2016. gads daudzu atmiņā noteikti paliks ar to, ka tajā mūžībā devušās ļoti daudzas ievērojamas personības, tai skaitā Latvijā mīlēti un cienīti cilvēki. Pieminēsim viņus vēlreiz ar gaišām domām un labiem vārdiem, paturot atmiņā kā izcilas personības…

 

Janvāris

Pasaules apceļotāja, brīvmākslinieka, uzņēmēja, diplomēta psihologa un seksologa un radošās personības Jānis Vaišļa sirds pārstāja pukstēt Berlīnes Charité klīnikā naktī uz 2016. gada 9. janvāri.  Viņš aizgāja vien 46 gadu vecumā, nesagaidot transplantācijai domāto sirdi, bet savā dzīvē paspēja tik daudz – uzņemt filmas, veidot TV raidījumus un pat piedalīties Eirovīzijas dziesmu konkursā. Vācijas klīnikā viņš izgāja ārstēšanās kursu, kam nepieciešamos 120 tūkstošus EUR dažu dienu laikā saziedoja līdzcilvēki. Vaišļu skāra smaga un reta slimība – sirds amiloidoze, ko izraisa amiloīdi jeb vielas, kas nogulsnējas sirds muskulī, radot sirdsdarbības traucējumus un izraisot neārstējamu un letālu šī dzīvībai būtiskā orgāna mazspēju. Sākotnēji tika cerēts, ka ar ķīmijterapijas palīdzību izdosies apturēt slimības progresu, taču tas nenesa vēlamos panākumus, tāpēc Vaišļa kopā ar sievu devās uz Vāciju, kur četru nedēļu laikā bija jāveic sirds transplantācija.

DUSI DIEVA MIERĀ! Jāņa Vaišļas pēdējais sociālo tīklu ieraksts…

2016. gada 10. janvārī pasauli pāršalca sēru vēsts, ka 69 gadu vecumā pēc ilgstošas cīņas ar smagu slimību mūžībā devies izcilais angļu mūziķis, aktieris, ierakstu producents un dziesmu aranžētājs Deivids Bovijs. Savu mūziķa karjeru viņš uzsāka 1964. gadā un to turpināja līdz pat nāvei. Bovijs ir iespaidojis daudzus mūsdienu mūziķus un ieņem ļoti nozīmīgu lomu mūzikas industrijā. Pazīstams pateicoties savam baritona balss tembram, inteliģentajām lirikām, muzikālajiem eksperimentiem un androgēniskumam. Milzīgu uzmanību Bovijs izpelnījās ar neprognozējami mainīgajiem skatuves tēliem, saviem alter-ego, kuri nereti lauza sabiedrībā pieņemtos uzskatus gan par paša Bovija, gan cilvēka identitāti, dzimumu un seksualitāti vispār.

 

Elans Rikmens dzimis 1946. gada 21. februārī. Bija angļu kino un teātra aktieris un režisors. Plašāku atpazīstamību guvis ar Hansa Grūbera lomu filmā  Die Hard un Severusa Strupa lomu Harija Potera filmu sērijās. 1995. gadā saņēmis Zelta Globusa un Emmy balvu un Ekrāna aktieru ģildes apbalvojumu par Rasputina tēlojumu televīzijas filmā Rasputin: Dark Servant of Destiny. Starp populārākajām Rikmena lomām ir arī dalība 2003. gada Ziemassvētku filmā Love Actually. Savu pēdējo kinolomu viņš nospēlēja 2015. gada britu kara drāmā  Eye in the Sky. Rikmena dzīvība no smagas slimības aprāvās 69 gadu vecumā 2016. gada 14.  janvārī.

