Ingūnas dzimtā puse ir Jēkabpils, bet daudzus gadus viņas mājas ir Rīgā. Viņa atzīst, ka dzīvē ir ļoti veicies. Ir pieaudzis dēls, labs darbs vienā no lielākajām būvmaisījumu ražotnēm Baltijā, brīnišķīgi cilvēki apkārt. Patīk pavadīt laiku laukos, daba, dzīvnieki un ceļot. Pēc dabas viņa ir ļoti komunikabla, sabiedriska un atsaucīga, vēsta organizācija Ziedot.lv

“Esmu darbīga un enerģiska, tāpēc, kad pirms 3,5 gadiem sajutos apātiska un sagurusi, tas lika aizdomāties. Šajā situācijā man izdevās nokļūt pie zinošiem, atsaucīgiem mediķiem, ātri noteikt pareizo diagnozi – ALL (akūta limfoblastu leikēmija), jeb tautas valodā – asins vēzis. Sajutos kā karā, kurā jāuzveic ienaidnieks un uzvaras cena ir dzīvība. Tas bija grūti gan emocionāli, gan fiziski, bet izturēju. Milzīgs bija atbalsts no līdzcilvēkiem, tas uzmundrināja arī tad, kad likās, ka debesis ir melnas un nav neviena saules stariņa. Atgriezos dzīvē ar prieku un pateicību, jo nosacīti šajā karā tika pasludināts pamiers,” stāsta Ingūna.

Šī slimība ir gana viltīga un neprognozējama. Šajā pavasarī Ingūna ar to sastapās vēlreiz. Atkal bija jāpārdzīvo tie paši un vēl lielāki izaicinājumi. Pēc kārtējā ārstniecības kursa likās, ka beidzot ir sasniegts vēlamais rezultāts, bet pēdējais izmeklējums atnesa sliktas ziņas – jāgatavojas jauniem pārbaudījumiem. “Šajā cīņas laikā esmu bijusi tuvu robežai, aiz kuras beidzas dzīve, pārcietusi vairākas ķīmijterapijas, uzklausījusi  ārstu viedokļus attiecībā par kaulu smadzeņu transplantāciju un citām ārstniecības iespējām, grauta emocionāli un fiziski, tomēr izturēju,” atzīt Ingūna. 

Šobrīd ārstu konsīlijs ieteica viena mēneša ārstniecības kursu ar medikamentu Blinatumomabum (Blincyto). Ja līdz šim Ingūna tika galā pati saviem spēkiem un līdzekļiem, tad šoreiz tas nav iespējams – 24 iepakojumu kurss (1 mēnesim) izmaksā 72 867,12 EUR. Valsts kompensē 14 228,72 EUR. Zāļu ražotāja pārstāvis sadarbībā ar vairumtirgotāju un aptieku samazinājuši cenu*, tādējādi Ingūnai pašai jāmaksā  36863,40 EUR.  Ārstniecību ir iespējams uzsākt tikai tad, kad būs iespēja iegādāties visus 24 iepakojumus. Bet, cik daudz ir laika, nezin neviens. Tādēļ Ingūna ļoti lūdz līdzcilvēku palīdzību. Palīdzēsim! To iespējams paveikt portālā Ziedot.lv!

Iepriekšējais rakstsIzskan nepatīkamas vēstis par laiku turpmāk
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. novembris