Sprādzienā cietušajā Āgenskalna dzīvojamajā mājā gazificēts bija tikai viens dzīvoklis, kurš atrodas ēkas pusē, kas sprādzienā nav cietusi. AS “Gaso” speciālisti, apsekojot gāzesvadus, nonāca pie slēdziena, ka tie ir tehniskā kārtībā. Sprādziens nav saistīts ar dabasgāzi. Sprādziena iemeslu skaidros izmeklēšana.

Uzreiz pēc sprādziena tika pārtraukta gāzes padeve mājai ne tikai Melnsila ielā 2, bet arī Ļermontova ielā 8, jo abām ēkām ir viens pieslēgums pie sadales sistēmas.  Ļermontova ielā 8 ir 12 gazificēti dzīvokļi. Gāzes padeve tiem tiks atjaunota, kad tiks novērsta sprādzienā cietušajās mājas nobrukšanas bīstamība – kad VUGD pabeigs būvgružu noņemšanu. Tiek plānots, ka tas notiks šodien.

 

 

Jau ziņots, ka Āgenskalnā, Melnsila ielā 2 naktī uz ceturtdienu uzsprāgusi un daļēji sagruvusi trīsstāvu dzīvojamā ēka. Negadījumā cietuši seši cilvēki un viens gājis bojā.

Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), visticamāk, ka sprādzienu izraisījusi gāzes noplūde. Ēkā pēc sprādziena izcēlās ugunsgrēks, kas tagad ir lokalizēts.

Negadījuma vietā VUGD turpina drupu pārmeklēšanu. Sprādzienā tika sarauti trolejbusa vadi un uz ielas izmētāti gruveši. Kā informē Rīgas domes Satiksmes departaments, ielu uzturētāji Pārdaugavā ar tehniku veikuši gruvešu novākšanu no braucamās daļas un sabiedriskā transporta pieturvietas, bet darbu turpina VUGD.

Kamēr notiek glābšanas darbi, slēgta sabiedriskā transporta kustība Melnsila ielā, posmā no Kapseļu ielas līdz Nometņu ielai. Tāpēc veiktas izmaiņas vairākos sabiedriskā transporta kustības maršrutos, par kuriem plašāka informācija pieejamam mājaslapā rigassatiksme.lv vai “Rīgas satiksmes” sociālo tīklu kontos.

Sprādzienā cietusī ēka atrodas “Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) apsaimniekošanā. Kā informē RNP pārstāvji, tiklīdz ugunsdzēsēji beigs darbu, tā uzņēmums nodrošinās ēkas iežogošanu un apsardzi.

Kā informē Būvvalde, bīstamības dēļ objekts vēl nav apsekots. To varēs izdarīt pēc tam, kad VUGD pabeigs darbu. Atlikušās ēkas konstrukcijas ēkas kopīpašniekiem kopā ar sertificētu būvinspektoru būs jānovērtē un atbilstoši viņa slēdzienam jālemj par ēkas konservāciju vai nojaukšanu.

Negadījuma seku novēršanā iesaistījusies arī Rīgas pašvaldības policija (RPP), kas bez pajumtes palikušos iedzīvotājus nogādāja pie tuviniekiem, jo viņi atteicās no piedāvātās iespējas dzīvot pašvaldības piedāvātajās viesnīcās. Tāpat izmitināšana viesnīcās būs pieejama tiem, kuri pašlaik hospitalizēti, pēc tam, kad tiks izrakstīti no ārstniecības iestādes.

Rīgas domes Labklājības departament informē, ka cietušās ēkas iedzīvotāji aicināti rakstīt iesniegumus un noformēt dokumentus, lai Rīgas Sociālajā dienestā saņemtu pabalstu krīzes situācijā.

Pabalsts krīzes situācijā ir materiāla palīdzība, kuru Sociālais dienests, ņemot vērā krīzes situācijas radīto zaudējumu sekas vai sociālās situācijas uzlabošanai nepieciešamos izdevumus, piešķir klientam, ja tam nav tiesību saņemt valsts vai pašvaldības noteiktu citu pabalstu un/vai apdrošināšanas atlīdzību, vai tie ir nepietiekami pamatvajadzību nodrošināšanai.

