Mīlestības apliecinājums, dziedniecisks brīnumlīdzeklis, mūžīgās jaunības noslēpums – skaistākā pasaules blakuslieta ir skūpsts.

 

Bērnībā tas ir tik dabiski – sabučot savus mīļos! Mammu, tēti, kucēnu un plīša lāci. Draugu bērns savulaik, ticis laukos, nevarēja vien nopriecāties par pīlēniem. Pacēla vienu, saspieda cieši saujā, no sirds sabučoja un nolika atpakaļ zemē. Tad ņēma nākamo. Tad vēl vienu, līdz pieaugušie mazo pasaules mīlētāju apturēja. Izrādās, pīlēni pēc tik sirsnīgas nebija vairs nekādi dzīvotāji…

 

 

Pusaudža gados dramatisma nokrāsu iegūst ne tikai mīlas objekts, bet arī subjekts, jo, izrādās, skūpstīties ir jāmāk, turklāt bez treniņa un ne sliktāk kā kinofilmās. Pasargs Dievs, ja nāks gaismā, ka esi zaļknābis! Diezin vai satraukumu spēs mazināt otra mēle tavā mutē. Drīzāk gan otrādi. Labā ziņa ir tā, ka neviens, kas gribējis, nav palicis bez prakses vai baudas, ko sniedz lūpu valoda.

 

 

Kurš gan neatceras pirmo īsto skūpstu?! Satraukumu, mulsumu, kņudoņu pakrūtē, miklo lūpu pieskārienu un vēlmi, lai skaistais mirklis tik ātri nebeidzas. Neviens mīlestības apliecinājums nedara tik atkarīgu kā skūpsts. Sens ķīniešu sakāmvārds saka: „Skūpstīt – tas ir kā dzert tēju no sieta. Tās nekad nav gana.“ Ne tikai atkarīgu, bet arī laimīgu dara skūpsts – un tas nav subjektīvs vērtējums, bet zinātniski pierādāms fakts, jo skūpstoties izdalās endorfīni.

 

 

Kad saprātīgā vecumā ļaušanās skūpstam šķiet tikpat dabiska kā bērnam, liekas, ka nu gan par to visu jau zinām, tomēr pārsteidzošā kārtā ir vēl kas tāds, kas var pārsteigt. Piemēram, vēloties ar skūpstu princesi pie dzīvības dabūt, var iekulties lielās nepatikšanās, jo pasaulē ir vietas, kur ar likumu ir aizliegts skūpstīt guļošu daiļavu.

 

 

Labākās zāles

Skūpsts dara ne tikai laimīgu, bet arī veselu. Katrs lūpu pieskāriens ir maza pote jeb līdzeklis imūnsistēmas stiprināšanai. Kā tas var būt? Siekalās ir ne mazums baktēriju – ja tās visas darītu savu melno darbiņu, mīlētāji būtu slimīgākie ļaudis pasaulē, tomēr tā nav – tieši pateicoties baktērijām, viņi rūdās un nepadodas dzīves likstām. Vēl vairāk, viņi nesliecas dzīvi uztvert kā nastu, bet gan kā lielāko dāvanu un ir laimīgi, jo katru mīļu dieniņu var dāvāt mīļumu un maigumu savam „sirds āķim”. Tādu dāsnumu dzīve atalgo – pateicoties endorfīniem jeb laimes hormoniem, pat fiziskas sāpes tiek mazinātas. Tam var droši ticēt – nav dzirdēts, ka svaigi iemīlējušies ļautiņi atteiktu otram skūpstu galvassāpju dēļ.

 

 

Fitness

Tā varbūt nav labākā motivācija apmainīties maiguma izpausmēm, bet zinātnieki ir pētījuši un izpētījuši, ka skūpstoties mēs patērējam apmēram 20 kalorijas. Gribas pirms miega kā salda? Šokolādi, cepumiņu? Izvēlies skūpstu – tā priekšā kalorijas atkāpsies!

