Arvien vairāk iedzīvotāju dodas ceļojumos uz ārzemēm. Daudzi nevēlas palikt bez sava transportlīdzekļa arī ceļojot, tāpēc izvēlas nomāt auto. Lai pēc atgriešanās nebūtu nepatīkamu pārsteigumu vai paziņojumu par sodiem, protams, ārvalstīs jāievēro satiksmes noteikumi, bet nomas birojā jāpievērš uzmanība arī vairākām niansēm. Kādām – to apkopoja “360TV ZIŅneši”. Nomājot auto ārzemēs, var iekulties arī pamatīgos tēriņos
Nomājot automašīnu ārzemēs, autovadītājiem itin bieži gadās domstarpības ar auto iznomātājiem. Visbiežāk autovadītāji sūdzas, ka, atgriežoties mītnes zemē, esot noņemta nauda no bankas konta vai atsūtīts rēķins, jo auto nomas kompānija fiksējusi kādus pārkāpumus.
Lai nenāktos risināt strīdu, kad auto jau nodots, jātur acis vaļā vēl pirms tas saņemts. Pirmais, kas jādara, ir rūpīgi jāiepazīstas ar auto nomas līguma nosacījumiem. Jāpievērš uzmanība, vai auto tiek saņemts un nodots ar pilnu degvielas tvertni vai tukšu, vai auto drīkst vadīt tikai viens vadītājs vai divi, vai auto nomā akceptē debetkartes vai tikai kredītkartes.
Vēl svarīgi ir piefiksēt, vai tiek limitēts nobraukums. Ja tiek noteikts limits 200 km dienā, un ja pēc 3 dienām esat nobraucis 700 km, tad, nododot auto, būs jāmaksā papildus par 100 km. Tāpat jāpievērš uzmanība automašīnas tehniskās apskates termiņam un arī apdrošināšanai.
Pašrisks jeb drošības depozīts ir vidēji no 500 līdz 2000 eiro. Šī nauda tiek iekasēta no klienta, piemēram, ja automašīna tiek nozagta vai bojāta. Tāpēc saņemot auto, ir vēlama rūpīga auto vizuālā apskate un pat nofotografēšana, lai vēlāk nerastos pārpratumu par to, kādā vizuālā stāvoklī automašīna ir saņemta. Jebkura švīka vai pat mazākais skrāpējums var izmaksāt vairākus simtus vai pat tūkstošus eiro. Noteikti vērtīgi ir aplūkot arī atsauksmes un vērtējumu par konkrēto auto nomu vēl pirms darījuma veikšanas.
Vairāk skaties video!