Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 28.janvāra plkst. 06.30 līdz 31.janvāra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 183 izsaukumus – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu, 137 uz glābšanas darbiem, bet 25 izsaukumi bija maldinājumi. Traģiski bojā gājuši vairāki cilvēki.

Sestdien Dienvidkurzemes novada Medzes pagastā no grāvja tika izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem. Savukārt svētdien plkst.13.07 tika saņemts izsaukums Madonas novada Barkavas pagastā, kur mežā bija jāatbrīvo bojāgājis cilvēks, kuram bija uzkritis koks. Tāpat jau ziņots par traģisko negadījumu uz ceļa Zemgalē.

Nedēļas nogalē saņemti 52 izsaukumi, kur bija jānovāc nolūzuši koki no ceļu braucamās daļas, bet vienā gadījumā – no vienstāva ēkas, bet vēl vienā gadījumā bija jānovāc ceļam pārkritis ielu apgaismojuma stabs un jumta skārda gabals. Kopumā tika saņemti 12 izsaukumi, kur bija jānovērš jumta vai fasādes konstrukciju radītais apdraudējums – jānoceļ vēja atrautas seguma loksnes. Lielākā daļa izsaukumu saistībā ar vēja postījumiem saņemta svētdien pēcpusdienā, pārsvarā Kurzemes reģionā, Rīgā un Pierīgā.

Aicinām namu īpašniekus un apsaimniekotājus pārbaudīt ēku jumtu, noteku, fasādes stāvokli un citus būves stiprinājumus! Novērtējiet jūsu teritorijā esošos kokus – vai stiprie vēji tiem nav radījuši bojājumus, kas nākamās vētras laikā varētu radīt nozīmīgus postījumus jūsu īpašumam!

Svētdienas rītā plkst.04.22 VUGD saņēma izsaukumu uz Olaines novada Olaines pagastu, kur vienstāva mājā bija dedzis elektrības skatītājs 1m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts ar ugunsdzēsības aparātu pirms VUGD ierašanās. Notikumā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Plkst.02.04 tika saņemts izsaukums Kuldīgas novada Alsungas pagastā, kur bija jānovāc pār ceļu pārkāries nolūzis koks. Veicot darbu notikuma vietā, cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš devās uz ārstniecības iestādi paša spēkiem. NMPD palīdzība nebija nepieciešama.

Plkst.00.01 tika saņemts izsaukums Saulkrastu novada Saulkrastu pagastā, kur bija notikusi autobusa un vieglās automašīnas sadursme. Izmantojot hidrauliskos instrumentus, no vieglās automašīnas tika atbrīvots viens cilvēks un nodots NMPD mediķiem. Trīs no autobusa pasažieriem bija cietuši un tika nodoti NMPD. VUGD atvienoja avarējušā transportlīdzekļa akumulatoru klemmes, sakārtoja ceļa braucamo daļu un plkst.01.47 darbu notikuma vietā pabeidza.

Sestdien plkst.18.19 saņemts izsaukums Puškina ielā Rīgā, kur divstāvu mājas pagrabā dega elektrības vadi un sadzīves priekšmeti 2m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki, no kuriem viens bija apdzēsis liesmas ar ugunsdzēsības aparātu. Plkst.19.11 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.18.15 VUGD saņēma izsaukumu Dobeles novada Jaunbērzes pagastā, kur bija notikusi autobusa un mikroautobusa sadursme. Cilvēki no transportlīdzekļiem bija izkļuvuši pašu spēkiem. VUGD palīdzēja izvilkt mikroautobusu uz ceļa braucamās daļas un plkst.19.25 darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.21.35 tika saņemts izsaukums uz Kārļa Ulmaņa gatvi Rīgā, kur avarējušai kravas automašīnai no degvielas bākas bija noplūdusi degviela aptuveni 200 litru apjomā. Izmantojot absorbentu, ceļa braucamā daļa tika sakārtota. Plkst.00.05 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.21.37 VUGD saņēma izsaukumu uz Aleksandra Čaka ielu Rīgā, kur bija notikusi trīs vieglo automašīnu sadursme. VUGD palīdzēja izkļūt no automašīnas vienam cilvēkam. Notikumā kopumā četri cilvēki tika nodoti NMPD mediķiem. Plkst.00.27 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Piektdien plkst.08.25 tika saņemts izsaukums Preiļu novada Upmalas pagastā, kur pasažieru autobuss bija ieslīdējis grāvī. Transportlīdzeklim bija nosprostotas durvis un autovadītājs un divi pasažieri nespēja no tā izkļūt. Ugunsdzēsēji glābēji, izsitot autobusa logu, palīdzēja cilvēkiem izkļūt no avarējušā transporta. Notikuma vietai garām brauca preču piegādes automašīna, kas arī saslīdēja un iebrauca grāvī ceļa pretējā pusē. Ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja piegādes automašīnai izkļūt no grāvja un plkst.09.58 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.12.08 tika saņemts izsaukums Augšdaugavas novada Naujenes pagastā, kur četrstāvu mājas dzīvoklī dega dīvāns, grīda un siena 15m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem, un kaķis. Plkst.13.16 ugunsgrēks likvidēts. Dūmu detektors mājoklī netika konstatēts.

