Enerģijai ir ļoti svarīga loma ekonomiskajā izaugsmē un īpaši nabadzības samazināšanā. Tomēr 1,4 miljardiem cilvēku joprojām nav piekļuve elektrībai vispār, un tas ir ļoti satraucoši! Modernās enerģijas sistēmas mērķis ir nodrošināt elektrību maksimāli uzticamā, ilgtspējīgā un tīrā veidā par zemu cenu. Galvenie atjaunojamās enerģijas avoti ir vēja enerģija, saules enerģija, hidroenerģija un biomasa. Lūk, dažas jaunākās atjaunojamās enerģijas tehnoloģijas:

 

Vēja enerģija

Šī dabas iedvesmotā vēja turbīna ir veidota tā, lai izskatītos pēc koka, kas ģenerē ilgtspējīgu elektrību. Katrs koks sastāv no 54 mikro turbīnām, kas var ražot līdz pat 2400 KWh gadā. Vējdzirnavas var nodrošināt ar enerģiju biroja telpu līdz 100 kvadrātmetriem ar zemāko iespējamo enerģijas patēriņu, 15 ielas lampas vai pat vairāk nekā 80% no vidējā mājsaimniecības patēriņa.

Vējdzirnavu dizains ļauj tām uztvert pretvēju no jebkura virziena, sākot no nelielas vēja pūsmas līdz stiprām brāzmām, lai tās varētu ražot enerģiju jebkuros laikapstākļos. Koku var “iestādīt” jebkurā vietā un tas nerada pilnīgi nekādu troksni, pateicoties inteliģentajam tiešās piedziņas mehānismam, kas darbojas bez jostām vai zobratiem. Tas iztur spēcīgākās vētras un tā darbmūžs ir aptuveni 25 gadi.

 

Saules enerģija

Saules enerģijas un elektroauto uzlādes kombinācija ir risinājums, kas paver iespēju ievērojami samazināt atkarību no fosilā kurināmā. Elektrība nāk no visdažādākajiem avotiem un elektroauto jādarbojas ar atjaunojamiem avotiem.

Turpmāko gadu laikā elektroauto kļūs aizvien populārāki, un mēs varam gaidīt, ka gandrīz visi, kas izmanto saules enerģijas sistēmu, ierīkos saules uzlādes stacijas mājās.

Lai tas notiktu, mums ir nepieciešamas fundamentālas izmaiņas veidā, kā mēs skatāmies uz automašīnu darbības avotiem un absolūti dabīga evolūcija enerģijas infrastruktūras jomā.

Vairums cilvēku domā, ka elektroauto vai hibrīdauto jālādē īsu laiku 2 līdz 4 minūtes, līdzīgi, cik laiku prasa krājumu papildināšana degvielas uzpildes stacijā.

Ne pārāk tālā nākotnē lielākā daļa cilvēku uzlādēs savus elektroauto, izmantojot saules uzlādes stacijas tieši savās mājās, kamēr viņi guļ, atrodas darbā vai nodarbojas ar citām lietām.

 

Hidroelektroenerģija

Hidroelektroenerģijas turbīna darbojas kā zemūdens vēja turbīna – straumes spēks upē vai ūdens kanālā iedarbina rotoru, kas griež ģeneratoru, lai ražotu elektrību.

Jauda ir atkarīga no ūdens plūsmas, bet šī projekta izstrādātāji apgalvo, ka turbīna vidēji var nodrošināt 8500 kilovatu stundas gadā.

Upes ir daudz uzticamāki un pastāvīgāki enerģijas avoti nekā saule vai vējš. Hidroturbīnai ir izcila reāla priekšrocība pār visiem citiem atjaunojamās enerģijas avotiem, jo tā darbojas nepārtraukti.

Tas var būt ļoti noderīgi, jo samazina vajadzību pēc baterijām, lai uzglabātu ģenerēto elektrību, kas parasti ir diezgan dārgs komponents sistēmās, kas balstītas uz sauli vai vēju.

 

Biomasa

Atkritumus, ko mēs visi saražojam ik dienu, var pārvērst noderīgās lietās, piemēram, elektrībā, siltumā vai pat degvielā. Uzglabātus cietos atkritumus var pārvērst gāzē, lai ražotu elektrību.

Viedas kopienas var gūt labumu no atkritumu apsaimniekošanas objektiem, kas sadedzina atkritumus un pārvērš to ķīmisko enerģiju termālajā.

Dedzināšana ir ierastākā tehnoloģija, kādā atkritumi tiek pārvērsti enerģijā. Šajā procesā organiskos, no atkritumiem iegūtos produktus, pilnībā sadedzina ļoti augstā temperatūrā. Šāda veida pārstrādi sauc par termisko pārstrādi, un ģenerēto siltumu var izmantot, lai ražotu enerģiju.

Lai gan jūs iespējams prātojiet, vai 5G tehnoloģija vai citas tehnoloģijas ietekmē atjaunojamo enerģiju, vidi un citus aspektus, vēlos uzsvērt, ka tā noteikti nav. Pat, ja jūs izmantojiet 5G tehnoloģiju savā tālrunī, spēlējot spēles tiešsaistē, spēļu automāti, runājot pa telefonu, sūtot īsziņas utt., tās neietekmē šo enerģiju vai vidi kopumā. Tāpēc varat būt droši, arī visi dabas mīļotāji joprojām var izmantot jebkuru tehnoloģiju, jo tā nav kaitīga.

 

Secinājums

Tomēr nepieciešama pilnīga vietējo iestāžu, tehnoloģiju uzņēmumu, universitāšu un, jo īpaši, pilsoņu iesaiste, lai ieviestu šīs tehnoloģijas un sasniegtu to mērķus.

Iepriekšējais rakstsPrātam neaptverami, kas notiek, Daugavpils ielās izejot ar Ukrainas karogu – VIDEO
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. marts