Aplūko 10 krāšņākos pasaules dabas nostūrus…

SNOVDONIJAS NACIONĀLAIS PARKS VELSĀ

snowdonia

Foto:Bbc.co.uk

Šis parks savu nosaukums ir ieguvis pateicoties 1085, 1 metru augstajam Snowdon kalnam, kas atrodas tā teritorijām, no virsotnes paverot gleznainu ainavu. Ezeri un upes starp klinšainajiem atsegumiem padara šo parku par lielisku vietu fotoobjektīva ziņkārīgajai acij.

 

Snovdonijas nacionālajā parkā tūristi atradīs senas ēkas, tostarp vairākas pilis. Šīs apkaimes vēsturiskā daba ir teikām un leģendām pārpilna, kas padara to par vēl kārdinošāku galamērķi.

 

Nacionālā parka teritorija aptver 2140 km2 un stiepjas 60 km gar piekrastes līniju. To rotā jaukto lapu koki – Velsas ozoli, oši, bērzi, lazdas un pīlādži. Vairāk nekā 26 tūkstoši cilvēku dzīvo Snovodnijas teritorijā, 62 % no tiem runā velsiešu valodā. Ik gadu šo krāšņumu ierodas apmeklēt vairāk nekā 6 miljoni tūristu no visas pasaules, padarot šo parku par trešo visapmeklētāko nacionālo rezervātu Velsā un Anglijā.

fields-with-sheep-and-the-snow-covered-peak-of-snowdon-behind-in-the-snowdonia-national-park-gwynedd-1600x1194

Foto:Getintravel.com

 

LIELAIS KANJONS AMERIKĀ

kklll

Foto:Un.pics.com

Kolorado upe ceļā uz Kalifornijas līci vairāku gadsimtu laikā ir iecirtusies 446 km garajā, 29 km platajā un 1,83 km dziļajā gravā – Lielajā kanjonā, kas atrodas Arizonas štatā uz Kolorado plato. Ik gadu šo vienu no dziļākajiem kanjoniem pasaulē ierodas apbrīnot ~ 5 miljoni tūristu no visas pasaules.

 

Lielais kanjons ir viens no pasaules dabas brīnumiem un ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Šī vieta ir īpaša arī ar to, ka kanjonā ir ļoti tīrs gaiss.

 

 Lielajā kanjonā sastopamas 1737 populārākās vaskulāro augu, 195 ķērpju, 167 piepju un 64 sūnu sugas. 10 % no šeit novērojamajiem augiem ir īpaši eksotiski.

 

Ik gadu šeit notiek 24 h ilgs maratons – 126 km garumā no Ziemeļu Rimas līdz pat Lielajam kanjonam.

 

Lielais kanjons ir ievērojams ne tikai pateicoties savam grandiozumam, bet arī formu un krāsu dažādībai tajā. Ainavā vērojama teju visu krāsu palete – no tumši violetas līdz pat krēma baltai, ko iekrāso dažādie iežu slāņi. Tāpat smilšakmenī redzamas dažādas fosilijas.

Road-to-Big-Canyons

Foto:Mrwallpeper.com

 

KRŪGERA NACIONĀLAIS PARKS DIENVIDĀFRIKĀ

kruuger

Foto:Godiscoverabroad.com

Šis ir viens no lielākajiem nacionālajiem parkiem pasaulē, aptverot miljoniem hektārus Dienvidāfrikas zemes. Krūgera nacionālajā parkā sastopama pārsteidzoši plaša Āfrikas flora un fauna – ziloņi, žirafes, behemoti un daudzi citi dzīvnieki, kā arī augi, ko apmeklētāji var aplūkot teju no putna lidojuma – vairākiem skatu torņiem, kas novietoti viscaur parkā.

 

Krūgera nacionālais parks piedāvā 9 dažādas ekskursiju programmas, tai skaitā lielisku piedzīvojumu naktī.

kruger-national-park

Foto:Ilovetraveling.org

 

DEOSAI NACIONĀLAIS PARKS PAKISTĀNĀ

406899_3074416698406_1203334218_33418857_1134000688_n

Foto:Urduweb.org

Deosai nacionālais parks ir vislabāk zināms pateicoties tajā sastopamajiem iespaidīgajiem ziediem. Ik pavasari šeit uzzied tūkstošiem dažādu šķirņu krāšņi ziedi. Visapkārt paveras dzīvi, daudzkrāsaini paklāji, ko vēl papildus izdaiļo tauriņi.

 

Vēl viens ievērības cienīgs apskates objekts ir neticamais plato – paaugstināts līdzenums, kas ir viens no augstākajiem pasaulē.

