Šā gada jūlijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai divus kriminālprocesus saistībā ar vakcinācijas sertifikātu viltošanu. Abos gadījumos noziedzīgie notikumi izdarīti privātās medicīnas iestādēs Rīgā, un noziedzīgo darbību rezultātā kopumā astoņas personas nelikumīgi ieguvušas vakcinācijas sertifikātus, kuri šobrīd ir anulēti. Visiem aizdomās turētajiem medicīnas darbiniekiem ir piemērots drošības līdzeklis – noteiktas nodarbošanās aizliegums.

  1. gada 20. oktobrī Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (VP GKrPP ENAP) 2. nodaļā tika uzsākts kriminālprocess saistībā ar prettiesiska labuma pieņemšanu un pieprasīšanu un par apzināti nepatiesas informācijas ievadīšanu Vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka Rīgā kādā privātā medicīnas iestādē sistēmā “E-veselība” tikuši ievadīti fiktīvi dati par Covid-19 vakcīnu saņemšanu. Šis noziegums izdarīts personu grupā un to izdarījuši divi medicīnas darbinieki – ārsta palīgs un medicīnas māsa, kā arī divas ar medicīnu nesaistītas personas – organizētājs un starpnieks. Policisti šīs personas aizturēja.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka noziegums izdarīts laika posmā no 2021. gada jūnija līdz decembrim. Personām medicīnas iestādē jāierodas nebija, personu dati tika nodoti medicīnas darbiniekiem, kuri veica datu ievadi sistēmā “E-veselība”. Policijai ir informācija par sešiem iedzīvotājiem, kuri tādējādi šīs lietas ietvaros nelikumīgi ieguvuši Covid-19 vakcinācijas sertifikātus, par vienu fiktīvu vakcinācijas sertifikātu samaksājot 400 eiro.

Šā gada 19. jūlijā VP GKrPP ENAP amatpersonas šajā kriminālprocesā pabeidza izmeklēšanu, nododot Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai   kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 326.2 panta 1. daļas un 243. panta 5. daļas pret četriem organizētas grupas dalībniekiem (diviem medicīnas darbiniekiem, organizatoru un organizēšanas atbalstītāju) par apzināti nepatiesas informācijas ievadīšanu Vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā par vakcinācijas pret Covid-19 veikšanu, patiesībā neveicot vakcināciju.

Savukārt 2021. gada 4. novembrī tika uzsākts vēl viens kriminālprocess par līdzīgām darbībām citā privātā medicīnas iestādē Rīgā. Noziegumā bija iesaistīts viens medicīnas darbinieks – medicīnas asistents ar tiesībām veikt vakcināciju pret Covid-19, un ar medicīnu nesaistīta persona – naudas nodošanas organizators. Fiktīvi vakcinējamām personām bija jāpiesakās vakcinācijai konkrētā datumā un konkrētā vakcinācijas punktā, kur tika veikta atzīme par faktiski nenotikušu vakcinēšanu pret Covid-19. Viena fiktīva vakcinācijas sertifikāta izmaksas bijušas 250 eiro, un “vakcinējamai” personai, ierodoties medicīnas iestādē, šī nauda, ievietota šokolādes tāfelītes iepakojumā, bija jānodod medicīnas darbiniekam. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka tādējādi ne mazāk kā divas personas nelikumīgi ieguvušas vakcinācijas sertifikātus. 

Šā gada 19. jūlijā VP GKrPP ENAP amatpersonas šajā kriminālprocesā pabeidza izmeklēšanu, nododot Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai  kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 326.2 panta 1. daļas un 20. panta 2.  daļas un 3263. panta 1. daļas pret divām personām – medicīnas darbinieku un mantiska labuma nodošanas organizētāju) par apzināti nepatiesas informācijas ievadīšanu Vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā par vakcinācijas pret Covid-19 veikšanu, patiesībā neveicot vakcināciju.

Abās lietās fiktīvi iegūtie vakcinācijas sertifikāti ir anulēti. Vairākas personas, kuras fiktīvi ieguvušas vakcinācijas sertifikātus, taču sadarbojās ar policiju, tika atbrīvotas no kriminālatbildības.

Aizdomās turētajām personām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp visiem aizdomās turētajiem medicīnas darbiniekiem ir piemērots drošības līdzeklis – noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Sabiedrība

Ar emocionālu ziņu klajā nākusi dziedātāja Aija Andrejeva

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 6. augustā, Ogres novada Lielvārdes parkā – blakus vēsturiskajām pilsdrupām Daugavas krastā...

Tikšanās ar bijušo Magonei neizvēršas gluži kā plānots – VIDEO

  STV šova "Slavenības. Bez filtra"zvaigzne Magone kopā ar dēlu Raimondu ieradusies pie Venta Vītola, lai...

Sēru vēsts: Mūžībā devies bijušais Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis

  2022. gada 9. augustā pēc cīņas ar smagu slimību mūžībā devies bijušais Valsts policijas priekšnieks...

Zināms, kur ceturtdien par baltu velti varēs apmeklēt leģendārās grupas EOLIKA koncertu

  Augusta turpinājumā rīdziniekiem un pilsētas viesiem sarūpētas bezmaksas kultūras norises dažādās apkaimēs, prieka mirkļu parkos...

Aizkraukles pusē vakarā pamana aizdomīgu BMW – tālākie notikumi risinās kā trillerī – VIDEO

  Sestdien, 6. augustā, Aizkraukles novadā automašīnas „BMW 728” vadītājs nepakļāvās atkārtotām un vairākkārtējām policijas darbinieku prasībām...
Foto:Pexels.com/George Becker/CC

Diemžēl otrdienas rītā saņemta traģiska vēsts

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 120 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas 12 personas un viena gājusi...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. augusts

Šī diena būs piepildīta ar dažādiem negaidītiem notikumiem. Iespējams, viss attīstīsies pretēji tam, kā biji...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. augusts

Laba diena, lai izvēlētos sabiedrotos. Šodien tev būs paaugstinātas analītiskās spējas un intuīcija būs īpaši...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. augusts

  Labs laiks problēmu risināšanai un lēmumu pieņemšanai, kas saistīti ar nekustamo īpašumu. Centieni un darbības...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 8.-14. augusts

  Augusts sācies pilnā sparā, arī jauna darba nedēļa klāt - aplūko, ko šonedēļ gaidīt, bet...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. augusts

  Šodien ievērojami palielināsies tava intuīcija. Tava iekšējā balss šodien būs skaļāka un precīzāka nekā pēdējā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. augusts

  Šodien var nākties sastapties ar daudziem šķēršļiem un problēmām. Tie var rasties kā sekas dažādu...

Mājai un Dārzam

Foto:Flickr.com/Jani Halinen/CC

Brīdina par laiku šorīt Rīgā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs otrdienas rītā izplatījis brīdinājumu par stipru lietu Rīgā. 09.08.2022. no...

Sinoptiķim Bricim ir ziņa kārtīgas vasaras faniem – pavisam jauna prognoze šai nedēļai

  Eiropas rietumos daudzviet ilgstoši valda karstums, Francijā un Lielbritānijā ierobežo ūdens izmantošanu, izsīkst upes un...

Parādās pilnīgi jaunas ziņas par laiku šonedēļ

Nedēļas nogalē Latviju no rietumiem šķērsoja aukstā atmosfēras fronte, kas atnesa nokrišņus un aukstāku gaisu....