Uzzini, kādi 7 vienkārši paradumi palīdzēs samazināt svaru un justies labāk!

 

NESALDINI KARSTOS DZĒRIENUS

Uztura speciālisti norāda, ka tikai 1 – 2 saldinātu dzērienu porcijas dienā var palielināt 2. tipa cukura diabēta attīstības risku par 25 %, kā arī veicināt ļaundabīgu audzēju attīstības risku. Daudzi pētījumi pierāda, ka saldi dzērieni sekmē alkas pēc citiem našķiem. Lai gan daudziem cilvēkiem ir jāatturas no kofeīna, jaunākie pētījumi par kafiju pierāda, ka tās lietošana var paildzināt mūža ilgumu, samazināt risku sasirgt ar depresiju, kā arī mazināt izziņas funkciju pavājināšanos. Tāpat tēja, kas ir pārpilna ar dažādiem antioksidantiem – mazina iekaisuma procesus organismā un ļaundabīgu audzēju attīstības risku, kā arī labvēlīgi ietekmēt mūsu ādas stāvokli.

 

RESTORĀNĀ ĒD GUDRI

Uztura speciālisti norāda, ka, tiekoties ar kādu restorānā, mums ir jābūt piesardzīgiem, lai neiekristu uz dažiem trikiem. Proti, ja persona, ar kuru satiecies pasūta sāļas un/vai treknas uzkodas, tev nav jāpakļaujas šādām psiholoģiskām lamatām un jāēd tas pats, pasūti veselīgāku alternatīvu, piemēram, salātus. Tāpat, interesants ir fakts, ka, jo vairāk ir cilvēku kompānija, ar kuru pusdieno – jo vairāk tu spēj apēst. Uztura paradumu pētnieki norāda, ka vidēji viena persona liek tev apēst pat par 35 % vairāk.  

 

NEPĒRC NAŠĶUS un DAŽĀDAS UZKODAS DRAUGIEM

Nereti mēs veikalā iegādājamies dažādas uzkodas, kas paredzētas reizēm, kad ciemos ieradīsies kāds draugs. Bet vai tas nav veids, kā tu apmierināsi savu vēlmi našķoties, apslēpjot to zem šāda iegansta? Nē? Tad, ja tu vēlies ēst veselīgāk, arī saviem draugiem pēc veselīgākas alternatīvas, pagatavojot ko glaimojošāku jūsu veselībai.

 

PRODUKTU IZVIETOŠANAS STRATĒĢIJA ARĪ TAVĀS MĀJĀS

Tas, kā veikalā ir iekārtoti preču stendi nav nejauši! Tirgotāji lieliski pārzina cilvēka psiholoģiskos paradumus un impulsus, piemēram, iegādāties to, ko viņi redz vispirms, kas ir novietots acu līmenī. Izmanto šādu triku arī savās mājās, noslēpjot ne visai veselīgas lietas tālāk prom no acīm. Ja tu nemitīgi uzlūkosi šos produktus, visticamāk, drīz notiesāsi. Tā vietā, piemēram, uz galda novieto augļus un dažādus riekstus, kas būs lieliska alternatīva konfektēm un sāļajiem cepumiem.

 

NEPĀRŅEM APKĀRTĒJO ĒŠANAS PARADUMUS

Pētījumi pierāda, ka sievietes patērē ~ par 10 % un vīrieši par ~ 29 % vairāk, ja ēd no kopīga šķīvja, nevis katrs – savu porciju. Līdzīgi, ja ieturamies no kopīgā trauka, kurā ēdiens ir pagatavots. Vienkārša, taču lieliska ideja kā neapēst vairāk ir katram servēt atsevišķu porciju un pārējos ēdienu traukus novietot tālāk no savām acīm. Tāpat, ja tavs partneris ir paradis ēst sātīgākas maltītes, tev nav jārīkojas tāpat. Jūs katrs esat individualitāte, nav jāpārņem otra ēšanas paradumi.

 

NAŠĶOJIES, TAČU AR MĒRU

Vai esi aizdomājusies, kāpēc apsēžoties pie TV ar lielu popkorna turzu, tā drīz vien pavisam nemanot ir tukša? Tas tāpēc, ka mēs apēdam daudz vairāk tad, ja padomājam, ko lielam savos vēderos, nedarām to spontāni. Hārvardas universitātes zinātnieku veiktajā pētījumā ir atklāts, ka cilvēks uzņem vidēji 167 liekas kalorijas stundas laikā, ja ēd skatoties televizoru. Ja esi radusi šādi mieloties, nodrošinies ar veselīgākām uzkodu alternatīvām, piemēram, dažādiem svaigiem dārzeņiem un augļiem ar speciālām mērcītēm.

 

PĀRLIECINIES, KA KATRA ĒDIENREIZE ILGST VISMAZ 20 MINŪTES

Ēšana nav sacensības, no tā nekas labs nesanāks! Mūsu gremošanas sistēmas hormoniem ir nepieciešamas vismaz 20 minūtes, lai smadzenes noreaģētu, ka esam paēdusi. Ja mielosies ātrāk, steidzinot sevi, visticamāk, nemanīsi, ka būsi pārēdusies. Šādi tu riskē iedzīvoties liekajā svarā, kā arī sekmē diabēta un dažādu kuņģa – zarnu trakta saslimšanu attīstību. Rūpīgi sakošļā ikvienu kumosu, izbaudot nesteidzīgu maltīti, piemēram, lai paralēli aprunātos ar saviem tuviniekiem.

 

Kādi ir tavi veselīgas ēšanas paradumi? Padalies!

Iepriekšējais raksts6 sieviešu tipi, ar kuriem vēlētos tikties gandrīz ikviens vīrietis
Nākamais raksts5 lietas, kas tev jāzina, pirms ļauties vienas nakts sakaram