 

Deosai nacionālais parks tika izveidots 1993. gadā, lai aizsargātu Himalajas brūnos lāčus, kopā ar to dabisko vidi. Lai gan Pakistānas valdība pēdējās desmitgades laikā ir veikusi vairākus efektīvus pasākumus, šie lāči vēl jo projām ir ļoti apdraudēti.

 

Deosai sastopami arī daudzi citi unikāli dzīvnieki un putni.

deosai

Foto:Trekearth.com

 

KAKADU NACIONĀLAIS PARKS AUSTRĀLIJĀ

Kakadu-National-Park-Australia--634x396

Foto:Topdreamer.com

Kakadu Nacionālais parks atrodas Ziemeļaustrālijā, 252 km uz dienvidaustrumiem no Darvinas. To kopīgiem spēkiem pārvalda Austrālijas valdība un aborigēni – valsts pirmiedzīvotāji. Kakadu nacionālais parks ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā kā unikāla kultūras un dabas vērtību krātuve.

 

Viens no interesantākajiem objektiem ir Kakadu jeb Gagadju aborigēnu klinšu zīmējumi.

 

Kakadu parks ir mājvieta ~ 50 zīdītāju, reptiļu, zivju, insektu un gandrīz 300 putnu sugām. Īpašais parka lepnums ir sālsūdens krokodils.

 

19 000 km2 parka platībā sastopamas arī vairāk nekā 1700 dažādu augu sugu, ietverot plašu ģeoloģisko un biotopisko daudzveidību.

 

Kakadu nacionālajā parkā atrodas pasaules ienesīgākās urāna rūdas raktuves.

884894

Foto:Picpost.mthai.com

 

HORTOBĀĢAS NACIONĀLAIS PARKS UNGĀRIJĀ

602989551_1358186322

Foto Bubbleews.com

Tas ir pirmais nacionālais parks Ungārijā, izveidots un savu statusu ieguvis laika posmā no 1973. – 1999. gadam. Šī vieta ir bagāta ar unikālu ungāru folkloras un kultūras vēstures elpu, ne par velti Hortobāģa parks ir iekļauts UNESCO pasaules kultūras mantojumu sarakstā.

 

Tas ir oficiālais patvērums savvaļas zirgiem un vairākām apdraudētām putnu sugām. Kopumā Hortobāģas nacionālajā parkā aplūkojamas vairāk nekā 342 putnu sugas, padarot to par īstu  putnu vērotāju paradīzi!  

prezevalska zirgi

Foto Globeimages.com

 

PLITVICES EZERI HORVĀTIJĀ

Plitvice-Lakes-National-Park-Croatia

Foto:Gparhoorg.com

Nacionālais parks, kas iekļauts UNESCO pasaules dabas mantojuma sarakstā, ir Horvātijas lepnums un neskaitāmu tūristu galamērķis. Plitvices ezeri apvieno sevī sešpadsmit mazu ezeru grupu, ko savieno lielāki un mazāki ūdenskritumi. Kalnainais reljefs ir lieliski piemērots pārgājieniem, šādi nesteidzīgi baudot burvīgos dabasskatus. Plitvices ezeru ūdens sastāvā ir travertīns – akmens starpforma starp kaļķakmeni un marmoru, kas piešķir ezeriem spilgti zili – zaļo nokrāsu.

 

Plitvices Nacionālais parks ir bagāts ar dižskābāržu un egļu mežiem, tāpat alām un skaistām puķu pļavām.

Plitvice_Lakes_National_Park_Croatia_20120824

Foto:4shared.com

 

MADAIN SALAH  NACIONĀLAIS VĒSTURISKAIS PARKS SAŪDU ARĀBIJĀ

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Foto:Meebal.com

Ja mēs iedomājamies par nacionālo parku, tad, visticamāk, prātā uzburam ainu ar skaistiem mežiem, taču, nē – ne visi ir tādi! Gandrīz viss Madain Salah nacionālais parks sastāv no tuksneša un klintīm, tomēr tas netraucē būt par vienu no skaistāko ainavu apkopojumiem uz mūsu Zemes, it īpaši, ja skatam paveras kāda no gleznainajām oāzēm. Parkā atrodas senas apbedījumu vietas, ietverot 125 ļoti antīkas kapenes, kas ir pārsteidzoši labi saglabājušās.

