamies. Laikam visinteresantākā reize bija pirmajā tiešraidē, kad mūs pieteica kā “Hypnotic”. Sākumā pat neatsaucāmies, jo tā bija pierasts, ka esam “Fellas”. Likās, ka sauc kādu citu, līdz beigās sapratām – tās tak’ esam mēs un sasmējāmies. Protams, līdz ar nosaukumu nāk līdzi arī vēstījums, ko cenšamies ielikt katrā dziesmā, un tas noteikti ir pastiprinājies. Tā ir tā hipnotizēšana. Mēs katru reizi cītīgi ģenerējam idejas un domājam pie dziedājuma un priekšnesuma tā, lai klausītājam visu dziesmas laiku būtu interesanti un uzmanība nepazustu. Tā kā šobrīd mūsu būtība ir visai liktenīgi saaugusi ar jauno nosaukumu “Hypnotic”, un mēs par to esam ļoti priecīgas. 

 

Pēdējā laikā izskanējušas ziņas, ka vairāki “X Faktora” dalībnieki pat pametuši darbus, lai varētu pilnvērtīgi nodoties šovam. Kāda bija jūsu ikdiena, kā varējāt saskaņot visus mēģinājumu laikus? Kāda izskatījās jūsu nedēļa no svētdienas līdz svētdienai?

Šis laikam bija vissāpīgākais mūsu jautājums – kur lai iegūst vairāk laika? Piekrītam, ka viegli nebija visu apvienot un būt divās vietās vienlaicīgi, taču mēs esam labas laika menedžeres un mums izdevās paturēt dalību šovā, nepametot darbus. Vislielākās grūtības bija Gitai, kura ir no Jelgavas. Krietns laiks tika pavadīts tikai braucot uz un no mēģinājumiem. Tas nenozīmē, ka mēs pilnvērtīgi nenodevāmies šovam. Mēs katru vakaru pēc darbiem tikāmies un cītīgi gatavojāmies jau nākamajiem priekšnesumiem. Katra pirmdiena iesākās diezgan grūti, jo miega trūkums bija jūtams. Bet tad atcerējāmies, ka ejam tālāk, un emociju bagāža pilna. Tas deva motivāciju un jau dienas otrajā pusē no miega trūkuma nebija ne vēsts – devāmies mēģināt ar pavadošo grupu, parādīt dziesmu mentoram un vēl pēc tam – izveidot horeogrāfiju priekšnesumam. Pārējās dienās mēģinājām to visu nostiprināt, tiekoties savās mēģinājumu telpās. Nedēļas vidū devāmies filmēt vizītkartes, parādīt dziesmu vokālajam pedagogam un visbeidzot jau pienāca sestdiena un svētdiena. Nedēļas skrēja gaismas ātrumā. Nespējām attapties, ka jau atkal ir nedēļas beigas.  Visa sestdiena un svētdiena mums pagāja kinostudijā, cītīgi mēģinot sagatavoto priekšnesumu, pieliekot klāt kameras un īsto attieksmi. Katrā ziņā nedēļas pagāja ļoti intensīvā ritmā, taču arī tā ir pieredze un šovbiznesā noteikti tā ir norma.

 

 

Kā jūs izvēlējāties repertuāru un kā sadalījāt to, kura un ko dziedās? Mums kā skatītājiem tas šķiet ārkārtīgi sarežģīts process, jo sevī ietver tik daudz nianšu + vēl horeogrāfija…

