No 1. maija Rīgā stājas spēkā koplietošanas skrejriteņu ātruma un stāvēšanas ierobežojumi. Pašvaldība aicina operatorus sadarboties un ievērot likumu, citādi Rīgas dome var lemt par skrejriteņu izīrēšanas pakalpojuma aizliegumu pilsētā, TV24 raidījumā “Ziņu TOP. Rīga runā” norāda Rīgas Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Olafs Pulks (Jaunā Vienotība). Pašvaldība var būt spiesta iet uz skrejriteņu aizliegumu visā Rīgā

No maija stājas spēkā koplietošanas elektroskrejriteņu ātruma ierobežojums, kas noteikts 20 km/h pilsētas vēsturiskajā centrā, kā arī stāvēšanas ierobežojumi Vecrīgā. Būs iezīmētas speciālas zonas, kur skrejriteņus drīkstēs atstāt. “Un tad mēs virzīsimies tālāk. 1. jūnijā jau līdz Elizabetes ielai un pēc tam skatāmies tālāk uz kuru pusi – uz kluso centru vai tālāk uz Skanstes rajonu, kur arī mēs saņemam sūdzības, ka tur bieži skrejriteņi ir haotiski novietoti,” skaidro Rīgas domes deputāts.

Tāpat O. Pulks aicina galvaspilsētā strādājošo elektroskrejriteņu operatorus būt saprotošiem un sadarboties – veikt nepieciešamās mehāniskās darbības, lai ierobežotu elektroskrejrotņu ātrumu, kā arī informētu skrejriteņu lietotājus par stāvēšanas ierobežojumiem. “Ja šī sadarbība nebūs, mēs tiešām būsim spiesti iet uz aizliegumu visā Rīgā un tad nevarēs braukt. Es to negribu, jo uzskatu, ka kā mikromobilitātes rīks tas ir noderīgs, bet tajā pašā laikā mēs saņemam ļoti daudz sūdzību [no cilvēkiem], kuriem traucē pārvietoties pa ietvēm, kuriem ir bail, ka viņiem pēkšņi lielā ātrumā nesās virsū un tā tālāk,” norāda Rīgas Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs.

Uzzini aktuālo galvaspilsētā un iztaujā Rīgas domes pārstāvjus katru ceturtdienu plkst. 16:30 TV24 raidījumā “Ziņu TOP. Rīgā runā”! Nākamajā ceturtdienā, 18. aprīlī, raidījumā viesosies Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola. Tiešraides laikā uzdod savus jautājumus, zvanot uz studiju pa tālruni 67630301 vai rakstiski WhatsApp lietotnē – 20019275.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsŠausminoši notikumi risinājušies Imantā; vairāki aizturētie
Nākamais rakstsKā pasargāt sevi no pavasara tuvumam raksturīgās saaukstēšanās?