 

2016. gada 20. janvārī Latviju pāršalca sēru vēsts – aprāvās par Latvijas rokenrola karali dēvētā Pita Andersona dzīves pavediens. Dziedātājs un ģitārists, kurš Latvijā popularizēja klaisko rokenrolu, mūžībā devās 70 gadu vecumā. Viņš zaudēja cīņā ar retu ļaundabīgu audzēja paveidu – liposakromu, ko mākliniekam atklāja 2015. gadā. 2016. gada janvārī tika paziņots, ka Andersons saņems Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikā. Tāpat viņš ir pasaules rokenrola asociācijas goda biedrs.

 

2016. gada 24. janvārī 88 gadu vecumā miris amerikāņu kognitīvais zinātnieks Mārvins Lī Minskis, kurš darbojās mākslīgā intelekta jomā. Minskis bija Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta Mākslīgā intelekta laboratorijas līdzdibinātājs, vairāku svarīgu publikāciju autors mākslīgā intelekta un filozofijas tēmās.

 

Februāris

11. februārī pārstāja pulstēt latviešu mākslinieka, scenogrāfa un grafiķa Ilmāra Blumberga sirds. Viņš bija viens no ievērojamākajiem novatorisko tendenču pārstāvjiem 20. gadsimta 70. gadu latviešu scenogrāfijā. 1995. gadā Blumbergs ticis apbalvots ar ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. 2009. gadā saņēmis Spēlmaņu nakts balvu par mūža ieguldījumu. Viņa dzīvība izdzisa 72 gadu vecumā pēc ilgstošas cīņas ar smagu slimību.

 

Edgars Dīns Mičels dzimis 1930. gada 17. septembrī. Bija Amerikas Savienoto Valstu astronauts, lidotājs un aeronautikas inženieris. 1971. gadā kā sestais cilvēks izkāpa uz Mēness. Viņš bija Apollo 14 Mēness moduļa pilots. 5. februārī Mičels kopā ar kolēģi Alanu Šepardu nolaidās uz Mēness virsmas Fra Mauro apvidū un tur pabija 33 stundas, veicot divas pastaigas pa Mēnesi 9 stundu un 23 minūšu garumā. Mičela dzīvība aprāvās 2016. gada 4. februārī, 85 gadu vecumā.

 

2016. gada 19. februārī 89 gadu vecumā no rīta nepamodās amerikāņu rakstniece Nelle Hārpera Lī. Viņa plaši pazīstama kā 1960. gadā publicētā romāna Kas nogalina lakstīgalu… autore. Šis darbs uzreiz kļuva par dižpārdokli un atnesa autorei Pulicera prēmiju jeb vienu no prestižākajiem apbalvojumiem Amerikas Savienotajās Valstīs, ko pasniedz žurnālistikā, literatūrā, mūzikā un dramaturģijā.

 

19. februārī aizkuņģa dziedzera vēzis izdzēsa pasaulslavenā itāliešu rakstnieka, filozofa,viduslaiku kultūras un semiotikas speciālista Umberto Eko dzīvību. Eko bija Boloņas universitātes semiotikas profesors, viens no zināmākajiem mūsdienu itāliešu rakstniekiem un filozofiem. Viņa darbi tiek pieskaitīti postmodernisma literatūrai. Tiem raksturīgs liels slēptu un neslēptu citātu izmantojums jeb intertekstualitāte un fragmentaritāte. Umberto Eko populārākais darbs ir romāns Rozes vārds, pēc šī darba uzņemta tāda paša nosaukuma filma ar seru Šonu Koneriju galvenajā lomā. Eko devās mūžībā 84 gadu vecumā.

 

Marts

74 gadu vecumā 2016. gada 5. martā mūžībā aizsaukts 1941. gada 23. aprīlī dzimušais Amerikas Savienoto Valstu programmētājs Reimonds Tomlinsons, kurš tiek uzskatīts par pirmās e-pasta sistēmas izveidotāju. Viņa nāvi izraisīja sirdstrieka.