Pabalsta krīzes situācijā apmērs atsevišķi dzīvojošai personai ir līdz valsts noteiktajai minimālajai mēneša darba algai, ģimenei – līdz divām valsts noteiktajām minimālajām mēneša darba algām. Sociālais dienests lēmumu par pabalsta piešķiršanu un tā apmēru pieņem, pamatojoties uz sociālā darba speciālista sniegto atzinumu, izvērtējot katra klienta sociālo situāciju individuāli un ņemot vērā krīzes situācijas izraisītās sekas.

Ja cietušajiem šobrīd ir nepieciešama kāda palīdzība, piemēram, apģērbs, pārtikas pakas, dokumentu atjaunošana, vai vēl kāds cits sociālais atbalsts, viņi tiek aicināti rakstīt uz e-pastu “lita.brice@riga.lv” vai zvanīt pa Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5055.

Pašvaldība atgādina, ka pieaugušajiem ir iespēja saņemt psihoemocionālu atbalstu, zvanot krīžu un konsultāciju centram “Skalbes” pa diennakts krīzes tālruņiem 67222922 vai 27722292.

Sabiedrība

Tirgotājs “Maxima” pirms svētkiem nāk klajā ar jauku ziņu

  Sākoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, “Maxima Latvija” izveidojusi grandiozu rotaļu lāci, kas sagaidīs ģimenes un bērnus...

Kurš brauks uz Eirovīziju Liverpūlē? Noslēgusies dziesmu pieteikšana Latvijas Televīzijas konkursam “Supernova”

  1. decembrī noslēdzās pieteikšanās Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu konkursam “Supernova” – kopā šogad iesniegta 121...

Magones cīņa ar nelūgtiem viesiem beidzas pavisam nelāgi

  “Avotiņu” mājas pakšos iemitinājušās žurkas, kuras STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone cer iznīdēt...

Kiviči piedzīvo nepatīkamu atklājumu bērnu preču veikalā

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigznes Kiviču pāris plāno kristīt savu meitiņu, taču izaicinājumu sagādā...

Karaliskā ģimene atklājusi patieso karalienes Elizabetes II nāves izraisītāju

Lai izvairītos no pazemojuma un informācijas, kas atkal, iespējams, tiktu “izmesta” no Harija un Meganas...

Šefpavārs Tannis izrāda glauno savrupnamu, kuru iekārtojis kopā ar mīļoto

  Šefpavārs un uzņēmējs Elmārs Tannis Covid-19 laikā iegādājies jaunu mājvietu un abi kopā ar draudzeni...

Horoskopi un Testi

Foto:Mindymetivier.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. decembris

  Šī diena sniegs pozitīvas tendences tavas personības attīstībā, mudinot nebūt pārāk piesardzīgiem un baudīt dzīvi...
Foto:Flickr.com/Tambako The Jaguar/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. decembris

  Šodien var nākties sastapties ar situācijām, kas šķitīs pavisam neparastas. Jūties brīvi, izsakot savas domas,...

Horoskopa zīmes, kurām DECEMBRIS solās būt īpaši labvēlīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...
Foto:Wallpapers.mi9.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. novembris

  Novembra pēdējā diena nebūs tā reize, kad varēsi atļauties lidināties 10 centimetrus virs zemes un...
Foto:Wallpaperbeta.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. novembris

  Šo dienu raksturos optimistiska attieksme. Vari drosmīgi uzņemties lietas, kas vienmēr šķitušas neērtas. Nešaubies par...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam DECEMBRIM

  Klāt gada pēdējais mēnesis. Ielūkosimies zvaigznēs, lai uzzinātu, ko tās mums paredzējušas!   AUNS Zvaigznes paredz, ka decembra...

Mājai un Dārzam

Vai saglabāsies “mīnusi” un kad uzsnigs? Izskan jaunas prognozes brīvdienām un nākamajai nedēļai

Šajā nedēļā dominēja anticiklona ietekme, līdz ar to nokrišņu bija maz. Arī tuvākajās dienās gaidāms...

Sinoptiķis Bricis atklāj, cik ilgi decembrī varētu saglabāties sals; prognozē turpmāko

  Ziema vēl tikai nupat sākusies, bet brīvdienās sniega un apledojuma dēļ Latvijā notika daudz smagu...

Latvijai tuvojas vēl aukstākas gaisa masas – laika prognoze 7 dienām!

  Šajā nedēļā laiks būs lielākoties mākoņains, brīžiem arī snigs un sniega sega kļūs vēl par...