Diena, kad balta laime apspīdēs tikai Tevi un pirkstā tiks uzvilkts gredzens ar mūžības solījumu, var pienākt nemanot. Kaut gan arvien biežāk tiek sacīts, ka visu sieviešu kvēlākais sapnis par kāzām piederas pagājušajam gadsimtam, laulības joprojām ir drosmīgākais un mīlestību apliecinošākais solis divu cilvēku starpā. Kā saprast, vai jau tagad esi gatava dalīt savu dzīvi ar vēl kādu un būt blakus vienmēr?

 

Vai tas ir tas, ko es vēlos?

Precības nenozīmē tikai baltu kāzu kleitu un svinības trīs dienu garumā. Pašai nemanot, dzīve mainīsies tāpat kā iepriekš nospraustie mērķi. Ja esi izteikta karjeriste, padomā, kā tas ietekmēs Tavu profesionālo jomu, zinot, ka būs vēl kāds, kas vēlēsies ar Tevi pavadīt laiku un vienmēr būt blakus. Protams, laulība un karjera ir savienojamas, taču ir vērts padomāt pa to, no kā iespējams nāksies atteikties ilgtermiņā. Varbūt Tu jūti, ka īstais laiks kāzām vēl nav pienācis, taču gribi turpināt attiecības – tas nav nekas nosodāms. Izrunājies ar savu otro pusīti! Labāk ir pagaidīt, nekā steigā pieņemt nepareizu svarīgāko dzīves lēmumu.

 

Kāpēc es to daru?

Ne vienmēr motīvi, kas liek piekrist bildinājumam, ir vieni un tie paši. Lai gan laulības pēc savas būtības apliecina pilnīgu uzticību un mīlestību vienam pret otru, nav noslēpums, ka tas ir veids paspīdēt draudzeņu vidū, esot pirmajai, kas apprecas, apliecinot savu stabilo sociālo stāvokli, rīkot kāzas neplānotas grūtniecības un reliģisko uzskatu vadītai vai sliktākajā gadījumā – precēties mantkārīgu nolūku dēļ. Attiecībām, kas ilgst vairākus gadus, noslēgties ar kāzām ir tikai apsveicami, taču, ja precies pēc dažu mēnešu kopā būšanas, pajautā sev, kāpēc to vēlies darīt tik ātri. Varbūt tam ir kāds īpašs iemesls, ko redzi tikai Tu, bet ne partneris. Bailes no tā, ka paliksi vecmeita, ja drīz neapprecēsies, ir nevietā – ar tik drīzu vēlmi iestūrēt laulības ostā Tu tikai nobiedēsi otro pusīti.

 

Vai spēšu būt kopā ar viņu visu dzīvi?

Uz šo jautājumu daudzi tik drīz nespēj rast atbildi. Ja pastāvīgi strīdaties un pat pieļaujat iespēju, ka kādreiz varētu šķirties, nav labākais laiks savienot dzīves ar „jā” vārdu. Arī šajā gadījumā vieglāk ir tiem, kuru attiecības ilgušas vairāku gadu garumā. Iepazītie niķi un stiķi ir zināmi, tādēļ Tu vari saprast, ko sagaidīt no partnera konkrētās situācijās, kā rīkoties, reaģēt, pārsteigt, kas jums abiem saskan un par ko labāk diskusijās neiesaistīties. Rodas mazāka iespēja, ka pēc kāzām kaut kas radikāli mainītos, vien par laulībām atgādinošais riņķis pirkstā.

 

Kur es sevi redzu nākotnē?

Pastāv divas viedokļu frontes: viena apgalvo, ka pārim ar kopīgiem noteiktiem mērķiem ir lielāka iespēja veiksmīgai laulībai. Otri parasti teic: „Dzīvosim, redzēsim!” Taisnība slēpjas abos uzskatos. Precības paredz kopīgas dzīves uzsākšanu un to vienkārši nav iespējams izdarīt tāpat vien bez līdzīgām interesēm, mērķiem un vīziju par to, kādus sevi redzat pēc pāris gadiem. Tomēr grandiozu rezolūciju uzstādīšana var beigties ar sabrūkošām cerībām, ja viss neizdodas tā, kā plānots. Pārrunājiet, ko jūs vēlaties sasniegt un kā tam palīdzēs tas, ka būsiet precējušies! Sākumā nospraudiet salīdzinoši nelielus mērķus, piemēram, saglabāt vai atrast jaunu darbu, iekārtoties kopdzīvei, būt laimīgiem ar to, kas jums ir tagad. Vēlāk, apstākļiem stabilizējoties, vēlmes var kļūt lielākas. Protams, nepārstāj ticēt un sapņot – un sapņo daudz – taču atceries sabalansēt ieceres ar reālajām iespējām.

