23. aprīlī Bauskas novadā automašīnas „Ford Mondeo” vadītājs nepakļāvās atkārtotām un vairākkārtējām policijas darbinieku prasībām apturēt transportlīdzekli un bēga no policijas ekipāžas. Automašīna tika apturēta pēc dienesta ieroča pielietošanas. Par izdarītajiem likumpārkāpumiem ir sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi un viens kriminālprocess.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa darbinieki sestdienas, 23. aprīļa, pēcpusdienā, veicot ceļu satiksmes uzraudzību, Bauskas novada Iecavas pagastā uz autoceļa Iecava – Stelpe 8. kilometrā pamanīja automašīnu „Ford Mondeo”, kas brauca ar ieslēgtiem tālās gaismas lukturiem. Kad likumsargi aicināja transportlīdzekļa vadītāju apstāties, viņš nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām un uzsāka bēgšanu.

Policisti, izmantojot dienesta transportlīdzekļa speciālās skaņas un gaismas signāla bākugunis, kā arī skaļruni, vairākkārt izteica prasību apturēt automašīnu, taču tās vadītājs ignorēja policijas darbinieku likumīgās prasības un turpināja bēgšanu, braucot ar ātrumu 182 km/h vietā, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 90 km/h.

Kad „Ford Mondeo” vadītājs nokļuva uz grants seguma ceļa, viņš samazināja ātrumu, un policists, vispirms pārliecinoties, ka tuvākajā apkārtnē nav cilvēku vai māju, raidīja gaisā trīs brīdinājuma šāvienus un piecus šāvienus pa transportlīdzekļa aizmugurējo kreiso riepu, to bojājot. Pēc dienesta ieroča izmantošanas un pielietošanas autovadītājs bēgšanu pārtrauca.

Policijas darbinieks ir tiesīgs pielietot šaujamieroci galējas nepieciešamības situācijā, lai apturētu transportlīdzekli, nodarot tam bojājumus, ja tā vadītājs ar savu rīcību rada reālus draudus personu dzīvībai un veselībai un nepakļaujas policijas darbinieka prasībai apstādināt transportlīdzekli un ja nav citas iespējas viņu aizturēt.

Pārbaudes laikā policisti noskaidroja, ka autovadītājs pie stūres sēdies bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām, turklāt būdams 0,84 promiļu reibumā. Par notikušo ir sākts kriminālprocess. Jāpiebilst, ka 1990. gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš vairākkārt ir nonācis policijas redzeslokā par dažāda rakstura likumpārkāpumiem.

Tāpat pret vīrieti ir sākts administratīvā pārkāpuma process par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā. Par šādu likumpārkāpumu transportlīdzekļa vadītājam piemēro naudas sodu no 360 līdz 480 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz sešiem mēnešiem.

Otrs administratīvā pārkāpuma process ir sākts par vairākkārtēju neapstāšanos pēc policijas darbinieka prasībām, un par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu no 1200 līdz 2000 eiro, kā arī atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz 5 gadiem.

Valsts policija atkārtoti aicina ikvienu transportlīdzekļa vadītāju atcerēties, ka sēšanās pie stūres, esot alkohola reibumā, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana ir bīstama ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, un pārgalvībai var būt traģiskas sekas.

 

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Brīvdienas sākušās ar ļoti skumju vēsti

  Kā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, piektdien no ezera Ventspils novadā izcelts miris cilvēks. Glābēji...

Nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno brīdinājumu par karstumu un ugunsbīstamību gan...

Diemžēl vēlā piektdienas vakarā notikusi traģēdija

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 87 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 16 personas un viena gāja...

Jaunas ziņas “Lidl” veikalu pircējiem

  Šonedēļ “Lidl” veikalos Latvijā sākusies pāreja uz pilnīgi jaunu čeku papīru. Vizuāli atšķirīgais, gaiši zilais...
Foto:Wall321.com

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku šajās brīvdienās; kas mūs gaida turpmāk?

Šonedēļ laika apstākļus turpina noteikt augsts spiediens. Nedēļas izskaņā saglabāsies sauss un lielākoties saulains laiks,...

Valsts policija nākusi klajā ar nopietnu brīdinājumu iedzīvotājiem

Šā gada jūlijā un augustā Valsts policijas iecirkņos visā Latvijā ir saņemta informācija no iedzīvotājiem,...

Horoskopi un Testi

pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 13. augusts

  Ja tev šodien vajadzēs organizēt kādus pasākumus, kaut nelielus, to vajadzētu paveikt dienas pirmajā pusē....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 12. augusts

Dienas pirmajā pusē tev vajadzētu vairāk paļauties uz savu intuīciju. Ļoti piemērota diena, lai to...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 11. augusts

Šī nudien būs saspringta diena. Attiecībās šajā dienā kļūs dziļākas, stabilākas un nopietnākas. Jutīsi enerģijas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. augusts

Šī diena būs piepildīta ar dažādiem negaidītiem notikumiem. Iespējams, viss attīstīsies pretēji tam, kā biji...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. augusts

Laba diena, lai izvēlētos sabiedrotos. Šodien tev būs paaugstinātas analītiskās spējas un intuīcija būs īpaši...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. augusts

  Labs laiks problēmu risināšanai un lēmumu pieņemšanai, kas saistīti ar nekustamo īpašumu. Centieni un darbības...

Mājai un Dārzam

Nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno brīdinājumu par karstumu un ugunsbīstamību gan...
Foto:Wall321.com

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku šajās brīvdienās; kas mūs gaida turpmāk?

Šonedēļ laika apstākļus turpina noteikt augsts spiediens. Nedēļas izskaņā saglabāsies sauss un lielākoties saulains laiks,...
Foto:Flickr.com/Jani Halinen/CC

Brīdina par laiku šorīt Rīgā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs otrdienas rītā izplatījis brīdinājumu par stipru lietu Rīgā. 09.08.2022. no...