Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 26. augusta plkst. 06.30 līdz 27. augusta plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 54 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 26 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar Augšdaugavas novada Naujenes pagastā no dīķa tika izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Šogad no ūdens glābēji izcēluši 84 mirušus cilvēkus, tostarp 56 peldsezonā kopš 15. maija.

Šonakt plkst. 02.48 VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Aronas pagastu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega jaunceltne. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāva būves jumts 200m2 platībā. Plkst. 07.17 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, sadzīves priekšmeti dzīvoklī, piededzis ēdiens, salmu ruļļi, divos gadījumos šķūņi, neapsaimniekota ēka, drošinātāji elektrosadales skapī, kombains, sodrēji, fermas jumts.

Vakar ugunsdzēsēju palīdzība bija nepieciešama Talsu novada Dundagas pagastā, kur cilvēks bija apmaldījušies mežā. Savukārt Garkalnē tika atrasti divi mežā apmaldījušies cilvēki.

VUGD atgādina – dodoties mežā sēņot vai ogot, jāatceras par drošību un līdzi jāņem uzlādēts mobilais telefons, lai nepieciešamības gadījumā varētu izsaukt operatīvos dienestus pa tālruni 112! Ja saprotat, ka pašu spēkiem nespēsiet izkļūt no meža, zvaniet glābējiem un nosauciet tiem pēc iespējas konkrētākus orientierus – kurā vietā Jūs iegājāt mežā, cik ilgi esat uzturējies mežā, kādus dabas vai cilvēka veidotus objektus Jūs esat šķērsojis vai tiem pagājis garām. Šī informācija palīdzēs ugunsdzēsējiem glābējiem Jūs atrast. Vairāk padomu: https://www.vugd.gov.lv/lv/ieteikumi-lai-neapmalditos-meza.

 

Iepriekšējais rakstsSvešs vīrietis ko tādu atļāvies pirmo reizi.. Ko Magone saņēmusi no Laura Reinika?
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. augustam