Sestdien, pēc spēcīgajām lietusgāzēm Rīgā strādā vairākas ūdens atsūknēšanas tehnikas vienības. Tehnika izbrauc uz vietām, kur peļķu dēļ transportlīdzekļu satiksme ir apgrūtināta. Tāpat ielu uzturēšanas speciālisti turpina apsekot applūdušās vietas, lai pārbaudītu, vai nav nosprostotas kanalizācijas akas, un nepieciešamības gadījumā tās attīra. Par applūdušām ielu brauktuvēm pašvaldība aicina ziņot Rīgas domes Satiksmes vadības centram uz bezmaksas informatīvo tālruni 80003600. Rīgā piedzīvotas iespaidīgas lietusgāzes; strādā atsūknēšanas tehnika

Patlaban specializētā tehnika – hidrodinamiskās mašīnas -strādā vairākās vietās pilsētā. Tehnika nosūknē uz brauktuves sakrājušos lietus ūdeni vietās, kur tas pats neaizplūst. Tāpat ielu uzturēšanas speciālisti pārbauda, vai nav nosprostotas kanalizācijas akas, un nepieciešamības gadījumā tās attīra. Ņemot vērā aktuālo laika prognozi, ielu uzturētāji ir gatavi veikt nepieciešamos darbus arī dienas turpmākajā daļā.

 

Ārtelpas un mobilitātes departaments atgādina, ka pie apjomīga un vienlaicīga nokrišņu daudzuma notekūdeņu sistēma nevar uzreiz novadīt visu ūdens apjomu, tas aizplūst pakāpeniski. Tāpat jāņem vērā, ka lietus ūdens aizplūst lēnāk vietās, kur noteku sistēma vēl nav atjaunota.

Spēcīgu lietusgāžu laikā Rīgā applūst tās ielas, kurās vēsturiski nav izbūvēta lietus ūdens kanalizācijas sistēma vai tā vēl nav atjaunota. Jaunas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas tiek izbūvētas jaunbūvējamām ielām un satiksmes objektiem, kā arī ielās, kas tiek pārbūvētas. Ikdienā tiek veikts preventīvs darbs, pārbaudot gan sūkņu stacijas, gan kolektorus, lai nodrošinātu to nepārtrauktu darbību lietusgāžu laikā.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsJūnijs sācies ar pēdējā laikā smagāko avāriju uz mūsu ceļiem – VIDEO
Nākamais rakstsCilvēki pret jaudīgu prāmi: Ventspilī noticis unikāls skrējiens – FOTO