Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 11. aprīļa plkst. 6.30 līdz 12. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 75 izsaukumus – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 12 uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu un viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 41 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi. Piektdienas rītā saņemta vēl kāda skumja ziņa

Pirms septiņiem vakarā ceturtdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz Krāslavas novada Ūdrīšu pagastu, kur no ezera izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijas amatpersonām. No ūdens šogad izcelts jau 21 mirušais, bet ugunsgrēki prasījuši 26 dzīvības.

Šonakt plkst. 03.26 saņemts izsaukums uz Graudu ielu Rīgā, kur piecstāvu dienesta viesnīcas ceturtā stāva virtuvē dega plīts un tvaika nosūcējs 1 m2 platībā. No ēkas evakuējās 600 cilvēki. Degšana, izmantojot ugunsdzēsības aparātu, likvidēta pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja ēku un plkst. 04.26 darbu notikumā noslēdza.

Šonakt plkst. 03.17 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Vadžu ielā Rīgā, kur dega divstāvu pamesta ēka 150 m2 platībā un koka piebūve 15 m2 platībā. Dzēšanas darbos tika iesaistītas četras autocisternas un auto kāpnes. Plkst. 06.13 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 21.09 VUGD saņēma izsaukumu uz Jēkabpils novada Salas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 1 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no dzīvokļa evakuējās cilvēks, kurš notikumā cieta. Plkst. 21.55 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 15.36 saņemts izsaukums uz Helēnas ielu Alūksnē, kur pazemes komunikāciju akā, kas atrodas blakus gājēju ietvei, bija iekritis cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji izcēla cilvēku no akas un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 15.57 darbi notikuma vietā noslēgti.

Plašākie kūlas ugunsgrēki likvidēti Madonas novada Praulienas pagastā un Jēkabpils novada Salas pagastā, kur kūla dega 1 hektāra platībā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega sodrēji divu ēku dūmvados, ēkas fasāde, sadzīves mantas, elektrības kabelis, grīda un piecos gadījumos atkritumi.

Kā arī aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz 15 izsaukumiem, kuros sazāģēja aizlūzušus kokus vai to zarus un atbrīvoja ceļa braucamās daļas.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsFilmējot sižetu, taranē 360TV žurnālistes auto – VIDEO
Nākamais rakstsJo ilgāk dzīvojam, jo mazāk kaloriju drīkstam uzņemt?