 

 

Līdzeklis pret grumbām

Skūpsts ir īstens brīnumlīdzeklis pret modernās pasaules lielāko biedu – novecošanos. Skūpstoties mēs nodarbinām 38 sejas muskuļus. Nav maz. Intīmo nodarbi regulāri piekopjot, muskuļi pastāvīgi tiek trenēti, līdz ar to arī krunkas nogludinātas un novērsta jaunu veidošanās.

 

 

Piederība vairākumam

Vai zini, uz kuru pusi pieliec galvu, kad skūpsties? Pusei nav nozīmes. Nozīme ir faktam, ka galva tiek pieliekta. Tā dara trešdaļa mīlētāju.

 

 

Dzīves uzdevums

Īsta kaislība gadus neskaita! Sirma galva nav šķērslis maiguma izpausmēm. Cilvēks līdz 70 gadu vecumam vidēji skūpstās 100 000 reižu jeb, aptuveni rēķinot, 76 dzīves dienas bez pārtraukuma.

 

 

Eksāmens

Ne tikai pusaudžiem sirds pukst straujāk, kad pirmo reizi lūpām jāpieskaras otra mutei. Pēc iepazīšanās portāla „bildkontakte.de” aptaujas datiem, slikta pieredze pirmā skūpsta laikā 58% sieviešu ir pietiekams iemesls pārtraukt tikko kā dzimušās attiecības. Vīrieši, izrādās, ir krietni tolerantāki. Nebija īsti tā, kā domāts? Vairumam stiprā dzimuma pārstāvju tas nav iemesls nemēģināt vēlreiz un neaicināt jauno draudzeni uz vēl vienu randiņu. Cimperlīgāki ir tikai 22% vīru – viņus gan pirmais neveiksmīgais tuvināšanās mēģinājums aizbaida uz visiem laikiem.

 

 

Bučas spēks

Mūsos dus nevaldāma spēka rezerves. Vajag tikai tās atbrīvot, lai notiktu brīnumi. Pat tāda nieka skūpsta laikā, izrādās, lūpas spēj saskarties ar spēku, kas pielīdzināms 15 kilogramu spiedienam.

 

 

Nebaidies no vardēm!

Pasakā viss ir skaisti – atliek tikai noskūpstīt vardīti, lai glumais rāpulis pārtaptu daiļā princī! Dzīvē varde savu veidolu mēdz tik strauji arī nemainīt. Ko darīt? Meklēt nākamo! Kā rāda amerikāņu portāla „meeteez.com” aptauja, sieviete vidēji spiesta 22 vardes noskūpstīt, līdz atrasta īstā – sapņu princis! Iespaidīgs cipars. Ja tev laimīgā loze trāpījusies ātrā, priecājies – esi izredzētā!

 

 

Aizliegts!

Hipiju laikā publiskā vietā skūpstīties nozīmēja izaicināt rātno sabiedrību. Tas bija skandāls! Daudzās zemēs vēl šodien spēkā ir dažādi ierobežojumi, un ne tikai tādās, kur to prasa stingra reliģiozitāte. Dažos ASV štatos mīlniekiem nākas rēķināties ar visai savdabīgu skūpstu likumdošanu. Piemēram, Nevadā, Eurekas pilsētā, skūpsts ir liegts ūsainiem vīriešiem, bet Kolorado svēts ir nakts miers – sievieti nedrīkst skūpstīt, ja viņa dus saldā miegā.

 

 

Maigās sekundes

Tas pagāja kā mirklis īss! Vēsu skatu raugoties, tā viss nav. Skūpsts vidēji ilgst divpadsmit sekundes. Vienmēr tā nav bijis. Lai arī pasaule pieredz paātrinājumu, skūpsts turas straumei pretim – pirms nieka divdesmit gadiem saldais prieks bija uz pusi īsāks.

 

 

Skūpstīsimies biežāk!:)

Iepriekšējais rakstsSapņu darbs: Valstis, kurās vislabprātāk strādātu 2/3 pasaules iedzīvotāju
Nākamais raksts3 sirsnīgi padomi TAVAS sirsniņas veselībai