 

Nensija Reigana (dzimusi Anna Frensisa Robinsa) pasaulē nāca 1921. gada 6. jūlijā. Bija amerikāņu aktrise, Amerikas Savienoto Valstu četrdesmitā prezidenta Ronalda Reigana sieva un no 1981. līdz 1989. gadam –  ASV pirmā lēdija. 1988. gadā Nensija Reigana kļuva par pirmo starp prezidentu sievām, kura tikusi uzaicināta runāt no ANO Ģenerālā asamblejas tribīnes. Mirusi 2016. gada 6. martā 94 gadu vecumā no sirds mazspējas.

 

Aprīlis

57 gadu vecumā 2016. gada 21. aprīlī miris leģendārais popmūziķis un dzejnieks Prinss jeb īstajā vārdā Prinss Rodžers Nelsons. Viņš izlaidis vairākus simtus dziesmu ar savu vārdu, kā arī sadarbībā ar citiem māksliniekiem. Saņēmis Kinoakadēmijas balvu par labākajām oriģināldziesmām un Grammy apbalvojumu par mūziku 1984. gada filmai Purple Rain. Kā arī Zelta Globusa balvu par dziesmu The Song of the Heart 2006. gadā radītajai multplikācijas filmai Happy Feet.  2004. gadā Prinss tika uzņemts Rokenrola slavas zālē. Viens no visu laiku ietekmīgākajiem popmūziķiem savas spožās karjeras laikā kopš 1976. gada izdevis 39 studijas albumus, kopā pārdodot vairāk kā 100 miljonus ierakstu. Tikai dažas dienas pirms savas nāves, Prinss atstāja slimnīcu, kur ārstējās no gripas. Viņš mira no opioīda fentanila pārdozēšanas. Prinsa nāve tika izmeklēta kā slepkavība.

 

2015. gada 22. aprīlī Latviju pāršalca ziņa, ka 73. gadu vecumā no plaušu vēža komplikācijām aprāvusies izcilā latviešu estrādes dziedātāja Ojāra Grinberga dzīves pavediens. Mūziķis, kurš pasaulē nāca 1942. gada 19. novembrī darbojies arī politikā, bijis 6. Saeimas deputāts. 1961. gadā Grinbergs sāka dziedāt Tramvaju un Trolejbusu Pārvaldes (TTP) estrādes ansamblī. 1963. gadā dziedāja restorānā Tallina un citās līdzās Rīgas iestādēs un klubos. Pēc dienesta Padomju armijā viņu uzņēma Rīgas estrādes orķestra sastāvā, kur darbojās līdz tā pastāvēšanas beigām 1974. gadā. Dziedājis Filharmonijas ansamblī duetā ar Margaritu Vilcāni, izpildot Ulda Stabulnieka dziesmas. Grinberga dziedātie skaņdarbi uzvarēja Mikrofona dziesmu aptaujā: 1969. gadā triumfēja skaņdarbs Dziesma nenosalst un 1971. gadā Teic, kur zeme tā, ko izpildīja kopā ar Noru Bumbieri, Margaritu Vilcāni un Viktoru Lapčenoku. 2007. gadā kopā ar estrādes partneri Margaritu Vilcāni saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu par mūža ieguldījumu mūzikā. 2013. gadā saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni. Ļaundabīgo slimību Grinbergam atklāja 2005. gadā.

 

Jūnijs

74 gadu vecumā 2016. gada 3. jūnijā Fīniksas slimnīcā, Amerikas Savienotajās Valstīs, aprāvās Muhameda Ali (dzimis Kasiuss Klejs ) dzīves pavediens. Viņš bija visu laiku izcilākais bokseris, trīskārtējs pasaules čempions, kurš profesionāļa karjerā tika pie 56 uzvarām 61 cīņā (37 ar nokautu). Tāpat pilsoņtiesību aktīvists, kurš cīnījās par melnādaino amerikāņu tiesībām, šajā jomā kļūstot ne mazāk slavens kā savulaik ringā. Dzīves pēdējos 32 gadus sirga ar Pārkinsona slimību, jo karjeras laikā saņēma daudz spēcīgu sitienu pa galvu. Pasaules medijos īsi pirms viņa nāves varēja ieraudzīt foto, kas tapis 2016. gada 9. aprīlī, kad Ali apmeklēja slavenību rīkotas labdarības vakariņas Fīniksā, ASV. Boksa leģenda valkāja tumšas saulesbrilles un izskatījās vēl vārgāks nekā parasti.

