Aizvadītajās brīvdienās laika posmā no 8.janvāra līdz 10.janvāra rītam kontroles pasākumos Latgalē tika doti 39 preventīva rakstura norādījumi, par konstatētajiem pārkāpumiem uzsākti 165 administratīvo pārkāpumu procesi. Uzsāktas arī 3 resoriskās pārbaudes.

Veicot savus dienesta pienākumus Valsts policija darbiniekiem nākas saskarties ar situācijām, kurās personas izrāda savu agresīvo attieksmi pret esošajiem ierobežojumiem. Šāda cilvēku uzvedība tiek novērota ne tikai klātienē, kad personas tiek sauktas pie atbildības par pārkāpumiem, bet arī sociālajos tīklos.

Aizvadītajā nedēļā kāds vīrietis no Ludzas, sociālajā platformā facebook, aicināja Ludzas iedzīvotājus neievērot esošos ierobežojumus un komandantstundas laikā kopīgi pulcēties vienā no sabiedriskajām vietām Ludzā.

8.Janvāra naktī šis vīrietis “mājsēdes” laikā atradās ārpus savas dzīvesvietas un turpināja savu agresīvo un bezatbildīgo rīcību. Jāmin, ka vīrietis jau  iepriekš tika mutiski brīdināts par iespējamo atbildību par Covid -19 ierobežojumu neievērošanu, taču tas neatturēja personu no pretlikumīgām darbībām. Vīrietim tika piemērots 2000 eiro liels naudas sods.

8.Janvārī pulksten 22:11 Kārsavā, kāds transportlīdzekļa vadītājs, pēc policijas likumīgajām prasībām apturēt transportlīdzekli uzsāka bēgšanu. Veicot meklēšanas pasākumus automašīna tika atrasta avarējusi grāvī, taču transportlīdzekļa vadītājs bija pametis notikuma vietu. Veicot Covid – 19 ierobežojumu kontroli netālu no notikuma vietas tika apturēts transportlīdzeklis, kurā atradās divas personas. Vīrieši, iespējams, bija devušies palīgā bēgošajam autovadītājam. Abām personām tika piemērots 500 eiro liels naudas sods par Covid – 19 ierobežojumu pārkāpšanu, jeb atrašanos ārpus savas dzīvesvietas komandantstundas laikā.

Līdzīgi notikumi 8.janvāra naktī norisinājās arī Līvānos. Naktī Valsts policija veicot kontroles pasākumus, pamanīja kādu automašīnu, kuras vadītājs klaji ignorēja policijas prasības apstāties un uzsāka bēgšanu. Pēc kāda laika transportlīdzeklis apstājās, taču tā vadītājs un pasažieris to pameta un aizbēga. Abas personas,pēc neilga laika, atgriezās pie pamestās automašīnas, kur arī nekavējoties tika sauktas pie atbildības. Transportlīdzekļa vadītājam tika piemērots 1000 eiro liels naudas sods, bet pasažierim – 100 eiro liels naudas sods.

Valsts policija atgādina, ka mājsēde jeb iedzīvotāju pienākums atrasties savās dzīvesvietās laikā no plkst. 22.00 līdz 5.00 būs spēkā arī no 15. janvāra līdz 16. janvārim.

Iepriekšējais rakstsMirušo skaits decembrī par 27 % lielāks nekā pirms gada
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 13. janvāris