Šā gada jūlijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai divus kriminālprocesus saistībā ar vakcinācijas sertifikātu viltošanu. Abos gadījumos noziedzīgie notikumi izdarīti privātās medicīnas iestādēs Rīgā, un noziedzīgo darbību rezultātā kopumā astoņas personas nelikumīgi ieguvušas vakcinācijas sertifikātus, kuri šobrīd ir anulēti. Visiem aizdomās turētajiem medicīnas darbiniekiem ir piemērots drošības līdzeklis – noteiktas nodarbošanās aizliegums.

  1. gada 20. oktobrī Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (VP GKrPP ENAP) 2. nodaļā tika uzsākts kriminālprocess saistībā ar prettiesiska labuma pieņemšanu un pieprasīšanu un par apzināti nepatiesas informācijas ievadīšanu Vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka Rīgā kādā privātā medicīnas iestādē sistēmā “E-veselība” tikuši ievadīti fiktīvi dati par Covid-19 vakcīnu saņemšanu. Šis noziegums izdarīts personu grupā un to izdarījuši divi medicīnas darbinieki – ārsta palīgs un medicīnas māsa, kā arī divas ar medicīnu nesaistītas personas – organizētājs un starpnieks. Policisti šīs personas aizturēja.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka noziegums izdarīts laika posmā no 2021. gada jūnija līdz decembrim. Personām medicīnas iestādē jāierodas nebija, personu dati tika nodoti medicīnas darbiniekiem, kuri veica datu ievadi sistēmā “E-veselība”. Policijai ir informācija par sešiem iedzīvotājiem, kuri tādējādi šīs lietas ietvaros nelikumīgi ieguvuši Covid-19 vakcinācijas sertifikātus, par vienu fiktīvu vakcinācijas sertifikātu samaksājot 400 eiro.

Šā gada 19. jūlijā VP GKrPP ENAP amatpersonas šajā kriminālprocesā pabeidza izmeklēšanu, nododot Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai   kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 326.2 panta 1. daļas un 243. panta 5. daļas pret četriem organizētas grupas dalībniekiem (diviem medicīnas darbiniekiem, organizatoru un organizēšanas atbalstītāju) par apzināti nepatiesas informācijas ievadīšanu Vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā par vakcinācijas pret Covid-19 veikšanu, patiesībā neveicot vakcināciju.

Savukārt 2021. gada 4. novembrī tika uzsākts vēl viens kriminālprocess par līdzīgām darbībām citā privātā medicīnas iestādē Rīgā. Noziegumā bija iesaistīts viens medicīnas darbinieks – medicīnas asistents ar tiesībām veikt vakcināciju pret Covid-19, un ar medicīnu nesaistīta persona – naudas nodošanas organizators. Fiktīvi vakcinējamām personām bija jāpiesakās vakcinācijai konkrētā datumā un konkrētā vakcinācijas punktā, kur tika veikta atzīme par faktiski nenotikušu vakcinēšanu pret Covid-19. Viena fiktīva vakcinācijas sertifikāta izmaksas bijušas 250 eiro, un “vakcinējamai” personai, ierodoties medicīnas iestādē, šī nauda, ievietota šokolādes tāfelītes iepakojumā, bija jānodod medicīnas darbiniekam. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka tādējādi ne mazāk kā divas personas nelikumīgi ieguvušas vakcinācijas sertifikātus. 

Šā gada 19. jūlijā VP GKrPP ENAP amatpersonas šajā kriminālprocesā pabeidza izmeklēšanu, nododot Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai  kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 326.2 panta 1. daļas un 20. panta 2.  daļas un 3263. panta 1. daļas pret divām personām – medicīnas darbinieku un mantiska labuma nodošanas organizētāju) par apzināti nepatiesas informācijas ievadīšanu Vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā par vakcinācijas pret Covid-19 veikšanu, patiesībā neveicot vakcināciju.

Abās lietās fiktīvi iegūtie vakcinācijas sertifikāti ir anulēti. Vairākas personas, kuras fiktīvi ieguvušas vakcinācijas sertifikātus, taču sadarbojās ar policiju, tika atbrīvotas no kriminālatbildības.

Aizdomās turētajām personām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp visiem aizdomās turētajiem medicīnas darbiniekiem ir piemērots drošības līdzeklis – noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/Gerald Wiley/CC

Nepatīkamas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

Septembris bija mitrs un dzestrs, daudzviet zāles virskārtā tika novērota arī salna. Tomēr, beidzoties aktīvajam...

Publiskots oficiālais karalienes Elizabetes II nāves iemesls

Skotijas Nacionālais reģistrs publiskoja izrakstu no Viņas Majestātes miršanas apliecības. Mirušo personu reģistrā tiek teikts,...

Izskan jaunas ziņas nepacietīgākajiem seriāla “UgunsGrēks” faniem

  28. septembrī, Bīriņu pilī pulcējās seriāla “UgunsGrēks. Atgriešanās” radošā komanda, lai svinētu un nodotu vērtējumam...

Uģis Kuģis sarūpē dārgu dāvanu, par kuru sieva nav sajūsmā

  Šova "Ģimene burkā" zvaigzne Uģis Kuģis, būdams manāmi satraucies, pasniedz Lindai nopirktās biļetes uz Indiju...
Foto:Pexels.com/CC

Trešdienas vakarā kāds latvietis kļuvis stāvus bagāts!

  Iknedēļas skaitļu loterijas Vikinglotto izlozē 28. septembrī kāds spēlētājs Latvijā par 5+1 (pieci skaitļi un Vikingskaitlis) atminētajiem skaitļiem ir...

Ļoti smaga avārija notikusi uz šosejas starp Dobeli un Jaunbērzi

  Kā vietnē "Sadursme" vēsta aculiecinieki, trešdienas rītā ap plkst. 7 smaga frontāla sadursme notikusi uz...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. septembris

Šī diena var izrādīties diezgan saspringta. Pirmajā tās pusē vajadzētu atturēties no dažādu lietu iegādes,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. septembris

  Šodien pamanīsi, ka apkārtējie tādā vai citādā veidā, bet pakļaujas Tavai ietekmei un aktīvajai rīcībai....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. septembris

Šodien veiksmīgi solās būt dažādi izbraukumi, jo īpaši, ja pats esi to iniciators. Daudz kas...
Foto:Blog.centerparcs.co.uk

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. septembris

  Tev šodien vajadzētu īpaši rūpīgi izvēlēties savus partnerus. Diskusijas par tēmām var izrādīties nepatīkamas vai...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. septembris

  Šī būs ļoti emocionāla diena. Tās laikā var palielināties vēlme izteikt savas jūtas un emocijas....
Foto:Flickr.com/Bernard Spragg. NZ/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. septembris

  Šī izrādīsies emocionāli grūta diena. Tavs stresa līmenis aizvien pieaugs dienas laikā. Neplāno jebkādus svarīgus...

Mājai un Dārzam

Foto:Flickr.com/Gerald Wiley/CC

Nepatīkamas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

Septembris bija mitrs un dzestrs, daudzviet zāles virskārtā tika novērota arī salna. Tomēr, beidzoties aktīvajam...

Kādas laika pārmaiņas mūs gaida šonedēļ? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis

  Sākusies septembra pēdējā nedēļa un atvasaru tā arī neesam sagaidījuši. Brīvdienās daudzviet atkal bijusi salna,...

Brīdina par laika apstākļiem pirmdienas rītā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par laika apstākļiem. 26.09.2022. nakts otrajā pusē...