Svarīga informācija tavai un mīļo drošībai!

 

Tuvojoties Lieldienām, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina atcerēties trīs drošas iepirkšanās likumus:

 

  1. Vienmēr lasi informāciju pārtikas produkta marķējumā – iepazīsties ar tā sastāvu un pats galvenais – derīguma termiņu. Neiegādājies pārtikas preci, kuras derīguma termiņš izskatās aizdomīgi – tas ir nesalasāms, redzamas labojumu pēdas, oriģinālais derīguma termiņš ir aizsegts ar citu marķējumu.
  2. Pārliecinies, vai pārtikas produkta iepakojums nav bojāts un vai produkts veikalā ir uzglabāts atbilstošos apstākļos. Neiegādājies pārtikas preces, kuru izcelsme un uzglabāšanas apstākļi nav skaidri vai ir aizdomīgi.
  3. Saglabā pirkuma čeku, lai, gadījumā, ja produkts ir bojāts, vari to atgriezt atpakaļ veikalam.

 

Lieldienās viens no pieprasītākajiem pārtikas produktiem noteikti būs olas. Tās iegādājoties:

  1. Nekautrējies atvērt olu kastīti un pārliecināties, ka olas ir veselas – nav bojātas, netīras.
  2. Izlasi marķējumu uz olas:
  • pirmais cipars uz olas apzīmē dējējvistu turēšanas metodi (1 – brīvā turēšana; 2 – dēšana kūtī; 3 – dēšana sprostos; 0 – bioloģiskā ražošana)
  • burti apzīmē ražotājvalsti, piemēram, LV – Latvija; LT – Lietuva; EE – Igaunija; FI – Somija;
  • noslēdzošā ciparu kombinācija apzīmē dalībvalsts noteikto olu ražošanas uzņēmuma identifikācijas numuru (ciparu kombinācija, piem., 1234…)

 

Piemērs, kā varētu izskatīties kods uz olas: 3LV1234

 

  1. Olu derīguma termiņš ir 28 dienas no dēšanas. Vadoties pēc tā, ražotājs uz olu iepakojuma norāda derīguma termiņu, kura ietvaros olas jāizlieto. Aplūko iepakojumu un pārliecinies, ka olu derīguma termiņš nav beidzies.

 

Atnesot mājās, olas var uzglabāt vai nu ledusskapī, vai nu ārpus tā – istabas temperatūrā, taču uzglabāšanas temperatūrai jābūt nemainīgai, jo temperatūras svārstības varētu veicināt olu bojāšanos.

 

Krāsojot olas, iesakām izmantot, vai nu jau ierastos augu valsts materiālus, piemēram, sīpolu mizas, vai arī veikalos nopērkamās, Lieldienu olu krāsošanai paredzētās, pārtikas krāsvielas. Krāsojot olas ar tām, jāievēro preces marķējumā norādītā krāsas lietošanas instrukcija.

 

 

Lai droši un izdevušies svētki!

Iepriekšējais raksts5 padomi, kā vislabāk rūpēties par balkona un palodzes dārziņu
Nākamais raksts7 padomi Lieldienu sajūtas ienešanai mājās