 

Šo nacionālo parku dēvē par Arābijas Petru.

kkksksksk

Foto:Vopros.ua

 

SAGARMATA NACIONĀLAIS PARKS NEPĀLĀ

Himalaya-Landscape-Gokyo-Ri-Sagarmatha

Foto:Travelingonepal.com

Šis nacionālais parks iever Sherpa ciematu, kā arī vairākus klosterus. Sargamata nacionālajā parkā atradīsi Everestu, Džomolungmu jeb Sagarmāthu – augstāko kalnu virsotni uz Zemes. Šī ir daudzu dzīvnieku sugu mājvieta, piemēram, kalnu kazu, kas, priecējot tūristus, mielojas ar zāli nestabilajās, milzīgajās klinšu nogāzēs.

Sagarmatha-National-Park

Foto:Blondietraveling.com

IGVASU (IGUAZU) NACIONĀLAIS PARKS ARGENTĪNĀ un BRAZĪLIJĀ

iguazu_falls_puerto_iguazu_misiones_argentinallll

Foto:Globeimages.com

Igvasu nacionālais parks ietver Argentīnas un Brazīlijas robežu. Tas aizsargā subtropu lietus mežus un Iguasu ūdenskritumu, kas ir 2,7 km plats – 270 atsevišķu, nelielu, vidēji 60 m augstu ūdenskritumu komplekss, ko parka apmeklētāji var aplūkot pārvietojoties ar laivu pa Iguasu upi. Gan nacionālais parks, gan ūdenskritums iekļauti UNESCO pasaules mantojuma objektu sarakstā. 

 

Iguasu nacionālais parks ir mājvieta dažādiem savvaļas dzīvniekiem – bļauru pērtiķiem, jaguāriem, tapīriem, kaimaniem un citiem.

Central_Amazon_Conservation_Complex

Foto:Enjoyourholiday.com

 

Vai esi bijusi kādā no šiem? Padalies komentāros iespaidos! 

Sabiedrība

Izrādās, šefpavārs Tannis ar mīļoto Ilonu iepazinušies pavisam nejauši – VIDEO

  Elmārs Tannis un viņa mīļotā sieviete Ilona ir iepazinušies neapzināti, noskaidrojis raidījums "Iečeko slavenību". Kabatā saspiedies...

Ar burvīgu ziņu klajā nācis veikalu tīkls “Lidl”

  Nepilnu četru mēnešu laikā Latvijas Samariešu apvienības un mazumtirgotāja “Lidl” kopīgi uzsāktajā labdarības projektā “Lai...
Foto:Pexels.com/CC

Diemžēl liela nelaime notikusi Vidzemes pusē

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 26. janvāra plkst. 6.30 līdz 27. janvāra plkst. 6.30, Valsts...

Nopietni brīdina par laiku šorīt

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem piektdienas rītā. Tas ir...

Diemžēl nav patīkamu ziņu par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Šīs nedēļas izskaņā būtiski nokrišņi nav gaidāmi, taču jaunnedēļ, vairākām nokrišņu zonām šķērsojot Latvijas teritoriju,...

Sēru vēsts: ar decembrī pazudušo jauno sievieti no Rīgas noticis ļaunākais

  Bezvēsts prombūtnē bijusī Liāna Zaula diemžēl tika atrasta mirusi. Sākotnējā policijas rīcībā esošā informācija neliecina...

Horoskopi un Testi

Foto:Pexels.com/Brenda Timmermans/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. janvāris

  Kopējā atmosfēra šodien solās būt visai labvēlīga. Ir jācenšās ļauties savām radošajām izpausmēm.     Auns Šodien visas darbības...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. janvāris

  Šodien vari atļaut sev kādas paviršības. Saglabā piesardzību un neiesaisties tur, kur tas nav nepieciešams.     Auns ...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. janvāris

  Šajā dienā tavas sajūtas būs tādā kā svētku atmosfērā, taču neaizmirsti, ka līdz vakaram ir...
Foto:Unsplash.com/Jaanus Jagomagi/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. janvāris

  Šodien ir risks zaudēt mīļoto emocionālas nestabilitātes dēļ. Lai tas nenotiktu, paturi savas īgnās piezīmes...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. janvāris

  Dienas pirmā puse solās būt diezgan vienmuļa, laiks rutīnas ikdienas darbiem, laiks, lai mēs koncentrētos...
Foto:Autumn-sunshine.net

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. janvāris

  No rītā tev var šķist, ka nekas tā īsti neizdodas. Nekrīti izmisumā – situācija drīz...

Mājai un Dārzam

Nopietni brīdina par laiku šorīt

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem piektdienas rītā. Tas ir...

Diemžēl nav patīkamu ziņu par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Šīs nedēļas izskaņā būtiski nokrišņi nav gaidāmi, taču jaunnedēļ, vairākām nokrišņu zonām šķērsojot Latvijas teritoriju,...

Nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina par trešdienas pēcpusdienā un vakarā gaidāmo laiku. 25.01. pēcpusdienā...