 

45 gadu vecumā 2016. gada 17. jūnijā aizsaulē devās aktieris Rons Lesters. Mākslinieks, kura pazīstamākā lomā bija Billijs Bobs 1999. gada vidusskolas futbola filmā Varsity Blues, mira drīz pēc tam, kad tika ievietots slimnīcā ar aknu un nieru darbības traucējumiem. Vēl šogad janvārī tika ziņots, ka aktierim ir problēmas arīdzan ar sirdi. Piedalījies tādos kino projektos kā Not Another Teen Movie, Good Burger, Freaks and Geeks un pazīstamajā TV seriālā Popular.

 

2016. gada 19. jūnijā gaismā nāca sēru vēsts – vien 27 gadu vecumā mūžībā devies Krievijas ebreju izcelsmes Amerikas Savienoto Valstu aktieris Antons Jeļčins. Pāvela Čehova lomas atveidotājs zinātniskās fantastikas filmu sērijās Star Trek, dzīvību zaudēja nelaimes negadījumā pie savas mājas San Fernando ielejā, Amerikas Savienotajās Valtīs.

 

Jūlijs

Naktī uz 20. jūliju pārtrūka 59 gadus vecās, ilgadējās skaistumkonkursu organizētājas Intas Fogeles dzīves gājiens. Sabiedrības dāmu, kuru pēdējos gadus piemeklējušas dažādas veselības problēmas, atrada mirušu savās mājās vien dažas dienas pirms Mis un Misters Latvija 2016 fināla jeb konkursa, kuru viņa daudzus gadus bija lolojusi. Pirmais skaistumkonkurss, kuru Fogele rīkoja, bija Mis Rīga 88. No 1997. gada viņa bija aģentūras Mis Latvija direktore.

 

Augusts

2016. gada 13. augustā mūžībā devās slavenās filmu sērijas Star Wars aktieris un mūziķis Kenijs Beikers. Mākslinieks pasaules slavu izpelnījās jau 1977. gadā, kad tēloja robotu R2-D2 kulta filmas pašā pirmajā daļā. Viņš iejuties šajā tēlā līdz pat 2005. gada kases grāvējam Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith. Tikai 112 cm garais Beikers šovbiznesā darbojās kopš 1951. gada. Viņš piedalījies vairākos desmitos filmu tostarp The Goonies, Labyrinth, Time Bandits un Flash Gordon. Pēdējos gados Beikers cīnījās ar plaušu darbības problēmām, tāpat bija spiests pastāvīgi atrasties ratiņkrēslā. Miris 81 gadu vecumā pēc ilgas cīņas ar smagu slimību.

 

55 gadu vecumā 2016. gada 26. augustā pēkšņā nāvē aprāvās latviešu aktiera Jāņa Reiņa dzīvība. Reinis strādājis Latvijas Nacionālajā un Dailes teātrī, kā arī piedalījies vairākās filmās. Pazīstamākā ir Mārtiņa loma Latvijā uzņemtajā vēsturiskajā filmā par 1919. gada novembra notikumiem Latvijas brīvības cīņu laikā – Rīgas sargi, kas uz ekrāniem iznāca 2007. gadā. Tāpat plaši zināms kā Roberta lomas atveidotājs populārajā Latvijas televīzijas seriālā Sirdsmīļā Monika.  

Zināms aktiera Jāņa Reiņa nāves iemesls

PĀRSTEIDZOŠI: ‘UgunsGrēkā’ spēlē mūžībā aizgājušā Jāņa Reiņa dēls un citi radi

 

Septembris

78 gadu vecumā  2016. gada 2. septembrī mūžībā aizsaukts 1938. gada 30. janvārī dzimušais pirmais Uzbekistānas prezidents (amatā no 1990. gada 24. marta līdz savai nāves dienai) Isloms Karimovs. Uzbekistānas valsts darbinieks, kurš bijis trīs oficiālās valsts vizītēs Latvijā: 1995., 2004. un 2013. gadā, miris no insulta.