Plkst.12.40 VUGD steidzās uz izsaukumu Uriekstes ielā Rīgā, kur noliktavā dega akumulatori, baterijas, sapresēta gumija 250m2 platībā. No objekta teritorijas evakuēts 21 cilvēks. Plkst.17.32 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Plkst.14.06 saņemts izsaukums Ozolu ielā Smiltenē, kur ar atklātu liesmu pilnā platībā dega divstāvu jaunbūve un motocikls 150m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no būves bija evakuējies cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst.20.48 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Sabiedrība

Nopietnas veselības likstas piemeklējušas dziedātāju Marku Rivu

Dziedātājs Markus Riva izdevumam “Privātā Dzīve” atklājis, ka pēdējā laikā jutis izteiktāku sagurumu un sāpes...

Policija Rīgā sastop bērnu un piedzērušos vecākus; sākas negaidīts jandāliņš

  Otrdien, 9. augustā, neilgi pēc pulksten 21.30, patrulējot Čiekurkalna apkaimē, Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes...

Ar emocionālu ziņu klajā nākusi dziedātāja Aija Andrejeva

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 6. augustā, Ogres novada Lielvārdes parkā – blakus vēsturiskajām pilsdrupām Daugavas krastā...

Tikšanās ar bijušo Magonei neizvēršas gluži kā plānots – VIDEO

  STV šova "Slavenības. Bez filtra"zvaigzne Magone kopā ar dēlu Raimondu ieradusies pie Venta Vītola, lai...

Sēru vēsts: Mūžībā devies bijušais Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis

  2022. gada 9. augustā pēc cīņas ar smagu slimību mūžībā devies bijušais Valsts policijas priekšnieks...

Zināms, kur ceturtdien par baltu velti varēs apmeklēt leģendārās grupas EOLIKA koncertu

  Augusta turpinājumā rīdziniekiem un pilsētas viesiem sarūpētas bezmaksas kultūras norises dažādās apkaimēs, prieka mirkļu parkos...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 11. augusts

Šī nudien būs saspringta diena. Attiecībās šajā dienā kļūs dziļākas, stabilākas un nopietnākas. Jutīsi enerģijas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. augusts

Šī diena būs piepildīta ar dažādiem negaidītiem notikumiem. Iespējams, viss attīstīsies pretēji tam, kā biji...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. augusts

Laba diena, lai izvēlētos sabiedrotos. Šodien tev būs paaugstinātas analītiskās spējas un intuīcija būs īpaši...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. augusts

  Labs laiks problēmu risināšanai un lēmumu pieņemšanai, kas saistīti ar nekustamo īpašumu. Centieni un darbības...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 8.-14. augusts

  Augusts sācies pilnā sparā, arī jauna darba nedēļa klāt - aplūko, ko šonedēļ gaidīt, bet...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. augusts

  Šodien ievērojami palielināsies tava intuīcija. Tava iekšējā balss šodien būs skaļāka un precīzāka nekā pēdējā...

Mājai un Dārzam

Foto:Flickr.com/Jani Halinen/CC

Brīdina par laiku šorīt Rīgā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs otrdienas rītā izplatījis brīdinājumu par stipru lietu Rīgā. 09.08.2022. no...

Sinoptiķim Bricim ir ziņa kārtīgas vasaras faniem – pavisam jauna prognoze šai nedēļai

  Eiropas rietumos daudzviet ilgstoši valda karstums, Francijā un Lielbritānijā ierobežo ūdens izmantošanu, izsīkst upes un...

Parādās pilnīgi jaunas ziņas par laiku šonedēļ

Nedēļas nogalē Latviju no rietumiem šķērsoja aukstā atmosfēras fronte, kas atnesa nokrišņus un aukstāku gaisu....