Šā gada februārī trīs Vecumnieku novada daudzbērnu ģimenes saņēmušas pārsteigumu no konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” lieldrauga – tirdzniecības centra “Alfa”, kas papildināja katras ģimenes bankas kontu par 500 eiro.

Pērnā gada 16. decembrī ar svinīgu pasākumu noslēdzās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) rīkotais konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019”. Apbalvošanas ceremonijā Latvijas Mākslas akadēmijā tika paziņoti konkursa rezultāti: galveno balvu un titulu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019” ieguva Līvānu novada pašvaldība, savukārt titulu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019”  plānošanas reģionu pašvaldību grupā ieguva Ludzas, Iecavas, Grobiņas, Ādažu un Smiltenes novadu pašvaldības. Balvas citās konkursa nominācijās ieguva vēl septiņas pašvaldības, savukārt konkursa atbalstītāju, tostarp lieldrauga, balvas saņēma piecas pašvaldības, viena no kurām bija Vecumnieku novada pašvaldība.

Lai arī konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” Vecumnieku novada pašvaldība netika finālā, novērtējot tās ieguldījumu ģimenēm draudzīgas dzīves vides veidošanā un godinot pašvaldības centienus ceļā uz ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā, konkursa lieldraugs t/c “Alfa” tai piešķīra īpašu balvu. “Augstu vērtējam Vecumnieku novada pašvaldības rūpes par daudzbērnu ģimenēm un iesaisti Eiropas ģimeņu tīklā. Ar lielu prieku atbalstījām šo konkursu, jo iestājamies par pasākumiem, kas var veicināt ģimeņu labklājību Latvijā. Tirdzniecības centrs “Alfa” atbalstu 1500 eiro apmērā piešķīra Vecumnieku novada trīs daudzbērnu ģimenēm. Esam par kuplām un laimīgām saimēm un ceram, ka mūsu atbalsts palīdzēs šīm ģimenēm īstenot kādu sen lolotu ieceri!” stāsta t/c “Alfa” vadītāja Liene Apine.

Vecumnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš atzīst, ka ir liels prieks un pagodinājums, ka konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” vērtēšanas komisija un sadarbības partneri ir pamanījuši un novērtējuši pašvaldības centienus veidot labvēlīgu dzīves vidi un apstākļus ģimenei ar bērniem, it sevišķi daudzbērnu ģimenēm. “Neesam ļoti bagāti ar ģimenēm, kuras audzina četrus un vairāk bērnus, bet, neskatoties uz to, izvēle konkursa lieldrauga balvas piešķiršanai nebija viegla, tāpēc noteicošais faktors bija pašu vecāku rūpes par savām atvasēm, veiksmīgi turpinot savu ikdienas darba dzīvi un sabiedrisko aktivitāti. Paldies tirdzniecības centra “Alfa” administrācijai par sniegto atbalstu mūsu ģimenēm! Kopā mēs varam atdzīvināt Latvijas ģimeņu pārliecību par ģimenes tradīciju, kuplu ģimeņu veidošanu,” stāsta Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs G.Kalniņš.

Vecumnieku novada pašvaldība izvirzīja trīs novada ģimenes t/c “Alfa” balvas – 500 eiro – saņemšanai: Vietnieku, Otomeru un Jansonu ģimenei. Pārsteigums visām ģimenēm, uzzinot par šo atbalstu un saņemot to, bija neaprakstāms. 

Sešu bērnu mamma Iveta Vietniece: “Mūsu ģimene ir ļoti pateicīga par šāda veida atbalstu! Emocijas bija grūti valdīt. Mūsu ģimenē četri bērni ir padziļināti apguvuši mūzikas pasauli. Ir spēlētas klavieres, pūsta trompete un skartas kokles stīgas. Vecākā meita gāja klavieres klasē, bet  mēs sākumā nevarējām  atļauties iegādāties klavieres vai sintezatoru. Viņa bija sazīmējusi uz lapas notis – tā notika pirkstu treniņš bez skaņas. Vēlāk iegādājāmies sintezatoru. Gan koklētāja, gan trompetes spēlētājs lietoja sintezatoru, taču tas savu laiku jau ir nokalpojis. Arī mūsu deviņus gadus vecā meita ir izvēlējusies spēlēt klavieres. Ar t/c “Alfa” atbalstu viņai būs iespēja iegūt digitālās klavieres ar pedāļiem. Lai veicinātu ģimenes saliedētību,  beidzot varēsim apmeklēt akvaparku. Pateicamies arī pašvaldībai par sagādāto pārsteigumu, izvēloties mūs šai balvai. Ir patīkami apzināties, ka mūsu ieguldījums bērnos ir novērtēts. Pasākumi, kāds ir konkurss “Ģimenēm draudzīga pašvaldība”, ir ļoti atbalstāmi arī no citu pašvaldību pieredzes gūšanas iespējām.”               

