Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 14. decembra plkst. 6.30 līdz 15. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 62 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 41 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 10.43 saņemts izsaukums uz Daugavas upi Rīgā, kur ūdenī atradās cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji ar laivu nokļuva līdz cilvēkam un nogādāja viņu krastā. Cilvēks nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 11.29 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Ap trijiem dienā Dārznieku ielā Jēkabpilī vienstāvu dzīvojamā mājā dega starpstāvu pārsegums un siena 12 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki.

Plkst. 18.39 VUGD saņēma izsaukumu uz Bauskas novada Gailīšu pagastu, kur četrstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī dega sadzīves mantas 0.5 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no mājas evakuējās 16 cilvēki.

Neilgi pēc pusnakts ugunsdzēsēji glābēji devās uz Lāčplēša ielu Rīgā, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā dega siena un starpstāvu pārsegums 5 m2 platībā. No ēkas evakuējās trīs cilvēki.

Savukārt, plkst. 02.35 saņemta informācija no kaimiņiem, ka Ropažu ielā Rīgā divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī ir izveidojies sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji caur logu iekļuva mājoklī un konstatēja, ka uz plīts ir piededzis ēdiens 0,01 m2 platībā un mājoklī atrodas divi aizmiguši cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji no sadūmotā dzīvokļa izglāba divus cilvēkus, kurus nodeva NMPD mediķiem.

Šogad ugunsgrēkos bojā gājušas 67 personas, bet no ūdens izcelti 111 miruši cilvēki.

Iepriekšējais rakstsBrīdina par laiku tuvākajās stundās
Nākamais rakstsCik daudz mandarīnu dienā drīkst apēst? Stāsta speciāliste!