Uzzini, kuri mūsu ikdienišķie paradumi, patiesībā nav nemaz tik nekaitīgi kā sākumā varētu šķist…

 

TU PĀRMĒRĪGI LIETO UZTURA BAGĀTINĀTĀJUS

Kad runa ir par minerālvielām un vitamīniem, vairāk ne vienmēr nozīmē labāk. Cilvēki bieži lieto uztura bagātinātājus bez izpratnes vai tie patiešām viņiem ir nepieciešami. Pārmērīga dažādu nozīmīgo elementu uzņemšana var izraisīt tikpat nopietnas blakusparādības, kā to deficīts organismā. Piemēram, A vitamīna pārdozēšana grūtniecības laikā, var būt toksiska auglim, veicinot iedzimtu kroplību veidošanos, kā arī var izraisīt pat embrija bojāeju. Pārmērīga C vitamīna uzņemšana var sekmēt kuņģa – zarnu trakta problēmas, nierakmeņu veidošanos, tāpat negatīvi ietekmējot pretdiabēta zāļu efektivitāti, savukārt, pārmērīga B6 vitamīna lietošana negatīvi ietekmē nervu sistēmu, paātrina elpošanu, rada dedzinošas sāpes, muskuļu koordinācijas zudumu un pat paralīzi. Uztura bagātinātāju vietā ēd sabalansēti! Ja tu atklāj, ka tev, piemēram, trūks kalcija, pirms sniegties pēc tabletes, mēģini lietot vairāk produktu, kas ir bagāti ar šo elementu – spinātus, dažādus piena produktus u.c. Ja nolem, ka tieši uztura bagātinātāju lietošana ir vislabākā izvēle, konsultējies ar savu ārstu, lai izvēlētos tādus, kas ir sertificēti un nenodarīs kaitējumu tavai veselībai.

 

TU IZLAID MALTĪTI, LAI NEUZŅEMTU LIEKAS KALORIJAS

Nereti sievietēm ir ieradums izlaist kādu maltīti, lai aiztaupītu šo kaloriju uzņemšanu, neietekmējot svaru. Diemžēl, ja neēdīsi brokastis vai atteiksies arī no pusdienām, visticamāk, radīsi tikai nepārvaramas alkas un uzbudināmību, kas var novest pie pārēšanās turpmākajā dienas laikā. Gudra pieeja ēšanai ir savas ēdienkartes rūpīga izplānošana, sabalansējot visas maltītes, lai nebūtu jāizlaiž neviena no tām, nodrošinot organismu ar nepieciešamajām uzturvielām un neapzogot ar tik būtisko enerģiju.

 

TU DZERT TIKAI VEIKALĀ NOPĒRKAMO – PUDELĒS PILDĪTO ŪDENI

Mums šķiet, ka dzerot tikai šādu ūdeni un izvairoties no krāna esošā lietošanas, darīsim labu savai veselībai. Tomēr tas ne vienmēr ir patiesi. Veikalā nopērkamais ūdens nesatur fluorīdu un daudziem pieaugušajiem ir tieši šīs vielas deficīts, kas veicina zobu veselības problēma. Tāpēc lieto arī filtrētu, attīrītu krāna ūdeni, šādi novēršot nevajadzīgos piemaisījumus un papildinot organismu ar būtiskām vielām.

 

SPORTOJOT TU VEIC VIENĪGI KARDIOTRENIŅU

Kardiotreniņš ir vislabākais veids, lai samazinātu ķermeņa svaru, taču, ja tu koncentrēsies tikai uz to, organisms sāks pierast pie šīs vienveidīgās rutīnas un, sadedzināto tauku daudzums ievējojami samazināsies. Tāpēc ik pa laikam noslogo un piedāvā savam ķermenim dažādas vingroju programmas, nepārslogojot sirdi un nodrošinot organisma kopējo labsajūtu.

 

 
TU NEMITĪGI DEZINFICĒ ROKAS

Ja tu apstrādā savas rokas ar dezinfekcijas līdzekli ikreiz, kad kontaktējies ar ārpasauli, tev vajadzētu piebremzēt. Ja vien neatrodies kādā baciļu pārpilnā vietā, piemēram, slimnīcā, ziepes un ūdens būs pietiekami efektīvi roku attīrīšanas līdzekļi. Dezinficējošais sprejs vai želeja var būt laba alternatīva, kad nav iespējams nomazgāt rokas, tomēr, pirms tos lietot, tev rūpīgi jāizlasa šo līdzekļu marķējums. Pētījumu rezultāti ir atklājuši, ka tie satur triklozānu, kas var veicināt baktēriju un vīrusu rezistenci pret antibiotikām. Tas attiecas arī uz antibakteriālajām ziepēm, kuru sastāvā ir šī viela. Pētījumi liecina, ka triklozāns iznīcina vājākos mikrobus, toties atstājot izturīgākos, kas vēlāk aktīvi savairojas. Šī hlorinētā, antibakteriālā ķīmiskā viela uzkrājas audos un ir pat atrasta mātes pienā. Izvēlies dezinfekcijas līdzekli, kura sastāva ir vismaz 55% alkohola, kas iznīcinās, līdz pat 98% iegūto baktēriju.

 

TU TĪRI ZOBUS PĒC KATRAS ĒDIENREIZES

Šī varētu šķist lieliska ideja, lai saglabātu zobu veselību, tomēr tā nebūt nav. Pārtika var atstāt skābi uz zobiem, kas vājina zobu emalju, tāpēc to tīrīšana, kamēr emalja ir novājināta var tikai pasliktināt zobu stāvokli, papildus noskrubējot tos. Ja vēlies likvidēt mutē palikušās ēdiena paliekas, pēc maltītes vienkārši izskalo to ar ūdeni. Tāpat pārliecinies, ka tīri zobus apļveida kustībām, kas vislabāk palīdz likvidēt baktērijas zem smaganām un starp zobu starpām. Kā arī, nedari to pārāk spēcīgi, kas var sekmēt smaganu atkāpšanos.

 

Rūpēsimies par mūsu veselību gudri!

Iepriekšējais raksts5 padomi, kā labāk saprasties ar priekšnieku
Nākamais rakstsKeita un Viljams beidzot izvēlējušies krustvecākus mazajam Džordžam