Ceturtdien, 27. jūnija vakarā, Valsts policija saņēma izsaukumus saistībā ar to, ka Rīgā, Upeņu ielas apkaimē, kāda persona šaudoties uz ieroci. Tobrīd notikuma vietai garām bija gājusi deviņus gadus veca meitene un iespējamais šāvējs, kurš tobrīd atradies pie savas garāžas alkohola reibumā, pavērsis ieroča stobru pret šo bērnu. Meitene nobijās un par notikušo pastāstīja savam tēvam, kas izsauca Valsts policiju. Purvciemā pie savas garāžas aizturēts iepriekš 12 reizes sodīts kungs – šī reize ir īpaši skarba

Tobrīd Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona likumsargi, reaģējot uz saņemtajiem izsaukumiem, jau bija ceļā uz notikuma vietu, un drīz vien netālu no notikuma vietas aizturēja minēto vīrieti. 

Nākamajā dienā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu pārvaldes likumsargi veica kratīšanas vīrieša dzīvesvietā un garāžā, kur atrada un atsavināja gāzes ierocim līdzīgu priekšmetu un patronas. 

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas – par huligānismu, ja tas izdarīts, lietojot ieroci. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Ņemot vērā, ka vīrietim nav iegūta gāzes ieroča glabāšanas un nēsāšanas atļauja, viņš tiks saukts arī pie administratīvās atbildības par šo pārkāpumu. 

Aizturētais ir dzimis 1970. gadā, un jāpiemin, ka iepriekš viņš jau ir 12 reizes sodīts. No tām 11 reizes – par nodarījumiem pret ceļu satiksmes drošību, tostarp par braukšanu reibumā, kā arī vienu reizi par zādzību. 

29. jūnijā tiesa aizdomās turētajam piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu. 
Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsPēc plūdiem un piekaramo griestu nobrukšanas “AKROPOLE Alfa” otrdien atsācis darbu
Nākamais rakstsAtrod Rīgā mīklaini pazudušo jauno meiteni