“Avdijivkas ielās, austrumu galā, parādījās krievu karavīri, kā viņi tur nokļuva – nebija skaidrs, bet man pienāca informācija no Ukrainas, ka Avdijivkā ir atklāts tunelis un nevis vienkāršs tunelis, bet tunelis ar cauruli iekšā”, TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” atklāja NBS majors un Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.

Majors raidījumā norādīja, ka šī informācija ir saņemta no krievu karagūstekņiem, kuri tika nopratināti un atklāja kā ir iekļuvuši Avdijivkā.

Pēc gūstekņu teiktā, 150 krievu karavīru grupai bija jāpārvietojas pa cauruli Ukrainas spēku aizmugurē pašā Avdijivkā no rietumiem uz austrumiem. Caurules garums esot 2600 metri, bet diametrs tikai 80 centimetri, ar izejām ik pa 100, 150 metriem.

“Šo brīnumu ir izveidojušas krievu inženieru vienības, slēpti no ukraiņiem, darbojoties zem zemes. Tas ir unikums, jo tunelis ir veidots ar ļoti vāju ekipējumu”, sacīja Slaidiņš.

Kā zināja teikt majors, tika izveidotas arī trīs trieciengrupas – “Antoha”, “Dovik” un “Kaban”, kuras pārvietojās ik pa 100, 150 metriem viena aiz otras.

“Tas nav spontāni, gatavošanās notika speciālā treniņnometnē Ilovaiskā. Šīs grupas tika formētas no krievu ieslodzītajiem. Pašlaik apmācībās Ilovaiskā atrodas ap 300 “lumpeņiem” un iespējams, ka ir arī vēl citas vietas, kur ir izrakti šādi tuneļi, bet kur varētu atrasties citi šāda veida tuneļi, neesot zināms – tas ir jauns krievu uzbrukuma taktikas veids”, raidījumā norādīja Slaidiņš.

 

 

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. janvāris
Nākamais rakstsCēsu pusē smagā avārijā iekļūst mikroautobuss