Vecāsmātes pūra lādē meklējām padomus par sejas maskām. Atradām gan par to lietošanu, gan receptes dažu labu masku pagatavošanai.

 

Maskas lieto, lai sejas ādu attīrītu, uzlabotu barošanu un asinsriņķošanu. Tās ir papildu līdzeklis sejas kopšanā, bet ne sejas kopšanas aizstājējs. Maskas tikai uz neilgu laiku izgludina sīkās krunciņas, atsvaidzina un padara ādu stingru. Tomēr jāatgādina, ka sistemātisku, rūpīgu sejas kopšanu maskas neaizvieto.

 

Pirms maskas uzlikšanas āda jānotīra, jāpaplašina poras ar siltas kompreses vai tvaika peldes palīdzību. Ja sejas āda ir sausa, iepriekš jāuzklāj plāna barojoša krēma kārtiņa un tikai pēc tam jāliek sejas maska.

 

Aukstās maskas atstāj uz sejas 15 – 20 minūtes. Lai aizsargātu acis un atsvaidzinātu tās, jālieto kumelīšu kompreses. Maskas nedrīkst likt tuvu pie acīm, mati jāatglauž un jānostiprina ar elastīgu lentu. Pēc maskas uzlikšanas jāatguļas, paliekot zem kājām spilvenu, jāatslābina muskuļi, jānomierinās. Vēlams, lai telpā būtu pakrēsla. Ja pēc maskas uzlikšanas turpina kustēties, staigāt vai runāt, maskai nebūs praktiskas nozīmes. Lai masku nomazgātu, sākumā lieto siltu, pēc tam aukstu ūdeni. Pēc nomazgāšanas seju un kaklu ar viegliem piesitieniem pamasē ar vates piciņu, kas samērcēta sejas ūdenī (mūsdienās – toniks – red.), kuram ir ādu savelkošas un uzmundrinošas īpašības. Ādu savelkošās īpašības iespējams palielināt, ja ūdenim, kuru lieto maskas noņemšanai, pieveno citrona sulu, vai arī ierīvē seju ar ledus gabaliņu. Ledu tādā gadījumā katrā ziņā ietin dvielī.

 

Sejas ādu ļoti labi atsvaidzina augļu sulu maskas. Tomēr šīs maskas jālieto ļoti uzmanīgi, jo dažiem cilvēkiem āda tās nepanes. Maskas pagatavošanai ņem pilnīgi svaigus augļus, to sulu sajauc ar rīsu, kviešu vai mandeļu miltiem un pienu. Šo maisījumu vai vienkarši augļu masku uzklāj uz sejas, pēc tam sejai uzliek no audekla pagatavotu masku. Dažkārt uz sejas var uzlikt arī augļu vai dārzeņu – arbūzu, tomātu, apelsīnu u.c. gabaliņus.

 

Vasaras periodā, kad augļu un dārzeņu ir daudz, augļu maskas ir viegli pagatavojamas. Bez jau minētajiem augļiem un dārzeņiem var izmantot arī burkānus, pētersīļus, gurķus. Augļu sulu ieteicams pievienot arī olas baltuma maskai.

 

Dažas receptes

  •  Vienu karoti medus, karoti mandeļu miltu un vienu olas dzeltenumu labi sarīvē. Ar šo masu pārklāj seju un kaklu. Pēc 20 minūtēm nomazgā.
  •  Maska, kas pagatavota no rūpīgi sarīvētas olas, baro sejas ādu ar tādām sevišķi vērtīgām vielām kā holesterīns un lecitīns.
  •  Maska, kas pagatavota no olas dzeltenuma un salda krējuma, mīkstina un baro sausu ādu.
  •  Ādu stipri savelk maska no saputota olas baltuma, kam pievienota citronu sula. Masku nedrīkst lietot, ja ir sausa āda.
  •  Maska, kas pagatavota no saputota olas baltuma un mandeļu klijām, ieteicama taukainai lielporainai ādai. Nedrīkst lietot biežāk kā reizi nedēļā.
  •  Ādu ātri asvaidzina un izlīdzina maska, kas pagatavota no rauga un silta piena.
  • Majonēze: seju ieziež ar mandeļu vai olīvu eļļu, tad uzklāj svaigu olas dzeltenumu. Ar mitriem pirkstiem seju masē, kamēr izveidojas putas, pēc tam emulsija. Masku atstāj, līdz tā izžūst, tad seju nomazgā. Sevišķi ieteicama sausai jutīgai ādai.
  • Vienu karoti mandeļu eļļas sajauc ar karoti šķidra medus un olas dzeltenumu, kas nepieciešams, lai iegūtu pastas veida konsistenci. Uzziež uz sejas.

 

Var minēt arī daudz citu variantu. Svarīgi atgādināt, ka sievietei, kopjot sejas ādu, nav jāaizmirst arī par kaklu. Arī kakla ādai jābūt elastīgai, stingrai, tīrai un gludai. Masku lielā nozīme ir tā, ka tās, pirmkārt, baro ādu ar nepieciešamajām vielām: aminoskābēm, holesterīnu, lecitīnu un vitamīniem, otrkārt, iedarbojas uz tām ādas kārtām, kuras gandrīz nemaz neelpo (no kā veidojas nepareiza asinsriņķošana ādā un pastiprināta sviedru izdalīšanās). Maska zināmā mērā ir silta ādas attīrīšanas vanna. Kad maska ir uzlikta, noris reakcija: nevajadzīgie vielu maiņas produkti un atmirušās šūnas no ādas virspuses tiek aizgādātas projām, atveras poras, nelielie strutu perēkļi ātrāk nobriest, tai pašā laikā sejas vaibsti paliek bez izmaiņām. Asinsriņķošanas uzlabošanās ādas dziļākos slāņos un muskuļos sekmē tauku spilventiņu uzsūkšanos un muskuļu nostiprināšanos.

__________

Avots:J.Tomaškova. Veselība un skaistums.

 
Iepriekšējais rakstsDzimšanas datumam ir milzu spēks: atklāj savējo! 1. – 7. datums
Nākamais rakstsZinātnieki izstrādājuši 9 risinājumus mūžīgajai aptaukošanās problēmai