Arvien biežāk Latvijas iedzīvotāji brīvdienās izvēlas doties ārpus pilsētas burzmas, lai pavadītu brīvdienas pie dabas, nesteidzīgi izbaudītu lauku tūrismu un apskatītu mūsu pašu valsti. Izņēmums nav arī sabiedrībā zināmi cilvēki, kuri šogad jo cītīgi apceļo dzimto zemi, aicinot arī citus  atklāt Latvijas skaistākās vietas.

 

Baltijas reģions tiek uzskatīts, par zaļāko un dabas tūrismam piemērotāko visā Eiropā. Savukārt Latvija, kā reģiona centrs, vienmēr izcēlusies ar savu dabu, nepieradināto skaistumu un kultūrvēstures bagātībām. Lai veicinātu tūrismu mūsu valstī, Sixt auto noma sadarbībā ar Latvijas Investīciju attīstības aģentūras Tūrisma departamentu izstrādāja 4 maršrutus, kas ļauj iepazīt katru no novadiem – Latgali, Kurzemi, Vidzemi un Zemgali.

 

Apceļot Latviju, izmantojot sagatavotos maršrutus, šovasar devās populārā dziedātāja Samanta Tīna, skaistais fitnesa pāris Visi kampaņas dalībnieki ceļā devās ar tam sagatavotu un īpaši aprīkotu SEAT Leon automašīnu no Sixt un savos iespaidos dalījās sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #ApceļojuLatviju.

 

“Projekta ideja ir parādīt cilvēkiem, ka nedēļas nogale vai divas brīvas dienas ir pietiekami, lai dotos ekskursijā uz kādu no Latvijas reģioniem un gūtu ne vien atpūtu no ikdienas darbiem, bet arī jēgpilni pavadītu laiku ar ģimeni vai draugiem, iepazīstot mūsu pašu zemi.  Tā kā būtisks aspekts, lai brauciens būtu izdevies, ir plānošana, vēlējāmies šo atvieglot un piedāvāt gatavus maršrutus. Viss kas jādara ceļotājiem – jāveic rezervācijas vietās, kur tas nepieciešams un var doties ceļā! ”, atklāj Sixt vadītājs Baltijas valstīs Arnis Jaudzems.

 

LTV1 Rīta Panorāmas vadītājas Lindas Krūmiņas ceļš veda uz Latgali. Linda par ceļojuma saka: “Latgale man saistās ar vēl neatklāto un nepieradināto Latvijas daļu. Divās dienās guvu daudz pozitīvu emociju, gan no dabas skatiem, kas pavērās ceļojuma laikā, gan apmeklējot tādas vietas kā Līvānu stikla muzejs, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Lielā Liepu kalna skatu tornis un, protams, Aglonas bazilika. Visvairāk atmiņā palicis izklaides parks “Avārijas Brigāde”, tas atgrieza bērnībā. Kopumā tā bija fantastiska iespēja izvēdināt galvu no galvaspilsētas trokšņiem un steigas. Zilo ezeru zeme ir patiesi viesmīlīga, un ar interesantām pieturvietām ceļš nemaz nešķiet tāls”.

 

 

Populārais fitnesa pāris Juta un Gints Valdmaņi devās uz Vidzemi, tās kultūrvēsturisko bagātību dēļ. Ceļojuma laikā, viņi apmeklēja Dikļu pili, Padomju slepenos bunkurus, Ungurmuižu, Valmiermuižu un Cēsu pili – katra no tām ir ar savu nospiedumu Latvijas vēsturē. Taču neizpalika arī aktīva atpūta pamīšus ar miera un dabas baudījumu, apmeklējot tādas vietas kā Sajūtu parks Valmierā, Siguldas Tarzānu parks, Rāmkalni un Imanta Ziedoņa vasaras rezidenci. Vissiltākās atmiņas pārim saistās “Rakši ZOO” apmeklējums. “Šis parks ir īpaši relaksējošs un sirsnīgs. Jutāmies pacilāti, izvedot pastaigā dzīvnieciņus – viņu klātbūtne sniedz īpašas sajūtas un dabisku prieku”, tā parka apmeklējumu vērtē pāris.

 

 

Dziedātājas Samantas Tīnas izvēle krita par labu Kurzemei. Liepājas virzienā Samanta devās, piestājot vairākās tikai gardēžiem zināmās pieturvietās – Meduspilī un Lāču maizes ceptuvē, taču visvairāk Samantai paticis Liepājas pilsētas šarms un burvība. “Līdz šim Liepāju biju iepazinusi tikai pavisam nedaudz, bet pēc šī brauciena esmu iemīlējusi Liepāju pamatīgi un pa īstam. Tās cilvēki un sajūtas, ko raisīja pilsēta, paliks atmiņā vēl ilgi, arī tikšanās ar mūsu slavenāko basketbolistu Kristapu Porziņģi. Un tas vējš…, “ smaidot, braucienu atminas Samanta. Divu dienu laikā viņa guva pilnu sajūtu gammu, apskatot Skrundas muižu, Karostas cietumu, Pāvilostu un smilšu alas Kuldīgā.

