Lai pilnveidotu digitālos risinājumus loģistikas procesā un atvieglotu darbinieku ikdienu, Rimi loģistikas centrā darbu sākuši jauni kolēģi Toms un Džerijs – roboti smagu kravu pārvadāšanai. Toms un Džerijs jau šobrīd un arī turpmāk būtiski atvieglos ikdienas rutīnas darbu loģistikas centra darbiniekiem, piemēram, palīdzēs savākt vairāk nekā miljonu tukšo palešu, kas ik gadu jāpārvieto dažādās noliktavas zonās, un ļaus fokusēties uz tiešajiem pienākumiem.

Toms un Džerijs, kuriem vārdus devuši Rimi darbinieki, ir automatizēti vadīti transportlīdzekļi (AGV), kas jau guvuši iepriekšēju darba pieredzi Vācijā un nu veiksmīgi izturējuši divu mēnešu pārbaudes laiku jeb automatizēto robotu testu, kļūstot par pilnvērtīgiem Rimi kolēģiem. AGV ir kravas pārvadātāji, kas autonomi pārvietojas pa noliktavu bez borta operatora, vadītāja vai citas cilvēku līdzdalības, sekojot uz grīdas speciāli atzīmētiem maršrutiem. Tas ir Baltijas valstu mērogā unikāls risinājums Rimi noliktavās.

Jaunie darbinieki strādā gan dienā, gan naktī un ir labi iedzīvojušies kopējā darba plūsmā. Ar robotu automatizāciju nodarbojas iekšējais personāls, kas pārzina preču sortēšanu un darba specifiku. Toma un Džerija darba kapacitāte ir 1:1, proti, katrs no tiem izdara viena cilvēka darbu, toties strādā visu diennakti. Tā kā tās ir divas maiņas, tad diennaktī katrs robots paveic divu cilvēku darbu.

“Loģistikā šī ir vispārzināma, taču, daudzuprāt, grūti integrējama prakse. Priecājamies, ka Rimi tas ir izdevies, un roboti uzrāda labu efektivitāti un produktivitāti! Turklāt roboti palīdz paveikt to, kas cilvēkiem dažkārt var būt grūti vai sarežģīti paveicams, piemēram, cilvēku vietā uzņemoties smagu kravu pārvadāšanu. Ņemot vērā situāciju darba tirgū un darbinieku trūkumu, automatizēti roboti ir lieliska alternatīva darba plūsmas nodrošināšanai,” stāsta Rimi Latvia piegādes tīkla procesu direktors Vjačeslavs Gavriļuks.

Pašlaik Toms un Džerijs pārvadā tukšās paletes, taču, ņemot vērā pozitīvos testa rezultātus, plānots, ka tuvākajā laikā tiem tiks uzticēta arī preču pārvadāšana. Pagaidām robotu vakances Rimi ir aizpildītas, tomēr tālākā nākotnē uzņēmums varētu turpināt citu robotu integrāciju darba ikdienā.

Par Rimi Latvia

Rimi Latvia ir vadošais pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmums Latvijā ar vairāk nekā 130 dažādu formātu veikaliem visā Latvijā (Rimi Hyper, Rimi Super, Rimi Mini un Rimi Express).  Kopš 2019. gada darbību uzsācis arī Rimi e-veikals, nodrošinot ērtu produktu iegādi internetā un piegādi vairākos Latvijas reģionos. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 5800 darbinieku. Rimi misija ir atbalstīt veselīgas un videi draudzīgas izvēles, padarot katru dienu arvien labāku mūsu pircējiem. Rimi Latvia ir daļa no uzņēmuma Rimi Baltic, kas apvieno vairāk nekā 305 Rimi veikalus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Vairāk: https://www.rimi.lv/

Iepriekšējais rakstsPolicija pastāsta, kas noticis ar kungu, kurš no auto šāva uz briežiem
Nākamais rakstsŠīm horoskopa zīmēm 2023. gada DECEMBRIS būs īpaši veiksmīgs