Septiņu bērnu tētis Roberts Otomers: “Bijām ļoti pārsteigti par šādu negaidītu dāvanu! Liels prieks, ka t/c “Alfa” novērtē lielas ģimenes un tās atbalsta. Sakām paldies par to, ka guvām iespēju visai ģimenei noorganizēt kopēju atpūtas braucienu,  dodoties ar prāmi ceļojumā uz Zviedriju, ko tik sen jau bijām vēlējušies izdarīt!”      

Sešu bērnu mamma Ildita Jansone:

“Mūsu ģimene šobrīd būvē māju, tādēļ visi līdzekļi tiek novirzīti tās celtniecībai. Kad bērni runā par saviem sapņiem un vēlmēm, viņiem nākas dzirdēt atrunu: “Kad uzcelsim māju.” Tas ir ilgs process, tādēļ dažreiz sāp sirds par bērnu nepiepildītajiem sapnīšiem. Šis t/c “Alfa” atbalsts mums ļāva piepildīt dažas no mūsu bērnu vēlmēm. Mēs visi kopā pavadījām neaizmirstamu dienu t/c “Alfa”, apmeklējām kino (parasti tas notiek ļoti, ļoti reti) un iegādājāmies  nepieciešamās lietas. Lai arī tās ir ikdienišķas, mums tās bija ļoti nepieciešamas: vecākās māsas tika pie jaunām kleitām – koncertiem mūzikas skolā un bērnudārza izlaidumam –, arī brāļi ieguva jaunus kreklus mūzikas skolai. Ziemassvētkos vecākais brālis saņēma skūteri, jaunākajam būtu bijis jāgaida līdz nākamajiem Ziemassvētkiem, taču arī šo sapni izdevās piepildīt jau tagad! Bērni ir lieli lasītāji, tādēļ iegūto naudu atvēlējām arī grāmatām un dažām galda spēlēm. Atlikusī nauda tiks tērēta brāļiem, lai iegādātos trompetes, lai arī lietotas, tās tik un tā nav lētas. Mūsu ģimene ļoti pateicas par šo iespēju, it īpaši – mūsu laimīgie bērni!”

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” norisinās kopš 2017. gada. Konkursa mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Tīmekļvietnē  www.vietagimenei.lv  ikviens var iepazīties gan ar konkursa norises gaitu, gan ar pašvaldību sniegto informāciju par to piedāvājumu un atbalstu ģimenēm ar bērniem.

Ar š.g. 1. janvāri programmu “Ģimenei draudzīga pašvaldība” uzsāka īstenot Sabiedrības integrācijas fonds. Programma papildinās jau īstenotās programmas “Latvijas Goda ģimeņu apliecības “3+ Ģimenes karte”” programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta”.  Turpmāk trīs demogrāfijas programmas rūpēsies par ģimeņu labklājības veicināšanu un labvēlīgu apstākļu radīšanu ģimenes un darba dzīves mijiedarbībai.

Sabiedrība

Latvijā ierodas lidmašīnas ar tautiešiem, kuri brīvdienas pavadīja Kiprā – VIDEO

  Pēc brīvdienām Kiprā, šodien Rīgas lidostā nosēdās vairākas lidmašīnas ar tūristiem no Latvijas. Visiem šo...

Sipeniece piedzīvojusi negaidītu pārsteigumu – VIDEO

  Populārā pasākumu vadītāja, TV seja un komiķe Baiba Sipeniece - Gavare savā "Instagram" kontā ievietojusi...

Sinoptiķis Bricis pastāsta, kāda būs gaidāmā ziema

  Prognozēs siltumam beigas neredz. Turklāt par siltumu Eiropā gādās pat izbijusi tropiskā viesuļvētra. Vairums ilgtermiņa...

Horoskopi un Testi

Foto:Wallpapermania.net

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. oktobris

  Dzīves virpulis turpinās. Esi gatavs uzklausīt kritiku, priekšā vēl ļoti daudz darba, lai sasniegtu savu...
Foto:Cn.forwallpaper.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. oktobris

  Ja tu meklē ceļu uz panākumiem, šodien vairāk un aktīvāk pievērsies darāmajiem darbiem. Karjeras iespējas var...
Foto:Pixabay.com/Elli60/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. oktobris

  Šodien svarīga būs komunikācija. Padomā par to, kā un kur vislabāk vari pielietot savas prasmes....

Mājai un Dārzam

Sinoptiķis Bricis pastāsta, kāda būs gaidāmā ziema

  Prognozēs siltumam beigas neredz. Turklāt par siltumu Eiropā gādās pat izbijusi tropiskā viesuļvētra. Vairums ilgtermiņa...
catmoji.com

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par laiku piektdien, 23. oktobrī. 23.10.2020. no...
Foto:Flickr.com/Robert Couse-Baker/CC

Izskan jaunas ziņas par laiku nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Nedēļas izskaņā virs Latvijas teritorijas mazināsies ciklona ietekme, līdz ar to vējš pakāpeniski pierims un...