Vai tu spēj iedomāties, ko šādu?

 

Kāds ārsts un viņa  sieva, kura ir medmāsa no Perivales, Londonas ziemeļrietumos, tika apcietināti par nelikumīgu vīrieša paverdzināšanu 24(!) gadu garumā, vēsta ārvalstu mediji.

 

Emmanuels un Antana Edeti

 

 

 

Izrādījās, ka viņi šo personu nelegāli ieveduši Lielbritānijā.

 

 

Bijušais Nacionālā medicīnas dienesta akušieris, sešdesmit vienu gadu vecais Emmanuels Edets un viņa sieva – piesdesmit astoņus gadus vecā Antana Edeta turējuši gūstā nigēriešu puisi, kuram likuši pildīt dažādus mājsaimniecības darbus.

 

 

Tiesā noskaidrots, ka 1989. gadā viņi Apvienotās Karalistes Imigrācijas dienestam apgalvojuši, ka viņš ir pāra pusaugu dēls.

 

 

Turpmākos 24 gadus šis cilvēks strādāja pie Edetiem neapmaksātu – līdz pat septiņpadsmit stundām ilgu darba dienu, pieskatot viņu divus mazgadīgos dēlus, gatavojot maltītes, uzkopjot māju un veicot dažādus pienākumus dārzā.

 

 

Viņš bija spiests ilgstoši gulēt uz grīdas dzīvojamās halles ieejā.

 

 

 

Pāra paverdzinātā vīrieša guļvieta

 

Piespiedu gūstā esošajam vīrietim galu galā izdevies sazināties ar varas iestādēm un drīz vien viņa paverdzinātāji tika apcietināti.

 

 

Nu jau četrdesmit gadīgais stiprā dzimuma pārstāvis tiesai atzinis, ka pret viņu izturējušies valdonīgi.

 

 

Tiesnesis norādījis: “Viņš ticis paverdzināts tiktāl, ka nav atļāvies izteikt savas personīgās vēlmes, viņam šo gadu laikā nav bijusi iespēja dzīvot normālu dzīvi. Ikviena viņa iniciatīva vai lūgums ticis noraidīts. Ir zināms, ka vīrietis retu reizi ir saņēmis aptuveni 10 £ (vairāk nekā 13 EUR) lielu kabatas naudu.  Tas šad tad noticis tikai Lieldienās un Ziemassvētkos, kas nav samērojams atalgojums par pāra labā nostrādātajām stundām šo gadu garumā!”

 

 

Šim cilvēkam teju ceturtdaļu gadsimta bija liegta iespēja dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, laupot izvēles iespējas un nu viņam priekšā ir ārkārtīgi smags pielāgošanās process ikdienas dzīvei, dzīvei bez verdzības, izkalpināšanas un nemitīgas kontroles un norādēm…

 

 

Tiesa abiem vergturiem piespriedusi sešu gadu cietumsodu.

 

 

Ko par šo domā tu?

 

 

Iepriekšējais rakstsPraktiski padomi, kā svētkos pagatavot gardu CŪKGAĻAS CEPETI
Nākamais rakstsUzdāvini veselīgu skaistumu! Idejas dāvanām, kas iepriecinās SIEVIETI