Valsts policijā pēdējās nedēļas laikā tiek saņemti iesniegumi par jaunu krāpšanas veidu – iedzīvotāji saņem īsziņas no nepazīstamiem numuriem, kur rakstītājs, uzdodoties par īsziņas saņēmēja bērnu, lūdz pārskaitīt naudu telefona remontam. Prasītās summas ir dažādas un kopumā nedēļas laikā no iedzīvotājiem izkrāpti aptuveni 20 000 eiro.

Valsts policijā tiek saņemti iesniegumi par krāpšanām, kad iedzīvotājs saņem īsziņu it kā no sava bērna ar tekstu “Čau, mammu! Man pilnīgi salūza telefons.. Šis būs man jaunais nr., saglabā un uzraksti man WhatsApp lūdzu” un tad īsziņā tiek norādīts jaunais numurs. Sarakste turpinās saziņas lietotnē WhatsApp un latviešu valodā. Vienā gadījumā krāpnieks, uzdodoties par cietušās dēlu, saraksti turpina, sakot, ka telefons nokritis zemē un sašķīdis un, ņemot vērā, ka telefonā glabājas svarīga informācija, nepieciešams remonts, lūdzot pārskaitīt naudu. Visā valstī iedzīvotājiem izkrāptas dažādas summas – no 1 200 līdz pat 6 650 eiro. Valsts policijā par notikušo uzsākti kriminālprocesi.

Valsts policijas amatpersonas aicina iedzīvotājus pārliecināties par informācijas patiesumu! Vairākos gadījumos krāpšanas nav notikušas, jo iedzīvotāji pārbaudījuši, ka ar bērna telefonu viss ir kartībā, ko arī aicinām darīt citiem – sazvanīt bērnu uz esošo telefona numuru pirms veicat jebkādas darbības.

Gadījumā, ja ir izkrāpta nauda, aicinām pēc iespējas ātrāk par to ziņot bankai un pēc tam – vērsties ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī!

Iepriekšējais rakstsIetīts folijā no upes dzelmes izvilkts mazs zēns
Nākamais rakstsPurvciemā gaišā dienas laikā uz ielas notikusi slepkavība