 

Arnolds Pālmers dzimis 1929. gada 10. septembrī. Bija profesionāls amerikāņu golferis, kurš tika uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem šī sporta veida pārstāvjiem. Uzvarējis vairākās prestižās sacensībās. 1998. gadā Pālmers saņēma PGA tūres mūža ieguldījuma balvu un 1974. gadā tika uzņemts golfa slavas zālē. Viņš ir viens no golfa lielā trijnieka kopā ar Džeku Nikleusu un Geriju Pleieru. Miris 2016. gada 25. septembrī 87 gadu vecumā no sirds un asinsvadu sistēmas traucējumiem.

 

88 gadu vecumā 2016. gada 16. septembrī pēc īslaicīgas slimības mūžībā devās pasaulslavenais amerikāņu dramaturs Edvards Olbijs. Vairāk nekā 30 lugu autors pasaules slavu iemantoja ar tādiem darbiem kā Zoodārza stāsts (1958. gads), Smilšu kaste)(1959. gads), Kam no Vilka kundzes bail? (Who’s Afraid of Virginia Woolf?) (1962. gads) un citiem.

 

2016. gada 18. septembrī izdzisusi The Sound Of Music aktrises Šarmianas Karras dzīvība, kura šajā populārajā kinofilmā atveidoja spuraino fon Trapu ģimenes vecāko atvasi Līzeli. Pēc kino industrijas pamešanas viņa nodibināja interjera dizaina uzņēmumu. Mirusi no retas demences jeb vecuma neprāta formas izraisītām komplikācijām. Karrai bija 73 gadi.

 

Oktobris

Andžejs Vajda dzimis 1926. gada 6. martā. Bija poļu kinorežisors, kurš 2000. gadā saņēma Kinoakadēmijas goda balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā. Miris 2016. gada 9. oktobrī 90. gadu vecumā.

 

2016. gada 13. oktobrī 88. gadu vecumā aprāvās Taizemes karaļa un valsts galvas Pūmipona Adunjadēta dzīves gājums. 1927. gada 5. decembrī dzimušais monarhs publiski tika dēvēts par Diženo, kā arī bija zināms kā Rama IX. Atrodoties tronī kopš 1949. gada 9. jūnija, viņš bija pasaulē pašlaik visilgāk valdošais valsts līderis un visilgāk valdošais monarhs Taizemes vēsturē.

 

Novembris

82 gada vecumā 2016. gada 7. novembrī izdzisusi  izcilā kanādiešu mūziķa, dziesmu autora, dzejnieka un romānu autora Leonarda Koena dzīvība. Viņa 14. studijas albums You Want it Darker  tika izdots vien 21. oktobrī. Māklinieks savu pirmo dzejoļu krājumu izdeva 1956. gadā, pirmo romānu — 1963. gadā, dziesmu albumu — četrus gadus vēlāk. Galvenie motīvi viņa darbos ir reliģija, vientulība, atsvešināšanās, cilvēku attiecības un seksualitāte. Par radošo darbību ir saņēmis vairākus nozīmīgus apbalvojumus, tai skaitā Kanādas ordeni un prestižo Grammy balvu par mūža ieguldījumu. Folkmūzikas un folkroka pārstāvis ir uzņemts arī Rokenrola slavas zālē. Koena radītā kompozīcija Hallelujah ir kļuvusi par vienu no visbiežāk izpildītajām dziesmām amerikāņu mūzikas vēsturē.

