Žēlošanās par darba devēju nav nekas neparasts. Epiteti, kādus mēdzam veltīt vadībai noteikti nav tie pieklājīgākie, taču, lai gan daļa no šīm personām, tiešām ir necilvēki, pārējie vienkārši dara savu darbu un vēlas, lai tu paveic savu! Uzzini, kā veidot labas attiecības un gūt panākumus kontaktējoties ar priekšniecību.

 

PRIEKŠNIEKS = TĀDS PATS CILVĒKS KĀ TU!

Tev nav jācenšas izprast viņa  personība, taču jāmēģina saskatīt dažādas nianses, kurās mainās priekšnieka noskaņojums. Centies izzināt, kas nokaitina viņu vai gluži pretēji – iepriecina, tāpat kā tevi, kā ikvienu no mums. Esi mazliet vērīgāka, tas tev ļoti nāks par labu! Ja tev ir kas nopietns pārrunājams, ņem vērā, kurā dienas laikā vadība ir vispretimnākošākā, kad saskarsmē ar padotajiem šīs personas ir vislabvēlīgākās.

 

NEPĀRKĀP ROBEŽU!

Priekšnieks nav tavs kolēģis vai draugs, jūs saista zināma, nemainīga hierarhija. Neatklāj pārāk daudz par sevi un nemēģini izzināt viņa personīgās dzīves nianses. Pārlieku daudz privātas informācijas darbavietā var tikai kaitēt!

 

ATDARINI, BET NEPIELIEN!

Pielāgojies priekšnieka runas ritmam, taču ne stilam, īpaši, ja viņam ir kādas izteiktas runas īpatnības, pretējā gadījumā tevi uzskatīs par savādnieci vai pielīdēju. Ja sarunas laikā viņš runā ātri, mazliet samazini savu runas tempu un pretēji, ja runā lēnāk  – tavam runas plūdumam ir jābūt ātrākam. Būtiska nianse, lai veidotu saskanīgu komunikāciju ir zināt vai viņš ir vizuāli orientēts, tad tev jāuzsver: „Es redzu,” ja priekšniekam ir būtiska dzirdētā informācija  – „Es dzirdu.” Savukārt, ja  uzņēmuma vadītājs ir emociju cilvēks, uzsver: „Es jūtu!” Novēro un rīkojies gudri!  Tomēr ielāgo, ja pārspīlēsi un centīsies izpatikt, pretojoties savām iekšējām pārliecībām un principiem, tikai zaudēsi, ne iegūsi! Turklāt, ja pārcentīsies, kolēģu acīs iegūsi ne to labāko slavu, radot saspīlētu gaisotni darba vidē. Tas taču nebija tavs mērķis?

 

NEVEIDO MĀKSLĪGU KONTAKTU!

Mēs katrs esam individualitāte, ar savām labajām un ne tik pozitīvajām rakstura iezīmēm, kas padara dzīvi krāsaināku. Ja jūti, ka nespēj saprasties ar priekšniecību, veic savus pienākumus un necenties mākslīgi veidot draudzīgu kontaktu, ne vienmēr tas ir iespējams un arī nepieciešams. Ikvienam no mums ir savs priekšstats par uzņēmuma vadību, mēs varam apbrīnot šos cilvēku vai neizprast un pat domāt, ka viņi nav īstajās vietās, tomēr tā nu tas ir un viss. Vai nu akceptē to, vai meklē kādu citu darbavietu, kas sniegs emocionālu gandarījumu.

 

SAGLABĀ DISTANCI!

Lai gan neformāla pasākuma laikā, iespējams, apspriedāties par privātām tēmām, tas tev nedod tiesības darbā rīkoties līdzīgi vai pārlieku familiāri. Neiejaucies viņa personīgajā telpā un neļauj to darīt arī priekšniekam!

 

Lai veicas!

Iepriekšējais rakstsNedēļas diena, kurā esi dzimusi: ko tā vēsta par tevi?
Nākamais rakstsTik ierasti, bet patiesībā kaitīgi? 6 paradumi, ko labāk atmest