Krievijas prezidenta Vladimira Putina izteikumi un rīcība saistībā ar kaimiņvalsts kodolarsenālu veikti apzināti, lai sētu paniku gan Ukrainā, gan starptautiskajā sabiedrībā. Ir acīmredzams, ka Krievija un pats Putins nebija gaidījuši šādu Ukrainas un demokrātiskās pasaules reakciju un vienotību pret Putina uzsākto karu, norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.
Tāpat viņš atgādina, ka saskaņā ar esošo Krievijas militāro doktrīnu, draudēšana ar kodolieročiem nav nekas jauns un Krievija dažādos līmeņos to ir skandinājusi jau gadiem ilgi.
Ir acīmredzams, ka Krievija un pats Putins nebija gaidījuši šādu Ukrainas un demokrātiskās pasaules reakciju un vienotību pret Putina uzsākto karu.
Draudēšana ar kodolieročiem nav nekas jauns un Krievija dažādos līmeņos to ir skandinājusi jau gadiem ilgi!https://t.co/l2vYq0wHgJ
— Artis Pabriks (@Pabriks) February 27, 2022
“Vienlaikus jāatgādina, ka NATO arī ir kodolalianse un organizācija ir gatava arī šādām situācijām. Tomēr, ja Putins patiešām pieņems lēmumu veikt uzbrukumu ar kodolieročiem, tad viņu pilnīgi noteikti gaida Hāgas tribunāls. Aicinu visus saglabāt mieru un neļauties iebiedēšanai,” saka Pabriks.
Mieru, tikai mieru! Pie arvien katostrofālākas Krievijas karaspēka situācijas Ukrainā, bija neizbēgama Krievijas kodolieroču žvadzināšana. Šie paziņojumi rāda cik vājš šobrīd Kremļa saimnieks jūtas. Protams, šobrīd jābūt apdomīgiem.
— Jānis Sārts (@janis_sarts) February 27, 2022
Putins svētdien devis pavēli Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšniekam Valērijam Gerasimovam un aizsardzības ministram Sergejam Šoigu izsludināt Krievijas atturēšanas spēkos jeb kodolspēkos īpašo kaujas dežūras režīmu. Tas esot darīts “agresīvu izteikumu” un “nedraudzīgu rietumvalstu darbību” dēļ. Tieši pie šiem trim cilvēkiem atrodas Krievijas tā dēvētie kodolčemodāni, kuru atslēgas glabā virsnieki operatori. Laikraksts “Novaja gazeta” vēstīja, ka,lai sāktu kodolkaru, pietiek aktivizēt divus no trim šiem čemodāniem.