Mūsdienās arvien vairāk cilvēki pievēršas veselīgam dzīves veidam – sporto, ēd veselīgāk, samazina alkohola patēriņu. Bezalkoholiskais alus ir lieliska alternatīva tiem, kuriem garšo alus, taču dažādu apstākļu dēļ to nevar vai negrib lietot ikdienā. Turklāt, tas satur mazāk kaloriju, tāpēc ir draudzīgs tiem, kas vēlas samazināt svaru, un ir lielisks B grupas vitamīnu, aminoskābju, kalcija, fosfora un magnija avots.

 

Ksenija Andrijanova, reģistrētā uztura speciāliste un uzturzinātnes maģistre: “No uzturzinātnes viedokļa alus ir interesants dzēriens, jo tas ir B grupas vitamīnu avots. Alū atradīsiet vitamīnus B2, B3, B6, B9, kā arī, mazākā daudzumā – citus B grupas vitamīnus. B vitamīnu grupai ir ārkārtīgi plašas funkcijas vielmaiņas un nervu sistēmas uzturēšanas procesos. No minerālvielām alū atrodami magnijs, fosfors, kālijs un selēns. Pēdējam – selēnam – vērts pievērst īpaši lielu uzmanību, jo tas ir antioksidants, kura lomu organisma procesos vienkāršoti varētu paskaidrot kā  vairogu, kas pasargā no kaitīgās vides ietekmes. Lai arī cik labi tas neizklausītos, mediķi nevar ieteikt alu kā vitamīnu avotu – protams, dēļ alkohola saturā tajā. Taču situācija radikāli mainās, ja alus ir bezalkoholisks!”

Bezalkoholiskais alus ir lieliska alternatīva aktīva dzīves veida piekritējiem, jo ar to var atveldzēties darba laikā, braucot pie stūres, sabiedriskās vietās, kur nav atļauts lietot alkoholu, un citur, kur rodas vēlme sajust alus garšu bez alkohola lietošanas un koncentrēšanās spēju zaudēšanas. Bezalkoholiskais alus ir lieliska alternatīva alkoholiskajiem dzērieniem pie darījuma pusdienām, pēc fiziskām aktivitātēm vai pavadot laiku ar draugiem.

Bezalkoholiskā alus kategorija mūsdienās kļūst arvien populārāka, jo paliek arvien vairāk cilvēki, kuri seko līdzi kaloriju skaitam un veselīga dzīvesveida tendencēm. Aldara bezalkoholiskais alus ir brūvēts tieši tāpat kā klasiskais alus, izmantojot tikai dabīgas sastāvdaļas – ūdeni, iesalu, apiņus un raugu. Tas nesatur mākslīgos konservantus, krāsvielas un aromatizētājus, turklāt tajā ir mazāk cukura un kaloriju nekā klasiskajā alū un «soft drink» dzērienos.

“Lai arī bezalkoholisks alus ir objekts daudziem jokiem un tautās pastāv viedoklis, ka tas ir sods tiem, kuri atrodas pie stūres, jaunākās tendences parāda, ka cilvēki vairāk un vairāk vēlas lietot tieši bezalkoholisko alu. Tas skaidrojams ar to, ka veselīgs dzīvesveids ir kļuvis par stilīgu tendenci, kā arī ar to, ka alus daudziem ļoti garšo, taču alkoholu lietot nedrīkst ārsta aizlieguma vai savas pārliecības dēļ. Tiklīdz alum “atņem” alkoholu, aiz tā slēpjas arī tievētājiem ieteicams mazkaloriju dzēriens ar mazu cukura daudzumu. Līdz ar to, bezalkoholisko alu var uzskatīt gan par veselīgu dzērienu un dzert, kad vien ir tāda vēlme, gan meklēt tajā glābiņu tad, kad situācija nepieļauj alkohola lietošanu. Ja alū ir 0% alkohola, ierobežojumu tā lietošanai nav, ja vien nav individuāla nepanesība, celiakija, vai ārsts neiesaka lietot rūgstošus dzērienus,“ komentē Ksenija.

Iepriekšējais rakstsGleznaini galamērķi laiskai un aktīvai atpūtai divatā
Nākamais rakstsVai svīšana ir problēma un ko ar to darīt?