Mūsu pašu veselības un dzīvības dēļ noteiktie ierobežojumi ir jāievēro un ir jābūt gataviem rīkoties vēl stingrāk, lai apturētu Covid-19 izplatību Latvijā, tā uzrunā norāda valsts prezidents Egils Levits.

Dārgie Latvijas cilvēki!

Ik diena nāk ar jauniem satraucošiem skaitļiem par pandēmijas izplatību. Tā nav tikai statistika – aiz tās stāv mūsu līdzcilvēki.

Vairākas Eiropas valstis jau ir atzinušas, ka pandēmijas izplatība ir izgājusi ārpus kontroles.

Tādēļ mums šobrīd nav vietas nedz haotiskai rīcībai, nedz liekai pašpārliecinātībai. Šodien mēs nedrīkstam klausīties populistos. Viņu viltus ziņas apdraud līdzcilvēkus un visu sabiedrību.

Mūsu rīcībai ir jābūt racionālai.

Mūsu mērķis ir pārtraukt pandēmijas spirāli. Mums jābūt izšķirīgi izlēmīgiem. Ja situācija to prasīs, mums visiem uz laiku ir jābūt gataviem rīkoties vēl stingrāk. Piemēram, ja tas būs nepieciešams, attiecībā uz attālinātām mācībām skolās, uz mūsu profesionālo ikdienu vai pulcēšanos.

Tas nav jādara valdības dēļ, tas nav jādara kāda cita dēļ, tas ir jādara mūsu pašu dzīvības un veselības dēļ. Mums nav vajadzīgas slimnīcas stadionos. Atcerēsimies – patiesi sāp tad, kad zaudējam tuvu cilvēku.

Veselības drošības pasākumus, kas balstās ekspertu ieteikumos, valdība pastāvīgi pielāgo aktuālajai situācija. Tas ir racionāli un pareizi.

No valdības es tagad sagaidītu divas lietas.

Pirmkārt, ekspertu ieteikumos balstītu plānu ne vien par to, ko darīt šodien, bet arī kādi būs gaidāmie drošības pasākumi, ja pandēmija attīstīsies vienā vai otrā virzienā. Šo plānu var vienmēr papildināt un koriģēt, bet tas mums dos lielāku skaidrību.

Otrkārt, es sagaidu precīzu sarunu ar sabiedrību. Mums jāzina ne tikai tas, ko mēs varam un ko nevaram darīt, bet arī kādēļ konkrētie pasākumi ir nepieciešami un samērīgi un kādēļ citi, kas šķiet loģiski, nav nepieciešami. Drošības pasākumi jāskaidro nepārprotami, lai nebūtu neziņa un dažādu interpretāciju.

Dārgie tautieši!

Brīvība ir apzināties nepieciešamo. Mums visiem kopā ir jāmobilizējas, lai noslāpētu šo pandēmijas vilni. Mēs to spējām pavasarī, mēs to spēsim arī tagad.

Lai izturība, možs gars un laba veselība mums visiem!

 

 

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīgam NOVEMBRIM
Nākamais rakstsDrauga draugs zina jeb kur aug kājas meliem par par Covid-19?