 

 

Savukārt Zemgale kļuva par galamērķi TV24 personībām Leldei Lietavietei un Aivim Ceriņam ar draugiem. Jaunie un aktīvie ceļotāji brauciena laikā ieslīga Zemgales pasaku valstībā, ļaujoties piedzīvojumam Tērvetes dabas parkā. Kompānija atklājusi nesen rekonstruēto Berķenes muižu, atgriezās vairākus gadsimtus senā vēsturē Jaunpils pilī, lai aizmirstu par saspringto ikdienu un uz mirkli pazustu gleznainākajos Latvijas pieturas punktos. “Pavadīt laiku ar draugiem vienmēr ir liels prieks, bet ja tas tiek darīts īpaši izplānotā maršrutā –  to darīt ir daudz vieglāk un paspēt apskatīt var daudz vairāk,” atzīst Lelde un Aivis.

 

 

Latviju var pielīdzināt visām četrām debespusēm – tik dažāda tā ir. Kurzeme, Latgale, Vidzeme un Zemgale – katra ar savu šarmu un raksturu, ko veido iedzīvotāju paradumi, dabas un pat laikapstākļu atšķirības. Kopējo Latvijas sajūta rada mūsu cilvēki – viesmīlīgi un draudzīgi, mūsu daba – vienreizēja un tik atšķirīga katrā Latvijas nostūrī un garša, kas raksturo katru novadu. Visi braucienu dalībnieki atzina, ka mums ir tik daudz skaista, vienreizēja un vēl neatklāta, ka katram vajadzētu izmantot iespēju iepazīt savas mājas – mūsu Latviju.

Sabiedrība

Policija sākusi pārbaudi saistībā ar notikumiem Mārtiņa Rītiņa grāmatas prezentācijā – VIDEO

  Lai gan mājsēde ir beigusies, pulcēšanās ierobežojumi joprojām ir strikti. Valsts policija sākusi pārbaudi par...

“Nācās parādīt biļeti!” Vidzemniekam neizdodas nejauši iegūto milzu laimestu noslēpt no apkārtējiem

  Pieteikt Simtgades loterijas 100 000 eiro laimestu šonedēļ bija ieradies uzņēmējs no Vidzemes labākajos gados. Laimīgo biļeti viņš bija...

Pēc vakcīnas blaknēm cer uz kompensāciju. Maksimālā summa – 142 000 eiro. Karīnas stāsts

  Kā jebkurām citām zālēm, arī vakcīnām iespējamas blaknes. Un, lai tajos retajos gadījumos, kad blaknes...

Ceļi Latgalē tik drausmīgi, ka glābēji netiek dzēst ugunsgrēku – VIDEO

  "Ceļa stāvokļa dēļ VUGD un NMPD netiek līdz ugunsgrēka vietai Ludzas novadā, Kubulovā," vēsta paraksts...

Vēl 727 jauni Covid-19 gadījumi un 13 mirušie, tostarp četrdesmitgadnieks

  Sestdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 727 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet miruši vēl...

Nofilmēta smaga avārija uz ceļa Latvijā – VIDEO

  "Twitter" kontā "breaking.lv" publicēts kādas automašīnas video reģistratora piektdien uzņemts video uz šosejas Latvijā, kurā...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 6. – 12. decembris

  Klāt atkal jauna nedēļa un svētku gaidīšana turpinās. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. decembris

  Šodien solās būt daudz un dažādu izmaiņu teju ikviena cilvēka dzīvē. Visvairāk šīs pārmaiņas rosinās...
flckr.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. decembris

  Dienas pirmajā pusē esi aktīvs, nāc klajā ar savām iniciatīvām, vārdu sakot, izmanto savu pāri...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. decembris

  Lielāka iespēja saņemt un izteikt dažādus spēcīgus vārdus un komentārus, tāpēc pēc iespējas centies vairot...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. decembris

  Šī diena izrādīsies diezgan labvēlīga, lai komunicētu ar draugiem. Tuvības sajūta ar cilvēkiem kļūs aizvien...
Foto:Flickr.com/Lesley Wilson/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. decembris

   Ko zvaigznes tieši tev vēsta par decembra pirmo dienu?   Auns Ar visu sparu metīsies jaunos darbos un...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzeltenos brīdinājumus par laiku sestdien. 04.12.2021. no rīta...

Rīgā izsludināts sarkanais brīdinājums; sarežģīta situācija arī citviet

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi piektdien Rīgā izsludinājuši sarkano brīdinājumu, sarežģītai situācijai saglabājoties...

Pieci soļi, kā uzburt ziemassvētku sajūtu mājās

Ziemassvētki ir miera, prieka, ģimeniskas līdzās būšanas un tradīciju laiks. Lai arī šogad svinības būs...