 

Fidels Kastro dzimis 1926. gada 13. augustā. Bija kubiešu komunists un revolucionārs. Kastro vadīja Kubu kopš 1959. gada, kad 26. jūlija gāza Fulhensio Batistas valdību un padarīja Kubu par pirmo sociālistisko valsti Rietumu puslodē un līdz 2008. gadam, kad viņš, veselības problēmu dēļ, valsts vadību nodeva savam brālim Raulam Kastro. Fidels Kastro bija pretrunīgi vērtēts politiķis. Daži viņu uzskatīja par likumīgu un populāru valsts vadītāju, taču citi dēvēja par diktatoru. Miris 2016. gada 25. novembrī 90. gadu vecumā.

 

83 gadu vecumā 2016. gada 29. augustā pēc Alcheimera slimības izraisītām komplikācijām mūžībā aizsaukts 1933. gada 11. jūnijā dzimušais pasaulslavenais komiķis, aktieris, scenāriju autors, režisors un rakstnieks Džīns Vailders. Pasaules slavu Vailders iemantoja ar izcilo Villija Vonka atveidojumu pēc angļu rakstnieka Roalda Dāla grāmatas motīviem radītajā 1971. gada kino projektā Villijs Vonka un šokolādes fabrika. Kā arī dalību 1989. gada komēdijā See No Evil, Hear No Evil. Tajā viņš atveidoja vienu no galvenajiem varoņiem – kurlmēmu vīrieti. Vailders divas reizes nominēts prestižajai Amerikas Kinoakadēmijas balvai jeb Oskaram.

 

Decembris

Džons Glenns jaunākais dzimis 1921. gada 18. jūlijā. Bija Amerikas Savienoto Valstu astronauts, Jūras kājnieku lidotājs un ASV senators. Viņš bija pirmais amerikānis un trešā persona Zemes orbītā. Džons Glenns piedalījies Otrajā pasaules karā kā ASV Jūras kājnieku lidotājs. Sākotnēji vadījis transporta lidmašīnas, tad iznīcinātājus Klusā okeāna karadarbības zonā. Miris 2016. gada 8. decembrī 95 gadu vecumā.

 

Aktrise un režisore Dzintra Klētniece dzimusi 1946. gadā. Ar spēcīgu temperamentu, enerģiju un lielisku humora izjūtu apveltītā māksliniece strādājusi Valmieras Drāmas un Liepājas teātrī, teātra darbinieku savienībā, bijusi Daugavpils teātra direktore, režisore un aktrise. Klētniece devās mūžībā 70 gadu vecumā, 2016. gada 14. decembrī.  

 

2016. gada 17. decembrī 59 gadu vecumā Sanktpēterburgā negaidīti mira ilgadējais Latvijas Universitātes pasniedzējs, uzņēmējs, jurists un miljonārs Henrijs Buks – Vaivads. Zināms arī ar dalību TV šovos, tai skaitā Dziedi ar zvaigzni, kur viņa skatuves partnere bija mūziķe Elizabete Zagorska.

 

2016. gada 24. decembrī Marbellā, Spānijas slimnīcā 68. gadu vecumā no septicēmijas jeb asins saindēšanās miris pasaulslavenās angļu rokgrupas Status Quo mūziķis Riks Perfits, kurš tajā spēlēja kopš 1964. gada. Viņš bija daudzu šīs grupas populārāko dziesmu autors, dziedāja un spēlēja ritma ģitāru. Zināms, ka skatuves mākslinieks nesen kritienā savainojis elkoni, vēlāk sākušās komplikācijas, kas beigusies ar letālām sekām.