Repertuārs tika izvēlēts, rodot kompromisu starp mums un mentoru Reini Sējānu. Galvenais bija nonākt līdz dziesmas izvēlei, pēc tam jau viss bija mūsu rokās – kā izpildīt, kā interpretēt, kā parādīt labāko no dziesmas un mums pašām. Vienmēr vēlamies parādīt maksimāli daudz spēju, ko protam. Tāpēc bieži dzirdējāt arī katru no mums individuāli, tad atkal kopā, tad atkal kāda ieskanas atsevišķi. Mēs spēlējāmies ar dziesmu niansēm, lai veidotu dziesmas dramaturģiju. Dziesmas sadalīšana mums problēmas nesagādā, jo zinām, kura ko labāk varētu nodziedāt, tāpēc tas notiek tā automātiski. Par kopīgajām vietām varam teikt līdzīgi, ka arī tur jūtam, kur prasās jau iestāties kopā, to arī darām. Nianses tiešām dikti daudz. Kamēr tiek dziedāta tikai dziesma, tikai skaņa, viss ir skaisti un vienkārši. Līdz ko tiek pievienoti horeogrāfijas elementi, skati uz kamerām, smaids, īstā enerģija – tā ir milzīga koncentrēšanās. Lai to visu paspētu sakombinēt, katram dikti jāstrādā ar sevi, lai šīs visas komponentes kopā darbotos un netraucētu viena otrai un pašam māksliniekam.

 

Izskatījās arī, ka jūsu mentors Reinis Sējāns, neraugoties uz to, ka vienmēr stāv un krīt par katru no saviem dalībniekiem, tomēr arī bija stingrs un “dresēja”, lai sasniegtu pēc iespējas labāko rezultātu. Kādas ir jūsu atsauksmes par viņu kā mentoru un viņa darbu ar jums šo nedēļu garumā?

Reinis īstenībā nav nemaz tik stingrs. Viņš vienkārši zina, ko viņš grib izvilkt un prot to meistarīgi pateikt. Viņš noteikti saprot, kas patīk skatītājiem, uz ko vairāk jāstrādā. Darbs tika ieguldīts. Varbūt būtu gribējušas, lai viņš būtu bijis blakus vairāk un devis vairāk padomu, taču arī tā kā bija, viss ir izdevies. Esam priecīgas, ka bija iespēja ar viņu sadarboties, uzzināt viņa viedokli par dažādiem faktiem mūzikā. Tomēr, viņa pieredze ir neizmērojama. Un pieļaujam, ka viņš savu stingrību ievēroja, lai mēs visi neatlaistu to atbildības robežu un nostartētu iespējami labāk, un audzētu sava priekšnesuma kvalitāti katru reizi augstāk un augstāk.

 

 

Vai, jūsuprāt, jau ir redzams lielākais pretendents uz uzvaru? Ja būtu tāda iespēja, kuru no dalībniekiem jūs izvēlētu par uzvarētāju? Kāpēc?

Acīmredzams ir atbalsts Artūram Gruzdiņam. Tas vien, cik par viņu sabalso simpātiju balsojumā  jau četras nedēļas pēc kārtas, parāda, ka ir iekarojis tautas mīlestību.  Arī viņa balss tembrs piestāv Eiropai, kā arī noteikti potenciālai sadarbībai ar „Sony”. Šo visu nevar nepamanīt, viņš izceļas ar savu vienkāršību un sirsnību.

Ja mēs varētu vērtēt un izvēlēties savu uzvarētāju, tad novēlētu uzvaru divām dalībniecēm Alisei un Adrianai. Viņas jau ir soli augstāk savu tembru un izskata dēļ. Viņas atšķiras un ir potenciālas uzvarētājas. Domājam, ka arī „Sony” būtu interesanta sadarbība ar abām skaisto vokālu īpašniecēm. Veiksmi novēlam visiem, bet zinām, ka tikai cilvēcīgi ir izvirzīt katram kādu favorītu.

 

“X Faktors” jums ir beidzies, taču dzīve ar to nebeidzas. Kas būs tas lielākais ieguvums, ko paņemsiet līdzi savā “bagāžā”?

