Karalienes Elizabetes II attālā māsīca princese Olga ir izteikusi savu viedokli par to, ka jaunākie karaliskās ģimenes locekļi (Harijs un Megana) “publiski mazgā savu netīro veļu”, un ir atbalstījusi karalieni lēmumā uzturēt karaliskās tradīcijas. Tā skan kā pavēle no karaliskās ģimenes loka – tā bija man, tagad tas jāievēro jums, vēsta britu mediji.

Cars Nikolajs II un karalis Džordžs V

71 gadu vecā princese Olga ir cara Nikolaja II vecākā brāļadēla prinča Endrjū (Andrejs Aleksandrovičs) meita, kurš 1919. gadā aizbēga no Krievijas ar Lielbritānijas karakuģi un viens pats dzīvoja Provenderā, 30 istabu 13. gadsimta mājā Kentā. Cars Nikolajs bija karalienes Elizabetes II vectēva karaļa Džordža V brālēns.

Princese Olga apsprieda jaunākos karaliskās ģimenes locekļus, sniedzot interviju ITV žurnālistei Lorīnai Kellijai. Karalienes māsīca teica Lorīnai, ka karaliskās ģimenes locekļiem ir jāsēž un jāaizver mutes attiecībā uz TV intervijām, piebilstot, ka monarhijas loceklim nekad nevajadzētu publiski mazgāt netīro veļu.

Olga apgalvoja, ka Viņas Majestātei ir „pareizā pieeja” sabiedriskajai dzīvei, nevis tiem karaliskās ģimenes pēctečiem, kuri piedalās tādās plaša mēroga intervijās kā Harijs un Meghana eksplozīvā tērzēšanā ar Opru Vinfriju.

Lorīna sacīja: “Viņas [karalienes] bērni [Harijs un viņa sieva Megana] ir snieguši plašas TV intervijas, mēs to esam redzējuši. Vai Jūs domājat, ka tas ir ceļš uz karaliskās ģimenes modernizēšanu vai tomēr būtu jāklusē?”

Princese Olga atbildēja: “Arī man reiz pavēlēja apsēsties un aizvērt muti un nekad nemazgāt savu netīro veļu publiski, lai kas tas arī notiktu. Tāpēc es domāju, ka karaliene to dara pareizi.”

Lorīna piebilda: “Jā, viņa vienkārši tiek ar to galā un arī strādā neticami smagi.”

Pēc Meganas un Harija “sprādzienbīstamās” intervijas ar Opru Vinfriju karaliskajai ģimenei nācās saskarties ar jaunu kritikas vilni un atrasties kā zem kārtējās lupas. Intervija tika pārraidīta Lielbritānijā un ASV 2021. gada marta sākumā, to vēlāk raidīja arī televīzija Latvijā. Tajā pašā mēnesī aptauja atklāja, ka Lielbritānijas sabiedrība neatbalsta Meganas un Harija lēmumu veikt šādu smalka izklāsta interviju.

Olga piebilda, ka tam, ka viņa ir princese “nekad nav bijis nekādas ietekmes uz viņu” un, ka viņa bija “šausmās”, kad 1967. gadā izlasīja rakstu, kurā bija minēts, ka viņa varētu būt potenciālā līgava princim Čārlzam, neraugoties uz to,  ka viņi ir radinieki. Runājot par to, ka viņa tika uzskatīta par potenciālo Čārlza līgavu, viņa turpināja: “Harpers & Queen, vai Harpers, kā tas bija toreiz, uzrakstīja rakstu par mani kā potenciālu līgavu. Bet viņi tā rīkojās arī attiecībā uz citām ārvalstu karalistēm, piemēram, zviedriem, luksemburgiešiem, visām šī laikmeta princesēm, kuras bija 1967. gadā, kā iespējamām piemērotām līgavām princim Čārlzam. Mana māte izplatīja šo informāciju, un es par to neko nezināju, līdz tā iznāca presē un es biju šausmās.”

“Vai Jūs nemaz neiedomājies, ka varētu veikt šo darbu? “vaicāja Lorīna.

“Nemaz,” viņa atbildēja. “Mana māte teica visas šīs lietas par mani, un es nedrīkstēju runāt pati.

Princese Olga šobrīd un jaunībā

Olgas vecāki revolūcijas laikā aizbēga no Krievijas – gadu pēc tam, kad boļševiku revolucionāri Jakova Jurovska vadībā 1918. gada jūlijā Jekaterinburgā nogalināja caru Nikolaju II un viņa ģimeni. Caur savu māti ir Nadīnu Silviju Adu Makdugalu, Olga ir arī Viljama Patersona, kurš 1694. gadā nodibināja Anglijas Banku, un arī Henrika Borgstrēma, kurš dibināja Somijas Banku, pēctece.

Olga, kura lieto sava uzvārda angļu valodas rakstību “Romanoff” atšķirībā no krievu valodas “Romanova”, mācījusies mājmācībā, ceļojot un pārceļoties starp Londonu, Skotiju un Kentu, taču 2000. gadā atgriezās Provenderas vēsturiskajās mājās.

Princese Olga sacīja, ka viņa ir audzināta “ekscentriskā veidā” un tas, ka viņai ir karaliska izcelsme, nekad nav viesis īpašu nozīmi viņas dzīvē.

“[Tas] vispār neko neietekmēja,” viņa teica. “Es tiku audzināta diezgan ekscentriskā veidā, ar guvernanti un auklēm, un mani ļoti saudzēja un viss. Tātad, lai gan es zināju, kas ir mans tēvs, tam nebija ietekmes.”

Provenderu 1921. gadā nopirka vecmāmiņa Konstance Borgstrēma, un tā ir piepildīta ar visu izcilo krievu radinieku portretiem.Romānovu pēcnācēja tagad pavada laiku, atjaunojot savu Lielbritānijas ģimenes māju un izīrējot agrāko kalpotāju spārnu AirBnB, lai nopelnītu papildu naudu.

 

Iepriekšējais rakstsMelnā josla pazīstamās režisores Cinovskas dzīvē
Nākamais rakstsSmaga avārija šodien notikusi Rīgā – VIDEO