 

Pirmajos Ziemassvētkos, 2016. gada 25. decembrī pasauli pāršalca sēru vēsts – 53 gadu vecumā mūžībā devies Jorgs Kiriakoss Panajotu jeb plašāk pazīstams ar pieņemto skatuves vārdu Džordžs Maikls. Bija grieķu izcelsmes angļu dziedātājs, komponists un ierakstu producents. 1963. gada 25. jūnijā dzimušais māklinieks mūziķa karjeru sāka 1981. gadā duetā Wham! kopā ar Endrū Ridžliju. Apvienība izdeva 3 albumus, atnesot mūziķiem pasaules populitāti. Pēc grupas izjukšanas 1986. gadā Maikls uzsāka ļoti veiksmīgu solo karjeru. Viņa ieraksti ir pārdoti vairāk nekā 100 miljonos kopiju visā pasaulē, no tiem komerciāli veiksmīgākais ir viņa 1987. gadā iznākušais solo debijas albums Faith, kas visā pasaulē pārdots vairāk nekā 20 miljonos eksemplāru.  Džordžs Maikls ir kļuvis par britu radio stacijās visvairāk spēlēto mūziķi pēdējo 20 gadu laikā. Slavenās dziesmas Last Christmas oriģinālā izpildītā dzīvība bija briesmās arī  2011. gadā Vīnē, kad viņš sirga ar plaušu karsoņa, un bija spiests atcelt virkni koncertu. Tolaik viņš mediju pārstāvjiem atklāja, ka bijis ļoti tuvu nāvei. Džordža Maikla ilggadējais menedžeris Maikls Lipmans intervijā Billboard atklājis, ka viņš ir drošs – popzvaigznes nāvē vainojama sirds mazspēja.

 

Kerija Frensisa Fišere dzimusi 1956. gada 21. oktobrī. Bija amerikāņu aktrises, romānu rakstnieces un scenāriste, kura vislabāk pazīstama kā princeses Leijas lomas atveidotāja Star Wars (Zvaigžņu karu) oriģinālajā triloģijā: A New Hope, The Empire Strikes Back  un Returns of the Jedi. Atveidojusi ģenerāli Leiju Organu 2015. gada kulta filmas sērijā: Star Wars: The Force Awakens, kā arī paspēja nofilmēties nākamajā daļā, kas uz ekrāniem iznāks nākamajā gadā. Ir sarakstījusi vairākas grāmatas. Pēc pusautobiogrāfiskā romāna Postcards from the Edge motīviem tikusi uzņemta tāda paša nosaukuma filma, kuras scenāriju arī sarakstījusi pati Fišere. 23. decembrī viņa kopā ar kolēģi lidoja no Londonas uz Losandželosu. Aptuveni piecpadsmit minūtes pirms nolaišanās Losandželosas lidostā, aktrisi piemeklēja sirdstrieka, viņa pārtrauca elpot. Pasažieri palīdzēja īstenot pirmās palīdzības pasākumus, līdz viņu pēc gaisa kuģa nolaišanās nodeva paramediķu rokās. Mirusi 2016. gada 27. decembrī, sešdesmit gadu vecumā. 

 

Vien dienu pēc savas meitas – Kerijas Fišeres, astoņdesmit četru gadu vecumā 2016. gada 28. decembrī mūžībā devās amerikāņu aktrise, dziedātāja, dejotāja, uzņēmēja un kino vēsturniece Debija Reinoldsa. Reinoldsa atpazīstamību ieguva pēc Helēnas Keinas  lomas atveidošanas 1950. gada filmā Three Little Words, par ko viņa tika izvirzīta Zelta Globusa balvai nominācijā Daudzsološākais jaunienācējs. Šim kinoprojektam sekoja daudzi citi, kas atnesa aktrisei slavu un panākumus. Savulaik bijusi arī kabarē dejotāja. 1979. gadā izveidoja savā vārdā nosauktu deju studiju Ziemeļholivudā, kas darbojas arī mūsdienās. Pēc aktrises karjeras beigšanas nodarbojās ar uzņēmējdarbību. Reinoldsai pieder viesnīca Lasvegasā. 2015. gada augustā tika paziņots, ka viņa tiks nominēta Džīna Heršolta humanitārajai balvai. Mirusi no sirdstriekas. 

Lai vieglas smiltis…

 

 

Iepriekšējais rakstsDebešķīgi gardās Ziemassvētku vafeles
Nākamais raksts5 noderīgi padomi ķermeņa kopšanai ziemā