Dzīve nepavisam nebeidzas. Šis posms iekrāsoja mūsu dzīves ar kaut ko jaunu, interesantu, radošu un vienmēr atmiņā paliekošu. Vienas durvis aizveras, bet ir taču vēl arī citas. Ir tikai jāgrib tās atvērt un iet, skatīties, ko vēl dzīve piedāvā. Mēs ticam, ka viss nenotiek nejauši un daudz kam mūsu dzīvēs ir likumsakarības. Tā kā, ja mēs no sevis atdosim maksimālo, tad arī mums tiks piespēlētas arvien jaunas un jaunas durvis. Lielākais ieguvums, ko paņemsim līdz ir viena liela soma, kurā ietilpst ļoti daudz – motivācija, vēlme, cīņasspars, pieredze un protams, visi cilvēki, ar kuriem iepazināmies “X Faktora” ietvaros – gan dalībnieki, gan arī visa radošā komanda, kura mūs organizēja, bīdīja un bakstīja, lai mēs visi parādītu no sevis labāko. Šīs pāris nedēļas bija kā lielisks mirklis, pat sava veida sapnis, kas padarīja mūs visus labākus un iedrošināja tālākai darbībai.

 

 

Tagad noteikti arī fanu uzmanība ir krietni vien augusi. Kā tiekat galā ar atpazīstamību? Varbūt ir gadījies šajā saistībā arī kāds kuriozs?

Protams, ka mums arī ir savi fani, kas atbalsta un jūt līdz, taču par atpazīstamību runājot, gan tā dikti nejūtas.  Pēc izbalsošanas no šova mums Facebook lapā bija daži jauki novēlējumi no lapas sekotājiem. Cilvēki jūt līdz un saka, ka patikām, bijām foršas un košas. Mēs pateicamies un novērtējam, jo kas tad ir galvenais, kāpēc mūziķi dara to, ko dara – jo patīk pašiem un vēlas, lai arī skatītāji un klausītāji būtu laimīgi klausoties. Mūzika nekad nestrādās, ja dziedātājs ieciklēsies tikai uz sevi. Ir jārod ceļš līdz klausītājam, tikai tad tam visam ir jēga.

Par kurioziem runājot, laikam Beatrisei to ir bijis visvairāk šova ietvaros. Vienu dienu viņa paziņoja, ka kopš tiešraižu sākuma, viņai Facebook jau bijuši vairāk kā 50 uzaicinājumi – no vīriešu kārtas pārstāvjiem! Tā kā viņai uzmanības noteikti netrūkst un mums par to prieks.

 

Kādi ir jūsu nākotnes plāni? Vai turpināsiet pastāvēt kā grupa? Vai varam gaidīt arī jaunumus no “Hypnotic”?

Mēs JAU turpinām pastāvēt. Jau pirmajā dienā pēc “X Faktora” izbalsošanas, satikāmies ar puišiem no grupas „The Stones”, lai mēģinātu dziesmu Ziemassvētku koncertam. Mēs nepavisam neatslābstam, tieši otrādi, šobrīd ir īstais laiks, lai darbotos un rosītos.  Ejot uz šo šovu, mums bija savs mērķis  – parādīt savas sejas plašākai auditorijai un iepazīstināt ar sevi. Mūsu grupas pūrā ir daudz oriģināldziesmu, kuras vēlamies parādīt arī plašākai auditorijai. Tagad būs daudz vieglāk tās pieteikt, jo, ja mēs būtu nākušas klajā ar tām pirms šova, tad nebūtu īsti skaidrs, kas tās par meitenēm. Tagad jau ir cita lieta – par mums zina un noteikti arī kaut ko gaida. Tāpēc jaunumi top un noteikti būs. Turpināsim iekarot Latvijas meiteņu grupas titulu.

Plānos mums ir audzēt savu repertuāru un veidot to patīkamu klausītājiem un pašām. Kā jau minējām, svarīgākais ir padarīt klausītāju laimīgu ar izpildījumu. Mēs uz to tiecamies un ticam, ka pie liela darba, būs arī gardi, saldi augļi!

Iepriekšējais rakstsKvalitatīvs miegs – labas pašsajūtas un veselības priekšnoteikums
Nākamais rakstsKā parūpēties par matu veselību rudenī?