 

Ko man tas dos un ko nāksies upurēt?

Laulību abas puses ir kā svaru kausi – no kaut kā ir jāatsakās un kaut kas ir jādod pretī. Iespējams mainīsies Tavas prioritātes un būs jāupurē tas, kas līdz šim bijis nozīmīgs. Tā var būt, piemēram, karjeras izaugsme. Rēķinies, ka ģimenes pieaugums liks uz kādu laiku atsacīties no visa pārējā, taču tas nenozīmē, ka sapnis par darbu jāmet pie malas. Vienmēr ir iespējams atrast citu ceļu, kā nokļūt pie kārotā mērķa un varbūt laulības ir iespēja, kā sasniegt to citādākā veidā, turklāt ar mīļotā cilvēka atbalstu, ko saņemsi un gādāsi pretī otram.

 

Vai mēs to varam atļauties?

Šķietami lieks, tomēr vitāli svarīgs jautājums skar arī jūsu finanses. Pirms precēties, padomā, kādā pozīcijā šobrīd atrodies. Vai Tev ir labi apmaksāts, stabils darbs? Vai mums nav parādu? Vai spēsi rēķināties ar mīļotā vajadzībām? Vai nebūsi tas iemesls, kura dēļ pastāvīgi trūkst naudas otram? Vai varēsi uzturēt sevi un otru gadījumā, ja plāni mainās uz slikto pusi vienam vai abiem no jums? Svarīgi, lai partneri attiecībās būtu vienlīdzīgi un saņemtu nepieciešamo atbalstu viens no otra, nevis uzsāktu nemitīgus strīdus. Turklāt arī paši kāzu izdevumi sastādīs ievērojamu summu. Neļauj, lai tas ietekmē Tavas attiecības. Mērķis taču ir būt laimīgiem, vai ne tā?

 

Atrodi pārliecību sevī – pārējais pie Tevis atnāks pats!

Sabiedrība

Magones sētā jau kopš vasaras dīvaina situācija – viņa skaidro, kas noticis

Jau vasarā “Avotiņu” pagalmā uzradās STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigznes Magones vīra Žaņa telts...

Parādās jaunas ziņas par kādreiz tik populāro dziedātāju Martu Ritovu

  Dziedātāja un dziesmu autore Marta Ritova kopā ar studijas RASA bērniem radījusi “Gaismas dziesmu”, kurā...

Izmaksāta visu laiku lielākā OCTA atlīdzība par Latvijā notikušu smagu negadījumu

  Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) šī gada septembrī veicis vēsturiski lielāko izmaksu no...

Princis Harijs atkārto vēsturi: Viņš ir nožēlojams un izmisis

Princis Harijs izskatās tikpat nožēlojams un izmisis kā Edvards VIII, un izstaro tādas pašas skumjas...

Daļa latviešu pieļauj šīs 3 kļūdas, izmantojot taromātus. Vai esi viņu vidū?

  Palielinoties nodoto depozīta iepakojumu īpatsvaram un aktivitātei depozīta punktos, SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” aicina iedzīvotājus...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Otrdienas rīts pienācis ar traģisku ziņu

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 3. oktobra plkst. 6.30 līdz 4. oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. oktobris

  Šodien vajadzētu pievērst uzmanību saviem vārdiem. Viss, ko tu nejauši izteiksi pat, negribot neko sliktu,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. oktobris

Šis ir ideāls brīdis jaunām romantiskām saistībām un flirtam. Neesi pārsteigts, ja starp tevi un...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. oktobris

  Šodien sāksi just enerģijas pieplūdumu. Mēģini saprast un apzināties savas pamatvērtības. Mēģini savas šīs dienas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. oktobris

  Šodien ir īstais brīdis, lai strādātu un attīstītu savu pašdisciplīnu. Atceries lietas, ko iepriekš nācies...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. septembris

Šī diena var izrādīties diezgan saspringta. Pirmajā tās pusē vajadzētu atturēties no dažādu lietu iegādes,...

Mājai un Dārzam

Izskan brīdinājums par laiku vakarā un naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku pirmdienas vakarā un naktī uz...

Laiks mainīsies! Sinoptiķim Bricim jaunas ziņas par šonedēļ un turpmāk gaidāmo

  Kāds laiks gaidāms turpmāk? To sarunā ar "Rīta panorāmu" skaidro LTV laika ziņu redaktors Toms...

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku šonedēļ – prognoze 7 dienām!

  Pirmdien Latvijai no dienvidaustrumiem pietuvosies plašs ciklons, kura rietumu mala arī noteiks laikapstākļu nedēļas sākumā...