Autors: Signija Augunaite BrīvBrīdis.lv

Cauri gadsimtiem sievišķības un skaistuma saglabāšana daudzām daiļā dzimuma pārstāvēm bijusi prioritāte. Rūpes par seju, ādu un ķermeni palīdzējušas ne vien piesaistīt vīriešu uzmanību, bet arī justies pārliecinātākām par sevi, saglabājot skaistumu ilgāk. Taču metodes, kuras tiek liktas lietā, reizēm liek vien neticībā noelsties.

 

Urīnterapija

Dziednieciskā urīna ieteikme daudziem nav nekāds noslēpums. Tā kā tas satur 95% ūdens, 2,5 % urīnvielas, savukārt pārējo veido sāļi, minerāli un enzīmi, tas uzskatāms par efektīvu līdzekli tādu ādās slimību kā aknes, psoriāzes un ekzēmas ārstēšanā. Urīnu var izmantot kā toniku sejas tīrīšani, piemēram, no rītiem, kad tajā esošās vielas ir visārstējošākās, pateicoties hormonu darībai nakts laikā un vielu koncentrācijai škidrumā. Ekstrēmi, taču dabīgi!

 

Ekskrementi veselīgai ādai

Daudziem tas varētu šķist riebīgi un likt saraukties degunam, tomēr geišas Japānā tam nepiekristu. Putnu, īpaši lakstīgalu, fekālijās esošā urīnviela ir bagātīga ar slāpekli, kā arī aminoskābi guanīnu, ko, ražojot sintētiski, plaši izmanto kosmētikā, piemēram, acu ēnās un nagu lakās. Guanīns piešķir ādai mirdzumu, bet urīnviela rūpējas par mitrināšanu, turklāt šāda sejas maska nekairina ādu. Savukārt Āfrikā dzīvojošās beduīnu sievietes sejas kopšanai mēdz lietot kamieļa fekālijas, kuras pirms tam nepieciešams izmērcēt ūdenī. Tas pasargā un atjauno ādu no kaitīgās tuksneša saules.

 

Alus pelde 

Kamēr vīrieši dzērienu uzskata tikai par iekšķīgi lietojamu, noskaidrots, ka tas labvēlīgi darbojas ārēji. Šoreiz runa nav par reibumu, bet gan par tā sauktajām alus vannām, kurās labprāt iekšā kāpj sievietes Vācijā, Čehijā un Austrijā, kur šāda procedūra ir pieejama. Alus satur daudz aminoskābju un antioksidantu, kas palīdz uzlabot ādas struktūru un veselību. Tajā esošais raugs rada dabīgu, veselīgas krāsas sejas ādu, noņem muskuļu sasprindzinājumu un saglabā nepieciešamo ādas pH līmeni. Turklāt raugs atbrīvo ādu no baktērijām un veicina balto asinsķermenīšu veidošanos, rūpējoties par imunitāti.

 

Sejas ādas ataudzēšana

Šī procedūra parādījās sešdesmitajos gados Amerikā. Toreiz kosmētikas bieža lietošana varēja radīt nopietnus bojājumus sejas ādai, tādēļ tika radīts veids, kā atbrīvoties no vecās ādas, lietojot abrazīvu pastu, kas nolobija vecās ādas šūnas līdz pat miesai. Procedūra varēja aizņemt pat sešas nedēļas, un pacientēm bija ļoti sāpīga, radot teju atbaidošu izskatu. Lielākajai daļai sieviešu šāda metode palīdzēja atgūt lielisku, Holivudas cienīgu sejas ādu, taču dažos gadījumos varēja rasties smagas komplikācijas iepriekš nepārbaudītās procedūras dēļ. Mūsdienās metode ir daudz attīstītāka un ne tik sāpīga.

 

Buļļa sperma matiem

Lai cik neparasti tas neliktos, buļļa sēkla ir iedarbīgs un dabīgs līdzeklis matu augšanai un spīdumam. Pievienojot tai proteīniem bagātu auga sakni un pirms tam to saldējot, lai novērstu nepatīkamo smaku, spermas masku iesmērē izmazgātos matos un tur siltumā, tādējādi veicinot matu augšanu un atjaunošanos. Līdzīgs matu maskas variants ir govs vai aitas placentas izmantošana. Šāda galvas rotas kopšana tika pielietota jau Senajā Ēģipē un Ķīnā vairāk kā pirms 2000 gadiem. Rezultāts – spīdīgi, biezi un veselīgi mati, kas iegūti ar pavisam dabiska līdzekļa palīdzību.

 

Bišu indes maska

Gandrīz visiem bišu izcelsmes produktiem piemīt ārstnieciska iedarbība. Peru pieniņu izmanto ādai, medu liek uz mēles, savukārt indi – uz sejas. Apitoksīns jeb bišu inde satur vērtīgus proteīnus, kas novērš asins sarecēšanu. Inde, kas tiek pievienota sejas krēmiem, tiek uzskatīta par līdzekli pret sejas novecošanos. Tomēr šādi krēmi ir salīdzinoši dārgi bišu indes iegūšanas izmaksu dēļ, un dažkārt no tiem var rasties spēcīga alerģija sievietēm – gluži tāpat kā no bišu kodumiem. 

 

Gliemeži elastībai

Izrādās, ka mazie, bieži sastopamie bezmugurkaulnieki lieti noder sejas ādas izskata uzlabošanai. Slienām līdzīgā viela, ko izdala dzīvnieki, ir bagātīgs proteīnu, antioksidantu un hialuronskābes avots, liekot ādai kļūt elastīgai. Kā arī gliemežiem piemīt sejai dziedniecisks pretnovecošanas efekts. Varbūt nākamreiz, ravējot dārzu un atrodot kādu mazo ložņātāju, der to paturēt uz sejas, ne sviest otrā dārza malā.

 

Vampīrseja

Šī procedūra neiekļauj Drakulas modināšanu no kapa, bet gan asiņu „paņemšanu” no rokas vai citas ķermeņa daļas, pēc tam atsevišķi atdalot trombocītus, ko speciālists ar īpašas adatas palīdzību ievada sejas ādā. Trombocīti ārējā ādas slānī jeb epidermā rada reģenerācijas procesu, atjaunojot ādas izskatu, padarot to stingrāku un atbrīvojoties no grumbām. Par spīti dārgajām izmaksām, efekts nav ilglaicīgs, turklāt sagādā skaistuma cienītājai diezgan sāpīgas sajūtas. Kā arī jāatceras, ka tām, kas ģībst no asiņu pilītes vien, šī metode varbūt nebūs tā īstā.

 

Drosmīgajiem pieder pasaule, un sieviešu vēlme pēc skaistuma to tikai pierāda. Kādi ir Tavi ekstrēmākie paņēmieni tā iegūšanai? 

Iepriekšējais raksts‘Ātrie kredīti’: būtiska informācija, kas par tiem jāzina ikvienam
Nākamais rakstsAtklājam nezināmo! Maģiskais pieskāriena spēks – MASĀŽA