Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 10. septembra plkst. 06.30 līdz 13. septembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 162 izsaukumus – 44 uz ugunsgrēku dzēšanu, 82 uz glābšanas darbiem, bet 36 izsaukumi bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 18.09 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Alūksnē, kur piecstāvu dzīvojamās mājas ceturtajā stāvā dzīvoklī ar atklātu liesmu dega virtuve, sadzīves priekšmeti un balkons 8m2 platībā un bija izveidojies spēcīgs piedūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas izglāba piecus cilvēkus un vēl astoņi cilvēki no ēkas evakuējās. Notikumā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka pirms VUGD ierašanās no degošā dzīvokļa kaimiņš izglāba trīs cilvēkus. VUGD pateicas iedzīvotājam par pašaizliedzīgo rīcību! Plkst. 20.30 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī, kur bija izcēlusies ugunsnelaime, dūmu detektors nebija uzstādīts.

Sestdien plkst. 23.10 tika saņemts izsaukums Spodrības ielas Dobelē, kur vienstāva ražošanas ēkā dega ķīmiska viela 6m2 platībā. Izmantojot pulvera ugunsdzēsības aparātus, liesmas tika nodzēstas. Viela tika pārkrauta metāla konteineros un nogādāta ārpus telpām drošā attālumā. Notikumā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 01.43 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 20.53 VUGD saņēma izsaukumu Jēkabpilī, kur vienstāva neapsaimniekotā ēkā dega sadzīves priekšmeti 1m2 platībā. No piedūmotās ēkas tika izglābti divi cilvēki. Plkst. 21.14 ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien plkst. 21.21 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur no sešstāvu ēkas ceturtā stāva dzīvokļa loga cēlās dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvokļa virtuvē uz ieslēgtas plīts dega ēdiens 0,02m2 patībā, kā arī pamodināja un no piedūmotajām telpām izveda cilvēku, kurš atradās blakus istabā un bija aizmidzis. Plkst. 21.50 ugunsgrēks tika likvidēts. Dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts.

VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību gatavojot un sildot ēdienu! Neatstājiet ēdienu uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības, kā arī uzstādiet dūmu detektorus, kas laikus vēstīs par sadūmojumu un dos iespēju novērst ugunsnelaimi vai izsaukt ugunsdzēsējus glābējus, zvanot uz 112!

Plkst. 18.25 tika saņemts izsaukums Cēsu novada Amatas pagastu, kur dega kūts un saimniecības ēka 196m2 platībā. Ēkās atradās siens lielā daudzumā un 30m3 malkas. Sestdien plkst. 12.14 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!

Nedēļas nogalē ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Kuldīgas novada Ēdoles pagastā, Tukuma novada Viesatu pagastā, Bauskas novada Brunavas pagastā un Rēzeknes novada Silmalas pagastā, kur bija apmaldījušies cilvēki mežā.

Šogad jau 77 gadījumos (no kuriem 39 bija augustā) ugunsdzēsēji glābēji ir steigušies uz izsaukumiem, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri bija apmaldījušies mežā. Pērn bija 84 šādi izsaukumi. VUGD atgādina – dodoties mežā sēņot vai ogot, jāatceras par drošību un līdzi jāņem uzlādēts mobilais telefons, lai nepieciešamības gadījumā varētu izsaukt operatīvos dienestus pa tālruni 112! Ja saprotat, ka pašu spēkiem nespēsiet izkļūt no meža, zvaniet glābējiem un nosauciet tiem pēc iespējas konkrētākus orientierus – kurā vietā Jūs iegājāt mežā, cik ilgi esat uzturējies mežā, kādus dabas vai cilvēka veidotus objektus Jūs esat šķērsojis vai tiem pagājis garām. Šī informācija palīdzēs ugunsdzēsējiem glābējiem Jūs atrast.

Sestdien plkst. 06.25 ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Rēzeknes novada Dricānu pagastā, kur vieglā automašīna bija iebraukusi grāvī. No avarējušā transportlīdzekļa, izmantojot hidrauliskos instrumentus un paceļot automašīnas jumtu, tika atbrīvoti divi cilvēki un nodoti NMPD mediķiem. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatora klemmes un sakārtoja ceļa braucamo daļu. Plkst. 07.36 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Savukārt sestdien plkst. 15.25 tika saņemta informācija, ka Jaunolainē uz autoceļa Salaspils – Babīte notikusi četru automašīnu sadursme. Notikuma vietā ar hidrauliskiem instrumentiem no avarējuša transportlīdzekļa tika atbrīvots viens cilvēks un nodots NMPD mediķiem. Automašīnām tika atvienotas akumulatora klemmes, viena automašīna tika novilkta ar vinču no ceļa braucamās daļas, kā arī tika sakārtota ceļa braucamā daļa. Plkst. 16.51 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Iepriekšējais rakstsMagones sētā ar troksni ierodas “brūtgāns” – VIDEO
Nākamais rakstsSinoptiķis Bricis sarūgtina iedzīvotājus: Prognozes kļuvušas vēl nepatīkamākas – VIDEO