Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) ciešā sadarbībā ar Iekšlietu ministriju un Ministru kabinetu radusi risinājumu, kas ļauj būtiski samazināt plānoto valsts nodevu par pasi, nosakot to 34 EUR apmērā. Galīgais lēmums par to būs jāpieņem Ministru kabinetam.

Apstiprinot jauno risinājumu, valsts nodeva par pases izsniegšanu paātrinātā kārtībā 2 darba dienu laikā tiks noteikta 60 EUR apmērā līdzšinējo 55 EUR vietā. Plānots arī saglabāt atvieglojumus personām, kuras atrodas pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā, bērniem līdz 20 gadu vecumam, pensionāriem, personām ar I vai II grupas invaliditāti, bēgļiem un personām, kurām piešķirts alternatīvais statuss.

Daļu no iepriekš plānotās valsts nodevas izmaksām, piemēram, sertifikācijas pakalpojuma izdevumus, kas saistīti ar dokumentu drošību, ieguldījumus tehnoloģijās, lai nodrošinātu dokumentu sagatavošanu, plānots segt, piesaistot finansējumu no citiem avotiem, tostarp ES fondu līdzekļiem un valsts budžeta.

Pārvalde iedzīvotājiem nodrošinās nemainīgi augstvērtīgu personu apliecinošo dokumentu pakalpojumu, kā arī turpinās pilnveidot pakalpojuma kvalitāti, lai noturētu Latvijas Republikā izdoto dokumentu drošības un uzticamības līmeni.

 

Iepriekšējais raksts“Sods ir pārāk bargs!” Puzikovs pirms gadumijas uzzinājis nepatīkamu vēsti
Nākamais rakstsPirms Vecgada vakara nodots milzīgs skaits iepakojumu; daudzi izvēlējušies ziedot